Akça’dan Kutlama Eleştirisi

Bu haber 03 Nisan 2016 - 23:12 'de eklendi ve 955 kez görüntülendi.

Akça’dan Kutlama EleştirisiAK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Av. Gültekin Akça,Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Kuruluşunun 2. Yılı Nedeniyle yapılan kutlamaları eleştirdi. Akça, “Büyükşehir yasası için,  bu çocuk prematüre ve biraz da özürlü doğdu diyen Sayın Osman Gürün, bugün eleştirdiği yasayla geldiği görevin kutlamasını yapıyor” dedi.

Haber Merkezi

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Av. Gültekin Akça, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Kuruluşunun 2. Yılı nedeniyle yapılan kutlamaları eleştirerek, “Büyükşehir yasası için,  bu çocuk prematüre ve biraz da özürlü doğdu diyen Sayın Osman Gürün, bugün eleştirdiği yasayla geldiği görevin kutlamasını yapıyor” dedi.

Akça sözlerine şöyle devam etti, “Sayın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün,  toplantıda Muğla’mızın her noktasında önemli yatırımlara imza atan İl Özel İdaresi’nden fazla yatırım gerçekleştirdiklerini söylemiş.  Güzel Muğla’mızın her kilometresinde emekleri olan İl Özel İdaresi’nin de emrinde o dönemde 16 daire başkanı, 55 şube Müdürü, MUSKİ ve 3 bin personel olsaydı. Emin olun Büyükşehir Belediyesi’nden çok daha fazla hizmet verirdi. Muğla’nın gelişimine önemli katkıları olan bir kurumla yapılan bu kıyaslamayı hayretle okudum. Ben Sayın Gürün’den Muğla’mızın her noktasında önemli yatırımlara imza atan İl Özel İdaresi’nde hizmeti geçenlere bir teşekkür beklerdim” dedi.

Akça açıklamasında son olarak, Büyükşehir yasası için, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün “Bu çocuk prematüre ve biraz da özürlü doğdu” ifadesini hatırlatarak, “Sayın Osman Gürün, bugün eleştirdiği yasayla geldiği görevin kutlamasını yapıyor. Hem yasaya karşı çıkacaksın. Hem de karşı çıktığın yasayla geldiğin görevin kutlamasını yapacaksın. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 13 bin 247 km2’lik geniş bir coğrafyaya sahip Muğla ilindeki 13 ilçe ve 550 Mahalleye yeterince hizmet götüremediğini düşünüyorum. Özellikle,  ulaşım, yollar ve alt yapı konularında sıkıntılar sürüyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
ayla ak 04 Nisan 2016 / 08:55

İl genel Meclisi eleştirisine yanıtı il Genel Meclisinin son Başkanı CHP li Sayın,Cemal Gürpınar’ın yapması gerekirdi. İl Genel meclisi kimin elindeydi: CHP nin Büyükşehir belediye Başkanı Sayın Osman Gürün kendi partisi CHP yi eleştiriyor. Bir işin başında kendisi varsa iyi. Yoksa CHP de olsa kötü. Narsist değil Halkçı olmak lazım.

Berkay Yıldırım 04 Nisan 2016 / 13:44

Osman Gürün’ün icraatı sadece Muğla İl Özel İdaresinden gelen özellikle CHP’li solcu ve Atatürk’çüler başta olmak üzere tüm Özel İdare personelini oradan oraya sürerek bıktırmıştır.

Büyükşehirde dar bir faşizan kadrosu mevcuttur. Bu kişiler gerek Muğla vatandaşını gerekse CHP’li, Solcuları bıktırmıştır. Bu faşizan kadro belediyeden uzaklaştırılmadıkça Büyükşehir ve Muski’de hiçbir icraat ve iş yapılamaz.

İş yapmadıkları muhtarlardan bellidir. Önceleri Ak Parti İl Başkanlığına % 30 muhtar geliyorsa Şu anda CHP’li olan muhtarlar dahil en az % 65’i AK Parti İl Başkanlığına gelmektedir. Osman Gürün tarafından atanan Başta Muğla Belediyesinden gelenler (çok tehlikelidirler) ayrıca başka Kurumlardan özellikle seçilip getirilenler insanları perişan etmiştir. Yaptıkları haksızlıklar bir gün bitecek olup, halkın içine dahi çıkamayacaklardır.

Ak Parti yapacağı projelerini halka anlatırsa 2019 seçimlerini Muğla’da kesinlikle alır.