Akarken esnafı uyardı « Hamle Gazetesi

Akarken esnafı uyardı

Bu haber 23 Haziran 2016 - 0:24 'de eklendi ve 592 kez görüntülendi.

başkan akarkenMuğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu 1 Temmuz’da yürürlüğe gireceğini belirtti.  Başkan Akarken iş yerinde bir tane de olsa personel çalıştıran tüm esnafların bu kanun kapsamına girdiklerini ve iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi zorunlu hale geldiğini belirterek esnafın ceza ile karşılaşmamaları için yükümlülüklerini yerine getirmeleri konusunda uyardı.

İlkay Yıldız

Muğla Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Güven Akarken 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu 1 Temmuz’da yürürlüğe gireceğini belirtti.  Başkan Akarken iş yerinde bir tane de olsa personel çalıştıran tüm esnafların bu kanun kapsamına girdiklerini ve iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi zorunlu hale geldiğini belirterek esnafın ceza ile karşılaşmamaları için yükümlülüklerini yerine getirmeleri konusunda uyardı.

Başkan Güven Akarken açıklamasına şöyle devam etti , “İş yerinde bir tane de olsa personel çalıştıran tüm esnafların bu kanun kapsamına girdiklerini ve iş yerlerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi zorunlu hale gelmiştir. Söz konusu tarihten itibaren işyerinde iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi bulundurmayan işyerlerinin 2016 yılı için 2 bin 603 lira ile 7bin 810 lira arasında ceza ödemesi gerekecektir. Bu ceza ile karşılaşmamaları için esnafımızın duyarlı yaklaşımda bulunmaları kendi menfaatlerinedir. Bu bağlamda esnaflarımıza yol göstermek ve yardımcı olmak amacıyla çeşitli firmalar ile yapılan görüşmeler sonucu esnafımız için en uygun fiyatla en iyi hizmeti verecek olan bir OSGB firmasıyla anlaşmaya varılmıştır” dedi.

Son olarak Başkan Güven Akarken üyelere kolaylık sağlamak ve mağdur olmalarını önlemek adına OSGB kayıtlarının 23-24 Haziran tarihlerinde odada yapılacağını açıkladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.