Akın’dan Suriye tepkisi

Bu haber 12 Temmuz 2016 - 0:18 'de eklendi ve 602 kez görüntülendi.

Akın’dan Suriye tepkisiAkın’dan Suriye tepkisi

BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın, gündeme gelen Suriye vatandaşların Türk vatandaşlığına alınacak olmasına tepki gösterdi.

Haber Merkezi

BBP Muğla İl Başkanı Harun Akın, gündeme gelen Suriye vatandaşların Türk vatandaşlığına alınacak olmasına tepki gösterdi.

Suriyelilerin Türk vatandaşlığına geçirilmesi konusunda yapılan açıklamaların bu milletin aklıyla nasıl alay edildiğini bir kez daha ortaya koyduğuna dikkati çeken Akın, “Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamanın hemen ardından gelen tepkiler, hepsi değil vasıflı olanlar alınacak, biz almayalım da İngilizler, onlar bunlar mı alsın gibi algılarla aklımızla alay ediyorlar. Siz bu vatanın gerçek evladı olan ilim, bilim adamlarına, binlerce deha olan üniversite bitirmiş gençlerimize sahip çıktınızda elin vatansızlarımı kaldı” dedi.

Akın açıklamasına şöyle devam etti:
“Ayrıca ona buna ne istediler de vermedik diyerek talan ettiğiniz ülkeyi bugünde sizin iki dudağınızın arasında Türk halkına sormadan, rızasını almadan vatandaşlık veremezsiniz. Burası muz cumhuriyeti değil dediğim dedik çaldığım düdük zihniyetini bir kenara bırakın artık. Sonuç olarak sizleri Türk Milleti adına uyarıyor ve ikaz ediyoruz. Vatanına, milletine, bayrağına sahip çıkamamış ülkesini, toprağını bırakıp kaçmış bir millete tarihini kanıyla, canıyla yazmış, kınalı kuzularını şehit vermiş onurlu, şerefli bir milletin vatandaşlığı verilemez.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.