Akça’dan Proje Eleştirisi

Bu haber 11 Nisan 2016 - 22:56 'de eklendi ve 1.178 kez görüntülendi.

manşetAK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Gültekin Akça, Menteşe Belediyesi’nin 2015 yılı faaliyet raporunda rutin belediyecilik işlemleri dışında ilçeyi daha ileriye götürecek, kısa ve uzun vadeli proje hedeflerinin olmadığını üzülerek gördüklerini söyledi.

Haber Merkezi

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Av.Gültekin Akça, Menteşe Belediyesi’nin 2015 yılı faaliyet raporunda kısa ve uzun vadeli proje hedeflerinin olmamasını eleştirdi.

Akça,  2014 seçimlerinin ardından Muğla Belediyesi’nin Büyükşehir, Muğla Merkez’in ise Menteşe adını alarak ilçe statüsüne kavuştuğunu anımsatarak, “Menteşe Belediyesi’nin 2015 yılı faaliyet raporuna baktığımızda yapılanların rutin belediyecilik işlemleri olduğunu görüyoruz. Oysa, Menteşe Belediyesi’nin köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanları ve İlçe Merkezi bağlamında hedefleri olmalıydı. Menteşe Belediyesi’nin ilçeyi daha ileriye götürecek, kısa ve uzun vadeli proje hedeflerinin olmadığını son yapılan meclis toplantısında üzülerek gördük” dedi.

Akça, Menteşe Belediyesi’nin uzun ve kısa vadeli projelerinin olmamasını eleştirerek, şunları söyledi:

“Özellikle, son yapılan meclis toplantısında, Menteşe’de yaşayan yaklaşık 30 bin üniversite öğrencisinin sosyal yaşamına katkı sağlayacak, onların günlük hayatını kolaylaştıracak bir projenin olmaması bizi şaşırttı. Bir üniversite kenti olan Menteşe’de belediyemizin genç nüfusuna yönelik makro projeler hayata geçirmesini beklerdik. Gördüğüm kadarıyla Menteşe Belediyemizin böyle bir hedefi veya projesi yok. Muğla’nın Büyükşehir olmasının ardından mahalleye dönüşen köyler ve beldelerle ilgili de ciddi bir çalışması veya projesi de yok.”

Hedef yok

Akça, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün geçtiğimiz günlerde yaptığı değerlendirme toplantısını yerel basından izlediğine işaret ederek, “Belediye Başkanımızın geçtiğimiz günlerde yaptığı değerlendirme toplantısında gündeme getirdiği önemli bir hedefi yok. Sayın Menteşe Belediye Başkanımızın, örneğin Türkiye’nin farklı kentlerinde hayata geçirilen ve içerisinde kentte yaşayan her yaştan insanların istifade edeceği bir sosyal tesis projesi yok. Menteşe ilçesinde içerisinde spor aktivitelerinin yapılabileceği, kütüphanesi,  spor alanları,  düğün salonu ve kafeteryası bulunan ve kentte yaşayan 7’den 70’e herkesin istifade edeceği, vakit geçireceği bir sosyal tesis projesinin acil ihtiyaç olduğu düşüncesindeyim” diye konuştu.

Grup Başkanvekili Akça, son 2 yıllık dönemde Menteşe Belediyesi’nin ilçede yaşayan insanların sosyal yaşantısına katkı sağlayacak önemli bir projeyi hayata geçiremediğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Menteşe’ye bağlı birçok mahallede insanlar hala düğünlerini yağmurda, çamurda açık havada yapıyorlar. İlçe genelinde insanların düğün ve sosyal amaçlı kullanabileceği düğün salonu sayısının artırılması lazım. Bu konuda yapılan çalışmalar maalesef yetersiz. Yapılacak düğün salonları, bulundukları mahallerde yapılacak tiyatro, okul etkinlikleri gibi amaçlarla da kullanılabilir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Bulut Adıvar 12 Nisan 2016 / 15:14

Sayın Akça eleştirileri bırakıp Belediye yasasında değişiklik yapılması için Ak Parti Genel Merkezine İl Özel İdarelerin yeniden kurulması için, örgütlü çalışma yapın. Muğla’da başta CHP’liler olmak üzere millet kan ağlıyor. CHP’li belediyelerin (Marmaris Bodrum hariç) işi sadece Büyükşehire sadece biat etmekle meşgul. Muğla Büyükşehire çöreklenen direk Başkana bağlı troyka var. Bu troykanın işi başta CHP’liler olmak üzere Muğla halkı ile uğraşmak. Menteşe Belediyesinin köylerde yaptıkları işlerin çoğu baştan savma ben yaptım oldu. gidin görün. Çalışırsanız 2019 yılında başta Büyükşehir olmak üzere birçok belediyeyi Ak Parti alır. Şu andaki durumda Ak Parti Muğla’da birinci durumdadır. Nedeni ise Muğla’da CHP örgütü yoktur. Sadece Osman Gürün’e bağlı onun emrinden çıkmayan insanlar topluluğu mevcuttur.