AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Neler Olmuş Neler

Bu haber 10 Haziran 2019 - 1:35 'de eklendi ve 1.047 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete benimde değer verdiğim dost canlısı bir simadır. Kaç yıllardan bu yana Marmaris’te işini gücünü bırakıp Ak Parti siyasetinin içinde bulunan partiye birçok katkıları olan bir insandır. Hele hele şu son iki dönemdir Muğla Ak Parti İl Başkanlığı’ndaki başarılı çalışmaları ise göz doldurucu olup Ak Parti seçmeni sevdiği ve saydığı bir Ak Parti il başkanıdır. Örgüt çalışmalarını iyi bildiği için Muğla ve ilçelerinde Ak Parti teşkilatlarını daha büyütmek için sıkça partili üyelerle birlikte bir araya gelen ender siyasetçilerdendir.

Sevgili okurlarım parti içindeki günlük olayları anında ilgilenip anında gereğini yapmasını bilir bizlerinde değer verdiği Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete. Kadem Mete başkanlığında ilçe ve köylerde parti çalışmalarına hız verilmiş hele hele son yapılan yerel seçimlerde CHP seçmeninden de çok oy almasına neden olmuştur. Kadem Mete Başkan ilçelerdeki seçimlere gidilirken çok sayıdaki olumsuzlukları yerine getirmesi partisini dimdik ayakta durdurmuş bir il başkanıdır. Sevgili okurlarım geçtiğimiz aylarda gerçekleşen yerel seçimlerde bazı yanlış anlaşılmalar sonrası AK Parti İl Başkanı Kadem Mete AK Parti Genel Merkezi ile karşı karşıya kalmış. Başarılı gayretleri sonrası bütün suçları üzerine almış Muğla Ak Parti İl Teşkilatında birlik ve beraberliği sağlamış.

Sevgili okurlarım bu konuyu da kısaca anlatmak gerekirse mevcut Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı takdim edilmiş başkan olursun olmazsın konuşmaları sonrası Dr. İskender Gencer Büyükşehir Belediye Başkanlığını kabul etmiş. Hatta daha sonra yanlış anlaşılmalardan dolayı açıkça söylemek gerekirse İskender Gencer Bey maddi imkânsızlıklarının olmadığını söylemiş. Benim de sevdiğim ve değer verdiğim dost canlısı AK Parti’nin hala saygın bir isim olarak bilinen eski AK Parti Milletvekili Hasan Özyer maddi imkânları karşılayacağını söylemiş. Söylemiş ama İskender Bey’le AK Parti’nin Ankara yetkililerinin arasındaki bir anlamsız telefon konuşması her şeyi bitirmiş. Ankara’ya çağrılan Sayın Gencer bu durum karşısında Ankara’dan geriye gönderilmiş Yani Muğla’ya gelmiş. İskender Gencer’in Muğla Büyükşehir adaylığı da böylelikle sona ermiş.

Sevgili okurlarım Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete’nin tüm uğraşları boşa gitmiş ve bu konudan dolayı da Sayın Mete bir hayli rahatsız olmuş. Sonra Dr. Mehmet Nil Hıdır başkan adayı olarak atanmış. Son söz ise Ankara’da Ak Partili üst düzey bir yönetici başkan adayı olan Dr. İskender Gencer’in telefon görüşmesinde anlamsız konuşmalar büyükşehir belediye başkanlığı sorununu tamamen bitirmiş. Yani Ak Parti Genel Merkez Yetkilisi ile Dr. İskender Gencer arasında şiddetli bir şekilde telefon görüşmesi olmuş. Bu da İskender Gencer’in Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasını kapatmış. Sevgili Başkan Kadem Mete’de bu olaydan dolayı bir hayli sıkıntılar çekmesine rağmen partililerine ve basına anlatamamış. Bu da Sayın Mete’nin saygın bir politikacı olduğunun göstergesidir sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.