AK Parti’nin Vefa Yemeği

Bu haber 07 Temmuz 2014 - 0:00 'de eklendi ve 1.390 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi ve yönetimi yedekleri ile birlikte bu gün, yarın istifa edecekler. Neden bugün veya yarın? Anlayamadık… Hafta sonunda AK Parti İl Yönetimi’nin “Vefa Yemeği” vardı.

Vefa Yemeği’nden alkol haberi çıkmadı! Ağır mübarek günde öyle şey olmaz…

22. Dönem Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu’nun da konuşma yaptığı gecenin ikinci konuşmasını yapan İl Başkanı Nihat Öztürk’e gazeteci arkadaşım Mustafa İnci Menteşe İlçe Başkanı Av. Mustafa Çelebi’nin görevden neden alındığını sordu.

İlçe Yönetimi’nin Dayanışma Gecesi’nde içki içildiğini iddia eden haberin görevden alınma ile ilgisinin bulunmadığını belirten İl Başkanı Öztürk, “Menteşe ve Köyceğiz ilçe yönetimleri özel nedenlerle görevden alındı.” demekle yetindi.

xx        xx        xx

AK Parti’nin Vefa Yemeği’nden bir saat kadar önce de AK Parti Teşkilat Başkanlığı Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun İlçe Başkanı Çelebi’nin istifasını istediği haberi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada o haber şöyle yalanlandı:

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, dayanışma gecesinde alkol kullandığı iddia edilen ve sosyal paylaşım sitesinde bir partili tarafından fotoğrafları yayınlanan AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi’nin istifasını istedi, yönünde verilen haberin ‘tamamıyla asılsız ve gerçek dışı’ olduğu belirtildi.

Bence de o haber bir “sipariş” haber olmalı… O haberde “Gereği yapılacaktır” diyen Milletvekili Ali Boğa da gazeteye demeç vermediğini söylüyormuş.

O zaman haberi neden tekzip etmiyorlar?

xx        xx        xx

AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile ilgili haberde, yerel seçimlerin ardından yapılan değerlendirmeler sonucu 200’ü aşkın ilçe yönetiminde değişim olduğuna dikkat çekilmiş. Açıklama şöyle devam etmiş:

AK Parti Teşkilat Başkanlığı olarak Muğla ili Menteşe ilçesi ile ilgili tasarrufumuz da diğer ilçelerde olduğu gibi seçim sonrası yapılan değerlendirmeler üzerine gerçekleşmektedir. Bir gazetenin internet sitesinde yayınlanan bu haber içeriğinin kamuoyunu yanıltmak ve kişilerin yaşam biçimlerine müdahale ediliyor algısı oluşturmak için maksatlı hazırlandığı mütalaa edilmektedir. Tamamen yanlış bilgi ve değerlendirmeler doğrultusunda hazırlanan bu asılsız ve gerçek dışı haberi kamuoyumuzun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Bu bir açıklama. Hani ‘tekzip’ nerede? Haberi yapan gazetenin veya gazetecinin AK Parti’de özel yaşama müdahale ediliyor algısı yaratılmak istenmiş olabilir. Bilemeyiz. Bildiğimiz, haberin AK Parti içinden servis edildiği yorumlarının yaygınlığı. Bu nokta bir dedikodu olarak mı kalacak?

xx        xx        xx

AK Parti İl Yönetimi’nin düzenlediği “Vefa Yemeği” ilçelerde de yapılacakmış. Yemeklerin finalinin Kadir Gecesi Kurşunlu Camii yanındaki havuzlu meydanda yapılması bekleniyor.

Öğretmen Evi’nde yapılan yemeğe partinin eski ve yeni milletvekilleri ile kurucu yöneticileri, eski ve yeni il, ilçe yöneticileri, Kadın Kolları ve Gençlik kolları eski, yeni yöneticileri davet edilmiş.

Yemekte en çok dikkat çeken 22. Dönem Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu ile eski il başkanlarından Menteşe Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Gültekin Akça, eski il genel meclisi üyelerinden Av. Çağrı Alper, Eray Çiçek’in aynı masada buluşmuş olmaları ve Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkanı Yardımcısı Şadi Pirci’nin masayla sıkı muhabbet içinde olması oldu…

Masa yemekte “Seyfi bey ekibini korumaya devem eden tek yerel lider”  yorumlarına neden oldu.

xx        xx        xx

Tabi yemekte dikkati çeken bir nokta da Menteşe İlçe Başkanı Av. Mustafa Çelebi’nin “Vefa Yemeği”ne gelmemiş olmasıydı. Ortada bir “vefasızlık” vardı, ama bunu yapan yemeği düzenleyen il yönetimi mi yoksa davetliler arasında yer alması gereken İlçe Başkanı Çelebi miydi anlaşılamadı!

