Akın’dan paralel yapı sorusu « Hamle Gazetesi

Akın’dan paralel yapı sorusu

Bu haber 24 Haziran 2016 - 0:05 'de eklendi ve 691 kez görüntülendi.

Harun Akın Paralel YapıBüyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın, Muğla’da yapılan paralel yapı operasyonların bir yere varmadığını belirterek, “Muğla’da kasası olarak adı ayyuka çıkmış kişiler milletvekili ve bürokratlarımızca ödüllendirilmekte ve birlikte fotoğraf verilmekten dahi kaçınılmamaktadır” dedi.

İlkay Yıldız

Büyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın, Muğla’da yapılan paralel yapı operasyonların bir yere varmadığını belirterek, “Muğla’da kasası olarak adı ayyuka çıkmış kişiler milletvekili ve bürokratlarımızca ödüllendirilmekte, birlikte fotoğraf verilmekten dahi kaçınılmamaktadır dedi.

İl Başkanı Akın açıklamasına şöyle devam etti, “Yönetenlerimiz başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından her konuşmasında gündeminden düşürmediği cemaat-paralel yapı ile ilgili olarak inlerine gireceğiz yönlendirmesiyle Türkiye’nin birçok ilinde gözaltılar, tutuklanmalar yaşanırken, suçludurlar veya değiller onun değerlendirmesini yapacak olan adli mercilerimizdir. Ancak ilimizde de sık sık dillendirilen paralel yapıyla mücadele konusunda neden farklı bir sistem işletilmekte ve paralel yapının Muğla’daki kasası olarak adı ayyuka çıkmış kişiler milletvekili ve bürokratlarımızca ödüllendirilmekte ve birlikte fotoğraf verilmekten dahi kaçınılmamaktadır. Yine birtakım etkinliklere sponsor olmaları nedeniyle siyasilerin ve bürokratların bulunduğu ortamda yakınlarına plaketler takdim edilmektedir. Daha önceden AKP’nin veya AKP’li yöneticilerin katıldığı hiçbir organizasyonda bulunmayanların son dönemlerde bu tür etkinliklerde boy göstermelerinin sebebi nedir? Söz konusu şahıslar neden gözaltına alınıp, birkaç gün sonra hiçbir tutuklama olmadan tamamı serbest kalmıştır. Suçsuzlarsa neden gözaltına alınmışlardır yapılan sadece mücadele ediliyor adına göstermelik bir algı operasyonu mudur? Ayrıca söz konusu kişilerin uzun zamandır takip edildikleri söylenirken iki kişi elini-kolunu sallayarak yurt dışına nasıl çıkmışlardır.”

Son olarak Başkan Akın , “Biz bu arkadaşlarımızı hiçbir şekilde ve hiçbir konuda itham etmiyoruz. Buna en doğru kararı verecek olan adli yargımızdır. Ancak ateş olmayan yerden dumanda çıkmaz. Bu kişilerin birileri tarafından korunup, kollandığı, bir takım hususlara göz yumulduğu doğru mudur? Takip altında olan birinin yurt dışına çıkmasında bir ihmal var mıdır? Sorumlularından bu konularda en kısa sürede Muğlalıları aydınlatmalarını istiyoruz.  Bu konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.