Akça Büyükşehir’in bir yılını değerlendirdi

Bu haber 17 Nisan 2015 - 0:51 'de eklendi ve 1.136 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça Büyükşehir Belediyesi’nin ilk yıl karnesinin zayıflarla dolu olduğunu açıkladı.

Avukat Gültekin Akça, “Büyükşehir Belediyesi; kuruluşunu tamamlama süreci, bütçenin gerçekleşmesi su ve ulaşıma yapılan zamlar konusunda sınıfta kalmıştır” dedi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça Büyükşehir Belediyesi’nin 1 yıllık karnesinin zayıflarla dolu olduğunu belirterek, “2014 yılı gelir bütçesinin gerçekleşme oranı % 56.51, gider bütçesinin ise gerçekleşme oranı ise %31,76 olarak açıklandı. Bu rakamlar hazırlanan bütçenin gerçekleştirilemediğini, bütçede düşünülen ve gösterilen birçok belediye hizmetinin yapılamadığı anlamına gelmektedir” dedi.

Sözlerini, “Büyükşehir Belediyesi özellikle su fiyatlarında AK Parti grubu olarak önermiş olduğumuz ilçe bazlı fiyat belirleme talebini kabul etmeyerek tüm Muğla için su fiyatı belirlemesine gitmiş, tek fiyat uygulamasıyla vatandaş cezalandırılmıştır. Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşı mağdur eden ulaşım zammı ise tepkilere neden olmuştur” şeklinde sürdüren Akça, şunları söyledi:

“Ayrıca birçok komisyon oluşturulmuş olmasına rağmen 1 yıllık dönemde imar ve plan bütçe komisyonları hariç çalıştırılmamıştır. Bu durum Katılımcılık belediye anlayışına ters düşmüştür. Biz, Muğla’nın sorunlarının öncelikle ilgili komisyonlarda görüşmesini isterdik. Maalesef, bu süreçte sorunların çözüm yeri olan komisyonlar çalıştırılmamıştır.”

Akça, Büyükşehir yasası ile hedeflenen amacın kentin tüm dinamiklerinin harekete geçirilmesi olduğunu vurgulayarak, “ Büyükşehir Belediyesi 1 yıllık dönemde rutinin dışına çıkamayarak Muğla genelinde makro projelere imza atamamıştır. Seçim sürecinde vatandaşa söz verilen projeler sadece sözde kalmıştır. Muğla’nın her ilçesinde seçimlerin üzerinde 1 yıl geçmesine rağmen vatandaşlar, yeterince hizmet alamamaktan şikâyetçidir. Büyükşehir, üzülerek ifade ediyorum. Muğla’nın her noktasına ulaşmakta başarısız kalmıştır” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.