Akın Üstüdağ’dan açıklama « Hamle Gazetesi

Akın Üstüdağ’dan açıklama

Bu haber 23 Ekim 2017 - 0:31 'de eklendi ve 680 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Akın Üstündağ yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Milletvekili Üstündağ açıklamasında, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Doğal Sit Alanlarının Derecelerinin değiştirilmesi ile ilgili talihsiz bir açıklama yapmıştır. Üstelik kendisinin bu çalışmayı bizzat talep ettiğini belirterek bu çalışmayı sahiplenmiştir” dedi.

Metin Karakoç

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Akın Üstündağ yazılı bir basın açıklaması yayınladı. Milletvekili Üstündağ açıklamasında, “Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Doğal Sit Alanlarının Derecelerinin değiştirilmesi ile ilgili talihsiz bir açıklama yapmıştır. Üstelik kendisinin bu çalışmayı bizzat talep ettiğini belirterek bu çalışmayı sahiplenmiştir” dedi.

Üstündağ açıklamasına şöyle devam etti, “İktidar partisinin Muğla İl Başkanının Muğla’nın kıyılarını, koylarını ve Doğal güzelliklerini yok edecek çalışmayı bizzat talep etmesi son derece düşündürücüdür. Ama gerçek böyle değildir. Basın açıklaması üstünkörü yapılmış ve içeriğinde yanıltma ve çarpıtmalar olduğu gibi ayrıca basın açıklamamızda yer alan birçok husus açıklanmamıştır. İl Başkanı açıklamasında bizzat kendi ricası ile Çevre ve Şehircilik Baklanı Mehmet Özhaseki’nin talimatı ile Doğal Sit ile ilgili çalışmaların başlatıldığını belirtmiştir.  Çarpıtmalardan biri budur. İl Başkanı Kadem Mete’nin Doğal Sit ile ilgili ihalenin yapıldığı tarihte İl başkanı olmamasıdır. Kendisi 26.04.2016 tarihinde İl Başkanlığına atanmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ekolojik Temelli Doğal Sit Projesini 24.08.2014 tarihinde ihale etmiştir. Üstelik proje Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce döneminde İhale edilmiştir. Kendisinin görevde bulunan Mehmet Özhaseki Bakan değildir. Kadem Mete o dönem de Bakan olmayan Mehmet Özhaseki’ye proje için talepte bulunmuş olamaz.  İl Başkanı kendi Bakanlarının görev tarihlerini karıştırıyor. Muğla’nın katline yol açacak böylesine vahim bir projeyi sahiplenmeye neden ihtiyaç duydu bilemiyoruz”.

Milletvekili Üstündağ açıklamasında son olarak, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yaptığı Ekolojik Temelli Doğal Sit çalışmasının Gökova Paftası içerisinde yer alan Milas, Menteşe, Ula ve Marmaris projeleri Bakanlıkça onaylanmıştır. Neden sadece bu ilçelerdeki çalışmalar onaylanmış, diğer ilçelerdeki çalışmalar onaylanmamıştır. Bu acelenin nedeni Gökova paftası içerisinde 1. Derece Doğal Sit alanı içerindeki Okluk koyunda yer alan Cumhurbaşkanlığı yazlık sarayın olması mıdır? Cumhurbaşkanı bu Doğal Sitin derecesinin azaltılması için talimat verildiğini niçin gizlemektedir? Bu gerçekleri gizleyerek vatandaşın evi yapılmıyor algısı ve bahanesi ile bu çalışmaların yapıldığını iddia etmek doğru değildir” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.