Akın’dan iktidar ve muhalefete sorular

Bu haber 19 Ekim 2015 - 0:37 'de eklendi ve 572 kez görüntülendi.

harunakınsorularBüyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın yaptığı yazılı basın açıklaması ile iktidar ve muhalefete yüklendi. Akın açıklamasında iktidar ve muhalefet tarafından cevaplanmasını istediği soruları yöneltti.

İlkay Yıldız

Büyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın yaptığı yazılı basın açıklaması ile iktidar ve muhalefete yüklendi. Akın açıklamasında iktidar ve muhalefet tarafından cevaplanmasını istediği soruları yöneltti. Başkan Akın, “Siyasette adap, edep ve ahlak sınırlarını aşan iktidarıyla, muhalefetiyle ülkeyi çıkılmaz ve dönüşü olmayan yola sürükleyen yöneticilerden artık hadlerini bilmelerini televizyon programlarında, oturumlarda ahkâm kesmekten vazgeçmelerini bu ülkenin ve milletin menfaatleri doğrultusunda adımlar atmasını bekliyor ve muhataplarından aşağıdaki hususlara tez elden cevap vermelerini bekliyoruz” dedi.

BBP Muğla İl Başkanı Akın Ak Parti yöneticilerine yönelttiği sorular şöyle:

“Sizlerin de malumu olduğu üzere Levent Gültekin, ‘Benim Tayyip Bey’e söylemekten utandığım sözleri yeminle söylüyorum AKP’de Genel Başkan Yardımcısı düzeyinde bir yönetici bana söyledi. ‘Sen Tayyip Bey’in yanlış yaptığını zannediyorsun. Tayyip Bey ülkeyi bölmeye çalışıyor, siz farkında değilsiniz. demiştir. Bu çok ağır bir ithamla birlikte çok vahim bir durumdur. Bu iddia doğru mudur? Bunu söyleyen kişi kimdir açıklamak sizlerin boyun ve bu millete siyasi etik gereği namus borcunuzdur.”

Başkan Akın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve yöneticilerine yönelttiği sorularda ise, “Ankara’da meydana gelen patlama sonucu Başbakanın çağrısı üzerine kendisiyle görüşen Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuştuklarımızı anlatırsam Başbakan zor durumda kalır beyanını sorgulamalarını ve açıklamalarını bekliyoruz. Bu ülkenin ve milletin bekası başbakanın zor durumda kalmasından daha mı değersizdir? Eğer durum böyleyse bu ülkenin ve milletin başta güvenliği olmak üzere her konuda yalnız olduğu, çok vahim hususların cereyan ettiği ortaya çıkmaktadır. Derhal gereği yapılmalı herkim zorda kalacaksa kalmalı ama millet ebet müddet payidar olmalıdır” ifadelerine yer verdi.

Akın açıklamasında son bölümüne ise şöyle devam etti:

“Ülkenin ciddi ve sıkıntılı dönemlerden geçtiği şu günlerde tabiri caizse herkes eteğindeki taşları dökmeli, her kim bu milletin geleceği ve ülkenin bekası için yanlış yapıyorsa ortaya çıkmalı, millete gerçekler anlatılmalıdır. Bu tür açıklamalar, kirli siyasetle milletin özgün seçim iradesi elinden alınmakta ve vatandaş ne yapacağını bilemez bir halde bırakılmaktadır. Şunu tüm siyasi parti liderleri, siyasetçiler bilmelidir ki sizler bugün varsınız, yarın yoksunuz ama bu asil Türk Milleti her daim var olmuştur ve olacaktır. Bu millet sizlerin kişisel hırs, ihtiras, iktidar sarhoşluğuna kapılmış makam, mevkii sevdalılarına terk edilemeyecek kadar asil ve özeldir. Bu milletin sabırlarını zorlamayın, sabır taşını çatlatıp, ayranını taşırmayın sizi o makam ve mevkilere taşıyanlar gün gelir bu yanlışların hesabını sormasını bilir ve sizleri o makam ve mevkilerin derinlerine gömer.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.