Akarken’den ‘Çorba kuponu’ Çağrısı

Bu haber 31 Ocak 2013 - 18:42 'de eklendi ve 1.091 kez görüntülendi.

akarkencorba125Muğla Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda faaliyete sokulan Çorba Çeşmesi’nin son zamanlarda istismar edildiği açıklandı. Muğla Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken, Belediyeye çorba kuponu dağıtımı yapılması konusunda çağrıda bulundu.
Haber Merkezi
Muğla Yiyecek Maddeleri Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken İl Merkezi ve Kötekli’de Belediye tarafından öğrencilere yönelik olarak uygulanan ve birçok öğrencinin faydalandığı çorba çeşmesinin son zamanlarda amacına uygun olarak kullanılmadığı konusunda şikâyetlerin geldiğini açıkladı.
Akarken yaptığı açıklamada, “Çorba sebili uygulaması başlarda yapılan işin ruhuna uygun şekilde yürüyüp Üniversitenin Muğla Merkezde ve Kötekli’de ikamet eden öğrencilerine katkı sunuyordu. Daha sonraları yapılan işin amacı suiistimal edilerek daha çok öğrenci olmayan bir kesim tarafından amacından saptırılarak tencerelerle çorba alındığı ve alakasız kişilerin gruplar halinde gelerek çorba sebilini boşaltıldığı yönünde tarafımıza şikâyetler gelmeye başladı. Amacı dışına çıkmış bu uygulamanın bir an önce sonlandırılarak daha çağdaş bir yöntem olan kupon uygulamasına geçilmesi gerekiyor” dedi.
Başkan Akarken, sorunun çözümü için de Belediye tarafından üniversite öğrencilerine kupan dağıtımı yapılarak istedikleri lokantalardan çorba içebileceklerini belirtti. Akarken, “Esnafımız tarafından bu güne kadar odamıza iletilen şikâyetlerin önünün alınması ve bu sistemden bir kişinin değil yüzlerce esnafın faydalanmasının sağlanması için kuponlarını toplu getiren lokantacı esnafımıza kupon karşılığı aylık ödemeleri Belediyemizce yapılması sağlanmalı. Bu uygulama ile hem Muğla esnafına, hem de Muğla ekonomisine katkı yapılacağını düşünüyorum” dedi.
Bu uygulamanın hem öğrenci kesimine, hem de Muğla esnafının menfaatlerine uygun olacağını belirten Akarken, en kısa zamanda bu sorunun çözüleceğine inandığını açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.