Akçay köprüsü hizmete girdi

Bu haber 30 Eylül 2013 - 9:39 'de eklendi ve 919 kez görüntülendi.

akcaykoprusu123168461368541312313Akçay köprüsünde yaşanan sıkıntılardan dolayı başlatılan çalışmalar neticesinde mevcut köprünün dar olması ve bu nedenle iki aracın yan yana geçemediği ve halk arasında ‘Dur Geç’ köprüsü olarak bilinen köprünün hemen yanına yapılan ikinci ek köprü düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Haber Merkezi
Fethiye Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından 610.Bin TL’ye Çağan İnşaata ihale edilen 95 metre uzunluğunda, 5 metre genişliğinde ve 7 metre yüksekliğindeki köprünün açılışına yoğun bir katılım oldu.
Köprü açılışı için düzenlenen törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvcençer, Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Veli Çelik, Seydikemer İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Şenyiğit, Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanı Fatih Doğru, Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat, Karadere Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Orman İşletme Müdürü Eşref Şen ve vatandaşlar katıldılar.
Köprü açılışında konuşan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ise “Akçay Köprüsünün bulunduğu bu bölgedeki sorunları ve sıkıntıları çocukluğumdan beri biliyorum. Buradaki mevcut köprü 30 yıl önce yapıldığı zaman aynı anda yan yana iki aracın geçeceği düşünülemiyordu, çünkü o zamanlarda araç sayısı yok denilecek kadar azdı ve bu nedenle yapılan bu köprü fazlasıyla yeterli geliyordu. Ancak o zaman bu köprü yapılırken bir metre daha geniş yapılmış olsaydı şimdi ikinci köprü yapma derdimiz olmazdı. Ama şimdi bizler yaptığımız hizmetlerle ile yıllar sonrasını düşünüyoruz. Ülkemizin ufkunu vizyonunu açmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Bu bölgeye yaptığımız ikinci köprü. Bu köprülerin yanı sıra kamuya ait olan arazilerde duble yollar yapılmaya devam ediyor. Ama maalesef Saklıkent yolu da dahil olmak üzere bir çok yerdeki yollarda sıkıntılarımız var. Yolların genişletilebilmesi için vatandaşlarımız 2 metre geriye çekilmeyi kabul etmiyorlar. Eğer 2 metre geriye çekilmeyi kabul etmezsek bu yol böyle devam eder ve köprünün genişlemesine rağmen bu güzergahtaki sorunlar devam eder. Vatandaşlarımız ile istimlak konusunda gerekli uzlaşı sağlandığı takdirde Saklıkent yolunun genişletilmesi için proje ve maddi kaynak elimizde hazır. Hemen genişletme çalışmalarına başlayabileceğiz” dedi.
Köprünün açılışı için düzenlenen törende son olarak konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer ise “bugün burada bu köprünün açılması ile vatandaşların sıkıntı yaşadığı köprü sorunu ortadan kalkmış olacak. Ama bunun akabinde yaşanan yol sıkıntısından dolayı da vatandaşlarımızın kaymakamımız ile birlikte el ele vererek bu yol sorununu da çözüme kavuşturacaklarına inanıyorum. Saklıkent ve Tlos Antik kentine ulaşımın sağlandığı bu yolun genişletilebilmesi için mali sorun çözüldü. Proje hazır. Geriye sadece istimlak sorunu kalıyor. Ben inanıyorum ki vatandaşlarımızın da desteği ile bölgemize yakışan bir yol yapılacaktır. Bu köprünün yapılması için Milletvekilimizin göstermiş olduğu gayretleri görmezden gelemeyiz. Milletvekilimizin sayesinde bugün Seydikemer İlçemiz bu yatırımı almış durumdadır. Bu gayretli çalışmalarından dolayı Muğla halkım adına Milletvekilimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından törene katılanlar yürüyerek köprüden geçtiler ve daha sonra köprü araç trafiğine açıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.