Akçın ailesinin hayat mücadelesi

Bu haber 15 Ocak 2014 - 7:39 'de eklendi ve 899 kez görüntülendi.

akcinailesi61651Milas’ta geçimini hayvancılıkla sağlayan Akçın ailesi, boş bir elektrik trafosunda yaşam mücadelesi veriyor. Trafonun etrafına kurdukları naylon çadırda yaşayan aile, uzun süredir elektriksiz bir yaşam sürüyor.
Haber Merkezi
Milas’ta geçimini hayvancılıkla sağlayan Akçın ailesinin boş bir elektrik trafosunda verdikleri yaşam mücadelesi yürekleri burktu. Kahvehane işletirken işlerinin kötü gitmesi nedeniyle geçim sıkıntısına düşen Akçın ailesi, boş bir elektrik trafosunda yaşamaya başladı. Trafonun etrafına naylon çadır kuran Akçı ailesi zor şartlar altında hayatlarına devam ediyorlar.
Yaklaşık 10 sene önce Milas’a bağlı Bağdamları köyünde yaşayan ve köyde kahvehane işleten Ali Akçın, işleri bozulunca köyü terk etti. Maddi durumunun kötüye gitmesiyle çareyi köyden ayrılmakta bulan Ali Akçın ve ailesi, daha sonra Yeniköy Termik Santrali sorumluluk sahası içinde yer alan boş bir elektrik trafosunda yaşamaya başladı. Trafonun içini ve boş bekçi kulübesini depo olarak kullanan Ali Akçın, ailesiyle birlikte trafo binasının yanına kurduğu çadırda yaşıyor.
Ekonomik durumunun kötüye gitmesiyle köyden ayrılarak trafo binasının etrafına kurduğu çadırda yaşamaya başladığını söyleyen Ali Akçın; “Zor durumda kaldığım için burada yaşamaya başladım. Burayı kullanmak için herhangi bir kira ödemiyorum ama burada devletin binasının bekçiliğini yapıyor sayılırım. Binaya ve etraftaki yapılara herhangi bir zarar vermeden kullanıyorum. Su ihtiyacımı çevredeki kaynaklardan sağlıyorum ancak elektriğim yok. Kendi imkanlarımla bahçede sebze yetiştiriyorum. Derme çatma kurduğum ağılımda da hayvancılıkla uğraşıp ailemin geçimini sağlamaya çalışıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.