Akça: Muğla’ya bakan gerek « Hamle Gazetesi

Akça: Muğla’ya bakan gerek

Bu haber 15 Kasım 2015 - 22:19 'de eklendi ve 937 kez görüntülendi.

gültekin akçaAk Parti Büyükşehir Grup Başkan Vekili ve Eski İl Başkanı Av. Gültekin Akça, turizm sektörünü yakından tanıyan ve sektörün sorunlarını çok iyi bilen Milletvekili Hasan Özyer’in Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinde yer almasının Türk turizmini daha iyi yerlere taşıyacağını açıkladı.

İlkay Yıldız

AK Parti Büyükşehir Grup Başkan Vekili ve Eski İl Başkanı Av. Gültekin Akça, turizm sektörünü yakından tanıyan ve sektörün sorunlarını çok iyi bilen Ak Parti Milletvekili Hasan Özyer’in Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinde yer almasının Türk turizmini daha iyi yerlere taşıyacağını söyledi.

Özyer’in Kültür ve Turizm Bakanı olması yönünde yaşanan girişimlere dikkat çeken Akça açıklamasına şöyle devam eti, “1 Kasım seçimlerinde AK Parti’den Muğla Milletvekili seçilen İşadamı ve Turizmci Sayın Hasan Özyer’i Ak Parti teşkilatları ve kentimizdeki STK’lar Kültür ve Turizm Bakanı olarak görmek istiyor. Muğla’yı Ankara’da temsil eden güçlü bir siyasi iradenin olmasının, kentin sorunlarının çözümünde hayati öneme sahip olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu meseleye, kentte yaşayan hemşerilerimizin siyaset üstü bir tavırla sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Doğal ve kültürel zenginlikleriyle bir turizm bölgesi olan Muğla’mız, özellikle turizm sektöründe elde ettiği girdilerle ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlıyor. Özyer’in Bakanlığı gerek ülkemiz, gerekse bölge turizmi için var olan kaynakların daha da artış gösterip, kalkınmaya yönelik projelerle hayat bulmasını sağlayacaktır. Muğla’nın çok uzun yıllardır bakan özlemi içinde olduğunu da biliyoruz. Sayın Özyer’in Bakan olarak atanmasının Muğla’nın geleceğine önemli katkıları olacağını, Muğla’ya ve Muğla AK Parti teşkilatlarına da ayrı bir heyecan getireceğine inanıyorum”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.