Akın’dan terör açıklaması

Bu haber 21 Ağustos 2015 - 22:42 'de eklendi ve 629 kez görüntülendi.

akinkinamaBüyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın yaptığı yazı basın açıklaması ile son günlerde artan terör saldırılarını kınadı.

Hafize Ataseven

Büyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın yaptığı yazı basın açıklaması ile son günlerde artan terör saldırılarını kınadı.

BBP İl Başkanı Akın, “Ülkemizi yönetenlere bizleri bu duruma getirenlere ve sütten çıkmış ak kaşık gibi hiçbir sorumluluk almayanlara rahmetli genel Başkanım Şehit Muhsin Yazcıoğlu’nun saniyesine bile hükmedemediğiniz bir hayat için fırıldak olmaya gerek yok sözüyle başlamak ve uyarmak gereği duyuyorum. Bu nasıl bir siyasi anlayış, etiktir ki düne kadar Habur’da başlayan, Diyarbakır’da devam eden el ele tutuşup, megri megri dediğiniz, Oslo’ da, İmralı’da masalar kurup anlaşmalar yaparken her şey güllük gülistanlıktı bizler bu ülkenin sorumlu birer evlatları olarak bunların doğru olmadığını, Ülkemizde bir Türk-Kürt sorunu değil PKK terör sorunu vardır dediğimizde bizleri bunlar çözüm istemiyor diyerek hain ilan ettiniz, bugün el ele kol kola beraber yürüyüp beraber ıslandığınız HDP’lilere bunlar hain, bunlar terörist diyerek zeytinyağı misali suyun yüzüne çıkmaya çalışıyorsunuz. MHP seçim hükümetine bakan vermezse PKK’lılar bakan olacak, sorumluları da bunlardır diyecek kadar alçalıyorsunuz, madem öyle ağada sizsiniz paşada sizsiniz PKK’lıların mecliste işi ne neden gereğini yapmadınız, yapmıyorsunuz ?” dedi.

Ülkeyi yönetenlerin Türk Milletinden özür dilemesi ve derhal istifa etmesi gerektiğini kaydeden Akın açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu ülkeyi 14 yıldır yönettiğini zannedenler bakıyoruz, sanki bu olup, bitenlerin sorumluları kendileri değilmiş gibi davranıyorlar. Teröristlerle şeref masası kurup, bunu da millete çözüm diye yutturmaya kalkışmak hiçbir şeyi çözmediği gibi, ağır bir çözülme getirmiştir. Allah şahidimizdir ki, bunun böyle olacağını ısrarla ve yorulmadan anlatmaya çalıştık. Halen milli iradeden dem vurup bu ülkeyi hiçbir yetkiniz yokken yönetmeye devam ediyorsunuz. Eğer koltuk sevdanızı memleket, millet, vatan sevdasının önünde görmeseydiniz bu ülke bu hale gelmeyecekti. Çıkıp utanmadan bunlar sözünde durmadı, şehirlerde bile elleri silahlı geziyorlar, silah depoladılar diye açıklamalarda bulunuyorsunuz, bu nasıl bir iştir, Devlet bu kadar aciz olabilir mi? neden bu saate kadar göz yumdunuz da bu vatan evlatlarına kıydınız. Hiç mi vicdanınız sızlamıyor. Tüm bunların sorumlusu 14 yıldır bu ülkeyi yöneten sizler değil de kimdir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.