Akbük deniz kıyıları temizleniyor

Bu haber 11 Mayıs 2015 - 22:00 'de eklendi ve 707 kez görüntülendi.

akbuktedeniz565616516Menteşe Belediyesi ile Muğla Çevre Geliştirme Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü, Yerkesik Anadolu Lisesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Öğrencileriyle birlikte, Akbük deniz kıyısında temizlik yapıldı.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi ile Muğla Çevre Geliştirme Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü, Yerkesik Anadolu Lisesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Öğrencileriyle birlikte, Akbük deniz kıyısında temizlik yapıldı.

Temizlik etkinliğine Menteşe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Gökalp, Muğla Çevre Geliştirme Derneği Başkanı Nihal Yılmaz, Muğla Çevre Geliştirme Derneği üyeleri, Öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Menteşe Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Gökalp, doğayı kirletmenin yaşamı sonlandırmak olduğunu belirterek, “Bu dünya bize torunlarımıza bırakacağımız bir emanet. Bu nedenle gelecek kuşaklara daha temiz bir dünya bırakmak için, çevremizi daha temiz tutmalı ve gelecek nesillere bu çevre bilincini aşılamalıyız” dedi.

Muğla Çevre Geliştirme Derneği Başkanı Nihal Yılmaz ise, “Sularımız ve Denizlerimiz bizlere hayat veren en önemli varlıklarımızdandır. Bunların kirlenmesi, kullanılmaz hale gelmesi en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar hepimizin hayatını olumsuz yönde etkiler. Doğaya kendini yenilemesi için şans tanımak istiyorsak, plaja gittiğimizde çöplerimizi toplayalım, çöplerini sahile ve piknik yerlerinde bırakanları uyaralım. Ulaşımda bize destek olan Menteşe Belediyesine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etkinlik çevre temizliğinin ardından son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.