Akıllı bileklikler engellisine ulaştı

Bu haber 31 Mayıs 2014 - 0:23 'de eklendi ve 618 kez görüntülendi.

akillibilekller Akıllı bileklikler engellilere ulaşmaya devam ediyor.

Haber Merkezi

Muğla yöresindeki yabancıların dayanışma derneği tarafından 2013 yılında başlatılan ve geliştirilen 2014 yılı içerisinde de dağıtılmaya başlayan engellilerim kaybolmaları halinde kolayca bulunmalarını sağlayan akıllı Can melek bilekliklerin dağıtımı devam ediyor. Dernek yöneticileri Ortaca’y a bağlı Sarıgerme Mahallesinde bulunan Ortaca özel eğitim iş uygulama merkezindeki 50 öğrenciye Can melek akıllı bileklikleri taktılar.

Dernek Yöneticileri Ortaca Özel Eğitim Uygulama Merkezi çalışmaları hakkında Müdür yardımcısı Mevlüt Akbal’dan merkez çalışmaları hakkında bilgi aldılar.13 yıldır Köyceğiz, Ortaca, Dalaman yöresindeki  engelli bireyleri 15 öğretmen ve 50  öğrenci ile birlikte  3 kademede hizmet verdiklerini  engelli öğrencileri üretime sevk  ederek çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Muğla Yabancılar dernek Başkanı Halil Karanfiloğlu, “Ortaca İlçesine bağlı Sarıgerme’de bulunan Özel eğitim uygulama merkezi Ortaca, Dalaman, Köyceğiz’e kapsayan bir devlet okulu dernek olarak ziyaret ettik. Öğrencilerimizin çalışmalarını gördük öğretmen ve idarecilerin tecrübeli oluşuna birde fedakar çalışmaların eklendiğini gördük çok mutlu olduk. Engelli öğrencilerimize Can Melek Bileklikleri taktık bu özel insanlar için ne yapılsa azdır. Çünkü gözlerdeki samimiyet ve mutluluk görülmeye değer bizler sivil toplum örgütleri olarak elimizden gelen her türlü çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.