Akmersan Mermer Fabrikası’nın Sahibi Ali Arslan

Bu haber 07 Ağustos 2014 - 0:29 'de eklendi ve 1.644 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Bugünkü durağımız Kavaklıdere ilçesi. Bilindiği üzere Kavaklıdere İlçesi mermer ocaklarının beyin damarıdır. Bu şirin ilçeye girmişken uzun yıllardır bu yerde mermercilik sektörü ile uğraş veren işadamı Ali Arlan ile bir söyleşi yapalım dedik. Yatağan ve Kavaklıdere İlçeleri’nde demokrat kişiliğinin yanı sıra saygın bir işadamı olan Akmersan Mermer Fabrikasının sahibi Ali Arslan’ın ağzından kendisini dinleyelim.

Ali Arslan Kavaklıdere ilçesi Çavdır Mahallesi’nde 1991 yılında doğmuş 5 çocuk babası olduğunu dile getirirken uzun yılar Çavdır Mahallesi’nde bahçe işleri ile uğraştığını ancak bu işi pek benimsemediği için köyünden ayrılıp kendi adına bir şeyler yapmak istediğini söylüyor. Ve sonunda Muğla Sanat Okulu’na girip burada da eğitim gördüğünü, bu arada işlerinin biraz ters gittiğini daha sonraki yıllarda yatağan da minibüs işletmeciliği, çobanlar mermerde servis işletmesi yaptığını bu süre içinde bir hayli zor günler geçirdiğini açıkladı.

Yapmış olduğumuz hoşça bir sohbette iş adamı Ali Arslan’ın bir hayli zor günler geçirip bugün ise yöresindeki mermercilik dalında adından güzelliklerle bahsettirmesini bilen Ali Arslan, Akmersan mermer fabrikalarının sahibi oluvermiş. Tabi bu süre içinde de bu iş yerindeki ortakları da işten ayrılıp Akmersan Mermer Fabrikasını dev bir fabrika haline getirmiş.

İş adamı mermerci Ali Arslan konuşmamız sırasında yüzü gülüyordu. Elbette gülecekti tabi. Yıllar önce ne kadar çalışırsan çalış elde avuçta bir şey yok ama şimdi fabrikasında onlarca işçi özveri ile çalışmaktalar. Nedeni de Sayın Arslan işçilerine karşı nasıl davranacağını iyi bilen renkli bir simaymış. Çünkü işyerinde çalışan işçilerde bu güzellik karşısında özveri ile çalışmalarını sürdürüyorlarmış.

Akmersan Mermer fabrikalarının patronu Ali Arslan aynı zamanda da hayırseverliğini unutmayan bir renkli sima olduğunu söyleyebilirim. Çünkü gözümün önünde bazı güzellikler oldu da onun için böyle söylüyorum. Sayın Ali Arslan’ın işi bir hayli zorluydu. Çünkü başta İstanbul olmak üzere yurdun dört bir yanına kaliteli mermer gönderip Akmersan Mermer’e güvenilirlik kazandırıyordu. Muğla genelinde de güvenilir bir firma olmanın yanı sıra il genelinde sosyal yönlülüğü ile tanınan işadamı Ali Arslan yapmış olduğum dostane muhabbetten memnun olduğunu söyledim. Sayın Arslan’da aynı şeyi söyledi.

Ali Arslan için söylenecek tek laf ise zor şartlar altında Çavdır Köyü’nden ayrılmış. Muğla’da sanat Okulu’nda okumuş. Belirli sürelerde değişik türde işler yaptıysa da pek olumlu netice olmamış. Ama bugün ise Muğla’da Akmersan Mermer’in ne kadar kaliteli ve düzgün olduğunu göstermiş. Bu vesile ile de kendisini yöresinde kabullendirmesini bilmiş. Tabi bu vesile de dev bir fabrikanın sahibi oluvermiş. Yürü kulum yürü diyerek Akmersan Mermer Fabrikası’nın sahibi Sayın Ali Arslan kardeşimizi bu güzel başarılarından dolayı kutlarız.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.