“Akbük Yanıyor Diye Bir Haber”

Bu haber 10 Ağustos 2017 - 0:49 'de eklendi ve 1.210 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Arada bir sizden gelenleri paylaşmak istiyorum.

Çünkü internetteki yorumları, görüşleri gazetemizin okurları görmüyorlar.

Paylaşalım…

Birde internette bir şey dikkatimi çekti.

Attığınız başlık okuru çektiği gibi, çekmeyebiliyor da.

26.07.2017 tarihli yazımın başlığı “Güvenilir Bilgiye İhtiyacımız Var” şeklindeydi. Yazının internette müşterisi olmadı. Tıklanma sayısı öğleden sonra 200’lerde çakıldı kaldı.

Sonra başlığa “Osman Gürün’le Kahvaltı” ifadesini ekledim. Yazının tıklanma (okunurluk) sayısı birden uçtu!

O yazımın altına “mhilmi kuran” rumuzlu okurumuz şu yorumu yapmış;

Başkan Gürün her zaman her yerde daima bağımsız davranır

xx           xx           xx

Son yazılarımdan 27.07.2017 tarihli olanına “Okurlarımızı seviyorum” başlığı atmışım.

salihdemir” rumuzlu okurumuz yazıma yaptığı yorumda “Doğruları yazan, halkı aydınlatan, yanlış yapanları en sert şekilde eleştiren gazetecinin haberleri daima okunur.” ifadesini kullanmış.

İtiraf edeyim, hoşuma gitti. Teşekkür ederim.

Sonra devam etmiş;

CHP’nin yürüyüşüne yaklaşık 500 kişinin katıldığını yazmışsınız. CHP Muğla’da şu anda halk deyimiyle ölü toprağı vardır. Merkezde İl ve İlçe Başkanlıklarına partililer çok azı uğruyor. İl ve İlçe örgütü partililerin her hangi bir sorunu olsa çözemiyor. Çözecek de irade ve gücü yok. Parti de güç belirli bir zümrenin elinde. Partide konuşan disipline verilip ceza veriliyor. Milletvekili Adayı Hüseyin Anıl’a verilen kınama ile Marmaris’in 3 CHP’li Meclis Üyesine verilen 2 yıl partiden uzaklaştırma cezalardan sonra CHP’ye oy veren vatandaşlar başta olmak üzere delegeler ve parti üyeleri partiden uzak durmaktadır. Çıkış yolu olarak Muğla’da Genel Başkan adına partiyi temsil edecek, partililere sahip çıkacak İl ve İlçe yönetimlerinin göreve getirilmesi gerekir.

Yoruma gerek var mı?

Son zamanlarda benzer yakınmaları başkalarından da duyuyoruz!

xx           xx           xx

Gereğini Kimler Yapacak?

28.07.2017 tarihli yazımın başlığı da böyle olmuş.

Her ne olursa olsun “gereğini yapacak” çok önemli.

Şöyle bir çevrenize bakın bakalım, her ne olursa olsun gereğini yapan var mı, varsa da olması gerektiği gibi yapıyor mu?

Bu yazıma da sevgili Reşat Öztepe her zamanki gibi dikkat çekici bir görüş bırakmış. Öztepe şöyle demiş;

Gocuman; 2004-2009 arasında Muğla Ak Parti İl Teşkilatı Yerel Seçimlerde ‘Marmaris İlçemizin seçime katılamamasına rağmen’ Türkiye Dördüncüsü oldu. Bir defa olsun Teşkilat bazında ‘O’ bdevrede çalışan teşkilat mensupları kimlerdi. Şu anda neredeler. Ne yapıyorlar. Sonuçta Muğla ufacık bir yer. Çok zaman da almaz. Benim naçizane fikrim ve düşüncem böyledir. Sevgi ve saygı.

Sahi o seçime Marmaris’te AK Parti neden katılamamıştı?!

