‘Akıl­lı Bi­sik­let’e büyük ilgi

Bu haber 21 Temmuz 2015 - 19:15 'de eklendi ve 1.121 kez görüntülendi.

bisikletler4515516165Muğla Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si’nin ‘Akıl­lı Bi­sik­let’ uy­gu­la­ma­sı va­tan­daş­lar­dan büyük ilgi gö­rü­yor.

Na­zi­fe Taş­de­len

Muğla Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si Ula­şım Da­ire­si Baş­kan­lı­ğı Men­te­şe İlçesi, Sı­nır­sız­lık Mey­da­nı, Sıtkı Koç­man Vakfı önü, Ad­li­ye ve Eski BESYO ödeme nok­ta­la­rın­dan 40 adet akıl­lı bi­sik­let ile va­tan­daş­la­ra hiz­met ve­ri­yor. 4 böl­ge­ye yer­leş­ti­ri­len “Akıl­lı Bi­sik­let” is­tas­yon­la­rın­dan 2014 Mayıs ayın­dan bu­gü­ne kadar va­tan­daş­lar ta­ra­fın­dan toplu ula­şım­da kul­la­nı­lan kent kart­lar ile top­lam Bin 124 defa akıl­lı bi­sik­let kul­la­nı­mı ger­çek­leş­ti­ril­di.

Muğla Bü­yük­şe­hir Be­le­di­ye­si Ula­şım Da­ire­si Baş­ka­nı Alper Ko­lu­kı­sa, yaz ay­la­rı ile bir­lik­te akıl­lı bi­sik­let uy­gu­la­ma­sı­na va­tan­daş­la­rın il­gi­si­nin ol­duk­ça fazla ol­du­ğu­nu söy­le­di. Ko­lu­kı­sa; “Akıl­lı Bi­sik­let­le­ri ki­ra­la­ma­ya ya­ra­yan KİOS ci­haz­la­rı­nı yeni nesil ci­haz­lar­la de­ğiş­tir­dik ve bi­sik­let­le­rin ba­kım­la­rı­nı sü­rek­li ola­rak ya­pı­yo­ruz. Akıl­lı Bi­sik­let uy­gu­la­ma­sın­dan fay­da­lan­mak is­te­yen va­tan­daş­la­rı­mı­zın, 18 yaş ve üzeri olan­lar, kent kart­la­rı­nın ar­ka­lı-ön­lü fo­to­ko­pi­le­ri, nüfus cüz­da­nı fo­to­ko­pi­si ve 1 adet ve­si­ka­lık fo­toğ­raf­la­rı ile 2 no’lu Hiz­met Bi­na­sın­da­ki Ula­şım Da­ire­si Baş­kan­lı­ğı­na ge­le­rek form dol­du­rup baş­vu­ru ya­pa­bi­lir­ler. Bu iş­lem­den sonra sis­te­me ta­nım­la­na­cak va­tan­daş­lar 3 gün içe­ri­sin­de Akıl­lı Bi­sik­let hiz­me­tin­den fay­da­lan­ma­ya baş­la­ya­cak­lar. 18 yaş altı sa­de­ce 17 ya­şın­da­ki va­tan­daş­la­rı­mız­da ve­li­le­ri­nin mu­va­fa­kat­na­me im­za­la­rıy­la bu hiz­met­ten ya­rar­la­na­bi­lir­ler. Akıl­lı Bi­sik­let uy­gu­la­ma­sı­nın fiyat lis­te­si ise, 1 saati 50 Krş, 2 saati 1.50Tl, 3 saati 2.50Tl ve 3 sa­at­ten sonra da saat başı 5,00Tl ek­le­ne­rek üc­ret­len­di­ril­di” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.