22. Dönem Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu yemeğin konuşmasını yaparken adeta bir “ağabey” edasındaydı. Uzun konuşabileceğini, ama kimseyi sıkmak istemediğini, Başbakan Erdoğan’ın 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçileceğine inancının tam olduğunu belirtirken, “Sizlerden bir şeyi rica ediyorum. Birbirinizi kırmayın. Birlik beraberliğinizi muhafaza edin.” diyordu.

Aslında AK Parti’nin Muğla’da en önemli sorunlarından biri bu…

AK Parti’nin Muğla’da bir ağabeye, akil adama, ak sakalıya, ne derseniz ona ihtiyacı var. Çünkü partinin Muğla’da yönetenleri yaramaz çocuklar gibi!

xx        xx        xx

Bunca yıl sonra Seyfi Terzibaşıoğlu AK Partililerinağabeyi” olabilir mi?

Olabilir. O akşam yemekte yaptığı konuşma ile olabileceğini gösterdi.

Ama…

Yine yemekte yaptığı konuşma ile “ağabeylik yapamayacağını” da gösterdi… Şöyle diyordu:

Kıyıda köşede bırakılanlar, gün gelir önemli mevkilerde sorumluluk alırlar.

Söz aşağı yukarı böyleydi. Birlikte oturduğumuz gazeteci arkadaşlarımızdan biri “Seyfi bey Mustafa Çelebi’yi sever. Başına gelene üzümlü olmalı. Çelebi burada yok, ama Seyfi bey teselli de bulunuyor.”  dedi. Gülüşüldü. Olabilirdi tabi, ama ben itiraz ederek şöyle dedim:

Mustafa Çelebi’yi asıl teselli etmesi gereken Yüksel Özden. O bile kendisini kaderi ile baş başa bıraktı. Seyfi Terzibaşıoğlu ne yapsın… Yemeğin vefa yemeği olduğuna, Seyfi beyin de Vefa sadece İstanbul’da bir semt, futbol kulübü değildir dediğine bakmayın. Bence Seyfi bey il başkanlığına hazırlanıyor.

xx        xx        xx

Evet, bugün yarın Mustafa Çelebi ve arkadaşları Menteşe İlçe Yönetimi’nden istifa edecekler.

Yeni ilçe başkanı kim olur?

Yemekte şöyle bir havayı kokladım “hevesliler” ve “adı geçenler” vardı.

Yemekte bulunanlardan birisi “Gültekin Akça’yı yapabilirler” dedi. Ben “Yok artık!” demekle yetindim.

Adı geçenlerin başında Av. Nazlı Gökalp geliyor. Menteşe’nin Bodrum’dan bir eksiği mi var?

Hevesliler” başlığı altında ise Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkanı Erdoğan Ünal, Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkanı Yardımcısı Hamza AkercanBeyaz Ay Derneği Başkanı Yelda Gökcan, Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ziya Ercan toplanıyor.

Tabi bir hevesli daha var; Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Yusuf Kayacık. Ama onun adı o akşam daha çok İl Başkanlığı için konuşuluyordu.

İlçeler operasyonunun tamamlandığını belirten partililer, sırada ilin olduğunu öne sürerek Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile bilinen Kayacık’ın il başkanı olabileceğini söylüyorlardı.

Olur mu?

Neden olmasın!.. Bakalım Milletvekili Adayı olacağı da söylenen Nihat Öztürk’ten sonra Seyfi Terzibaşıoğlu mu, Yusuf Kayacık mı il başkanı olur, hep birlikte göreceğiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reşat öztepe 07 Temmuz 2014 / 11:39

Gocaman;Vefa yemeğinde birlikteydik.tespitlerine ve teşhislerine adeta hayran olmaya başladım.Demekki usta böyle olunuyor.C.tsi günkü yazınızda da genç Gaztecei diye kimi tarif ediyorsunuz bilemem amma,bildiğim tek şey ondan özür dilemeniz ve Sayın Kayı ile de bir hesabınızın olacağını anladım.Sayın kayı artık bırakmalıydı.ma bırakmadı.sebebini bilemem.Vefa gecesinde İl/İlçe başkablıkları kokusu var.Seyfi Ağabey’den bir ağabey olmasını en çok isteyenlerden biri de benim.ama olurmu da bilemem.Sayın Çelebiye üzldüm.yapılan bşr operasyonun parçası gibi geldi bana.sevgi ve saygı.