Marmaris’i ve AK Parti’yi o duruma düşürenlere gereği yapıldı mı?

xx           xx           xx

Son günlerde en çok ilgi çeken yazılardan biri de 31.07.2017 tarihinde yayınlanan “Cennet Akbük’ü Koruma Derneği” başlıklı yazım oldu.

Akbük içinde birilerinin gereğini yapması lazım!

Bir de sanki her tülü olumsuzluk Akbük’te yaşanıyormuş ta, orada olanlar başka yerlerde olmuyormuş gibi de bir hava var…”

Oysa Muğla’yı bir taramaya kalkın, en az 100 sahipsiz Akbük ile karşılaşırsınız!

Çünkü sorun vatandaşta değil…

Vatandaşın hali belli…

Sorun idarecilerde.

Asıl sorunda onların yetkilerini kullananlarda ve “denetim” yapanlarda.

Yapamayanlar” ve hatta “yapmayanlar” da demek daha doğru olabilir

xx           xx           xx

Cennet Akbük’ü Koruma Derneği” başlıklı yazıma da “Mustafa Toksoy” adında bir okurumuz yorum yapmış. Yazımın altına eleştiri ve tespitleri ile birlikte önerilerini bırakmış.

Sayın Özgür Akbük ile ilgili yazdığınız her şeye katılıyorum. Ne yazık ki Akbük başıboş kalmış. Herkes kafasına göre sahili işgal etmiş.” diyen Toksoy özetle şunları söylemiş:

Son günlerde de özellikle aşağıdan yukarı inerken Gazeteci Ertuğrul Özkök’ün karşısındaki kafe işletmesi yolun yarısını kapatmış. Sorduğunuzda ‘Yolun yarısının tapusu bana ait’ diyor. Geçiyor aşağıya iniyorsunuz, bir mülk sahibi tel çitle bir araziyi kapatmış, buraya ‘kiralıktır’ yazısı asmış. Geçiyorsunuz bir sürü beach… Bunlarda kafasına göre sahili tamamen işgal etmişler. Utanmasalar geçiş hakkı vermeyecekler. Sahili kendi müşterileri için akşam olduğunda yemek masaları atıp, sahili restoran olarak kullanmaları cabası. Ne belediye ne de maliye denetimi var.

Hayır. Bu kadar değil…

xx           xx           xx

Hani bir vur, bir ah işit derler ya, Mustafa Toksoy’da öyle…

O’na göre Akbük işgal altında ve burada herkes kafasına göre takılıyor.

Her tarafta gecekondudan beter ne olduğu belirsiz yapılaşma hızla sürüyor.” diyen Toksoy sözlerini şöyle sürdürüyor:

Şimdi soruyorum, nerede Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, nerede Menteşe Belediyesi, nerede Muğla Büyükşehir Belediyesi?

Herkes kafasına göre çöreklenmiş. Temizlik sıfır. Sizinde belirttiğiniz gibi wc 2 TL ama wc, wc değil.

Siz bir de akşamüzeri burayı görün, bir sürü mangalcı türüyor. Orman ekipleri önünden geçiyor, soran yok. Yakında basında ‘Akbük yanıyor’ diye bir haber çıkarsa şaşırmayın. Öncelikle buranın sahibi kimse, bu yeri Menteşe’ye mi, Büyükşehir Belediyesi’ne mi devredecek, yoksa kurallarını kendisinin belirlediği bir işletmeciye mi verecek, vermeli. 

Bunun bir örneği Çınar Beach ta var. Giriş 15 TL., ama bunu bonus olarak kullanabiliyorsunuz. Giriş için ödediğiniz parayı şezlong veya yiyecek olarak harcayabiliyorsunuz. WC ler ücretsiz ve temiz. Duş alma yerleri kullanışlı. Mangalcı ararsanız bulamazsınız. Böyle bir örnek geliştirilebilir.

