Ak Parti’nin İl Başkanı Küreci oldu

Bu haber 19 Ocak 2015 - 0:38 'de eklendi ve 1.498 kez görüntülendi.

akpilİki adaylı gidilen Ak Parti Muğla 5. Olağan Kongresi’nde yeni başkan İhsan Küreci oldu.
İlkay Yıldız
Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen 5. Olağan İl Kongresinde İhsan Küreci seçimi kazanan isim oldu. İki liste halinde gidilen seçimlerde 655 delegeden 581 delege oy kullandı. Yapılan sayımda adaylardan İhsan Küreci 343 oy alarak başkanlığı kazanan isim olurken rakibi Şadi Pirci ise 231 oy aldı.
Kongreye katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun salondan ayrılmasının ardından Şadi Pirci kürsüye gelerek partililere seslendi. Pirci konuşmasında, “Ben geçmiş yıllarda Fazilet Partisi’nde görev yaptım. Bu görevde Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül 2000 yılında Fazilet Partisi’nden partinin içinde Genel Başkanlığı’na adaylığını koydu. Bu adaylığı süresi içerinde bir çok insanlar geri durdu. Ama Cumhurbaşkanımızın o günkü adaylığında arkasında duran iki Belediye Başkanı’ndan birisi bendim. Diğeri de Feyzullah Kıyıklı idi. Ben bu demokratik yarışın kendi aramızda Ak Partisi’nde alışılmasını arzu ediyorum. Eğer o gün Abdullah Bey’in arkasında durmasaydık bugün Adalet ve Kalkınma Partisi olmazdı” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen İhsan Küreci ise, “Benim biraz önce burada Başbakanım konuştu. Benim Başbakanım, bu devletin Başbakanı dünyaya karşı durmuş. Değil kırk sene yüz sene olsa ne olur. Bialt kültürünü bize öğreten Şadi Başkandır. Bunu senden öğrendik. Kazansan da kaybetsen de her zaman ağabeyimizsin” dedi.
Konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi. İl Başkanlığı seçiminde 655 delegeden 581 delege oy kullandı. Adaylardan İhsan Küreci delegelerden 343 oy alırken rakibi Şadi Pirci 231 oy aldı. Seçimde 7 oy geçersiz sayıldı.
Seçim sonuçlarının ardından başkanlığı kazanan İhsan Küreci, Şadi Pirci ile birlikte objektiflere poz verdiler.
5. Olağan Kongrede delegelerden aldığı 343 oy ile başkanlığa seçilen İhsan Küreci’nin yönetimi ise şu isimlerden oluştu:
“İhsan Küreci’nin listesi şu isimlerden oluştu;
“Ozan Balcı, Durmuş Cüce, Adem Sarıkaya, Osman Arslan, Birol Tepe, Murat Ercan, Ali Yörük, Ramazan Özçakır, Nazlı Noyan Öksüz, Adem Çine, Mehmet Tokgöz, Şaziye Özden Erol, Suzan Harmandar, Ali Kadem, Rüştü Yiğitkaya, Orhan Reyhan, Zeki EREN Zekeriya İlkhan, Ahmet Turan Şahin, Mustafa Toksöz, Bahattin Başpınar, Erdoğan Demircioğlu, Ertuğrul Gümüş, Mehmet Tan, Özgür Akgün, Hakan Kücük, Ramazan Cengiz, Mehmet Orhan, Habil Muslu, Servet Aydınlıoğlu, Miraç Cin, Ejder Üstek, Mustafa Sarıyer, Sadettin Aldemir, Arif Bozyer, Sadettin Abalı, Hikmet Selçuk, Bünyamin Koyuncu, Mehtap Kölek, Hasan Hüseyin Avcıoğlu, Ramazan Pökün, Ahmet Sedat Deniz, Osman Değirmenci, Nihal Kaplama, Zaliha Memik, Gülfatma Kapiz, Ulaş Çücen, Şerife Gümüşlü, Ümran Yılmaz Korkut.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.