Akkuzu’dan şehit ailelerine ziyaret

Bu haber 04 Nisan 2014 - 20:03 'de eklendi ve 628 kez görüntülendi.

akkuzusehitaile6511651515Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve beraberindekiler şehit ailelerini ziyaret etti.

Haber Merkezi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Eşi Zeliha Akkuzu, Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Şehit Yakınları ve Gaziler Birimi Sorumlusu Nebi Aydoğdu, Muğla Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Akkuş Yönetim kurulu üyeleri Sezai Kanlıyer ve Metin Gülay ile Menteşe ilçesi Akkaya, Yeniköy ve Zeytinköyündeki şehit Ailelerini ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu yaptığı konuşmada “Şehitlerimiz bize halkımızın emaneti. Onların ailesi bizim emanetimiz. Onlar bu topraklar için, bu vatan için en değerli olan canlarını feda etmişlerdir. Biz de bu vatanda yaşayan bütün vatandaşların, halkın ve devletin bu konuda gereken vefa duygusunu gösterdiğine inanıyorum. Şu an eğer huzur içerisinde yaşayabiliyorsak, hala ezanlarımız okunuyorsa, bayrağımız dalgalanıyorsa, bu kahraman şehitlerimizin, vefakâr gazilerimizin kahramanlıkları sayesindedir. Bugün herkes bu devletin çatısı altında, ay yıldızlı bayrağımızın altında Türkiye Cumhuriyeti’nde huzur içerisinde yaşıyorsa bunu şehitlere borçlu. Biz bu vesileyle bize emanet olan şehit annelerini, babalarını, abilerini, kardeşlerini ziyaret ediyoruz. Şehitler ölmez. Şehitler her zaman için, ebediyen ölümsüzdür. Belki ateş düştüğü yeri yakar. Ama unutulmamalıdır ki herkese şehit olmak nasip olmaz” dedi.

Şehit Aileleriyle yakından ilgilenen Akkuzu, Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün her zaman şehit yakınları ve gazilerimizin yanında olduğunu belirtti.

Şehit Celal Çambel babası Hasan Çambel ise, “Biz şehit annesi ve babası olarak oğlumuzun şehit olmasının onurunu ve gururunu taşıyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüzün ve Şehit Aileleri Derneğimizin yöneticilerinin evimize kadar gelerek bizi ziyaret etmesi, halimizi hatırımızı ve ihtiyacımızı sorması bizleri mutlu etti” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.