Akbük gerçekten çığlık çığlığa ve SOS veriyor…

Dünkü yazımda vurguladım. Akyaka’nın Azmaklar da SOS veriyor.

xx           xx           xx

Reşat ÖztepeBodrum’a Siyaset Engeli!” başlıklı yazıma da yorum bırakmış. “Gocuman; yaylanın yanına kanalizasyon kurarak elektrik elde ediyor ve arıtılan suyu da çiçek sulamada kullanıyorlar. Sabah ve akşam mis gibi burcu burcu… Kokusu burnumuzda. Birde şehrin içinde ‘çöp’lük kuruyorlar. En güzeli çöp üretmemek amma, o da mümkün değil. Ancak; tüm kalbimle diyebilirim ki yukarıdaki yazınız ile hislerime tercüman oluyorsunuz. Tebrik ve teşekkür. Sevgi ve saygı.” demiş.

Bodrum’a Siyaset Engeli!” başlıklı yazıma Şangay’dan Zafer Karadağ kardeşim de “Muğla sevdası” kokan güzel düşüncelerini bırakmış.

Zafer Karadağ kardeşim Hamle’nin internet sitesinde, 02.08.2017 tarihli yazımın atında “Gadın Moğla’mıza Muğla’dan bakmakla dışarıdan bakmak arasında bazen öyle farklar ortaya çıkıyor ki, inan şaşırıyorum.” ifadesinde bulunurken şöyle devam etmiş:

Maşallah; ‘Kahrolsun kuru fasulyenin pilav üzerindeki faşizan baskısı!’ diyecek kadar eleştirmeye meyilli olan vatandaşlarımız var. 27 kişinin ölümüne sebep olan Ümraniye Çöplüğü faciası (https://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%9Cmraniye_%C3%A7%C3%B6p_patlamas%C4%B1) henüz hafızalardaki tazeliğini korurken, sayın Valimizin; ‘katı atık toplama, yeniden kullanım, geri dönüşüm ve nihai depolama’ şeklinde özetlediği ve hem insan, hem de çevre sağlığını ön planda tutan entegre bir tesisi ‘çöplük’ diye niteleyebilenlerin iyi niyetli bir yorum peşinde olmadıkları aşikar.

Devamı var tabi.

http://www.hamlegazetesi.com.tr/bodruma-siyaset-engeli/ linki tıklayıp, 02.08.2017 tarihli yazıma girin…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
salihdemir 10 Ağustos 2017 / 17:45

Sayın değerli gazeteci Özcan Bey seçimlerde CHP’ye oy verenler seçim pusulasında 6 ok ambleminin üzerine tercih mührünü basarak vatandaşlık görevini yapmıştır. Partiye oy verenleri parti yönetimleri sahip çıkmalıdır. Partiyi İlde Genel Başkan adına İl Başkanı ve İlçe yönetimleri temsil etmelidir Muğla’da CHP Büyükşehir Başkanı ve Büyükşehir Genel Sekreteri tarafından yönetilmektedir. Genel Sekreter Belediyede ve Muski’de partiye oy vermiş birçok insanı mağdur etmiştir. Örnek Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü yapmış mühendis kadrosunda memurun masasını ve sandalyesini altından almıştır. Mağdur olan insanlar derdini anlatacak hiç kimseyi bulamamıştır. Daha önceki yorumumda belirttiğim gibi mağdur olan kişiler derdini anlatacak hiçbir partiliyi bulamamıştır. CHP İl divanı toplantısında bu olaylar Milletvekili Akın Üstündağ tarafından dile getirilmiştir. Sonuç yine sıfır. Muğla’da CHP’ye oy verenler CHP üyeleri, delegelerin muhatabı İl ve İlçe yönetimleri ile milletvekilleridir. İl ve İlçe yönetimleri partiye oy verenleri sahip çıksınlar. Çıkamıyorlarsa görevlerini bıraksınlar. Büyükşehir Başkanı ve Genel Sekreter partiden ellerini çeksinler.