Ak Partililerden ‘Evet’ kutlaması

Bu haber 18 Nisan 2017 - 0:40 'de eklendi ve 704 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasından yüzde 51.3 ‘evet’ çıkmasının ardından AK Parti Muğla İl teşkilatı davul zurnalı kutlama yaptı.

Kadir Tamer

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylamasından yüzde 51.3 ‘evet’ çıkmasının ardından AK Parti Muğla İl teşkilatı davul zurnalı kutlama yaptı.

Resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklaması ve referandumdan evet kararının çıkmasının ardından Ak Parti Muğla İl teşkilatı sokaklara döküldü. Menteşe İlçesi’nde bulunan İl Başkanlığı binasından Cumhuriyet Meydanı’na kadar gerçekleşen yürüyüşe Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal ile çok sayıda partili katıldı. Ellerinde bulunan Türk bayrakları ile gerçekleşen kutlamalarda herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için polis tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Referandumda milletin sözünü söylediğini kaydeden Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “Sonuç itibari ile Cumhuriyetin ve demokrasinin vazgeçilmezi sandıklardır. Millet bir karar verdi artık biz eski Türkiye’yi istemiyoruz, daha güçlü kimsenin önünde eğilmeyen ve milli iradeden aldığı yetkiyi millet için çalışan bir Türkiye arzusu olduğunu göstermiş oldu. İnşallah bundan sonrada biz nasıl Ak Parti kurulduğunda günden bu yana bir takım tehdit ve korkularla oy istediyse bazıları biz bunun tam aksine referandumdan sonrada 80 milyonunun iktidarı olduğumuzu, 80 milyonunu kardeş olduğunu, Cumhuriyeti yıkmaya değil yüceltmeye geldiğimizi, 80 milyon için çalışmaya geldiğimizi öncelikle 15 yılda gösterdik. Bundan sonraki süreç için çalışmaya, üretmeye ve onların ekmeğini hep birlikte yüceltmeye hep beraber çalışacağız. Bundan sonra daha güzel bir Türkiye olacak. 80 milyonunu kardeşliği tesis edilecek. 45 gün boyunca birçok yalan söylediler. 16 Nisan’dan sonra o yalanların hiçbirisini olmadığını bütün milletimiz hep birlikte şahitlik edecek.  Biz Cumhuriyeti yıkmaya değil, daha olumlu bir şekilde ayakta tutmaya geldik, 15 Temmuz’da bunu gösterdi bu millet. Bundan sonrada birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde CHP’lisi MHP’lisi ile kardeş olduğumuzu bir tane Türkiye olduğunu dosta düşmana göstereceğiz” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Ak Parti Muğla İl Başkanı kadem Mete, “referandum sonuçlarının vatanımız milletimiz ve bütün kardeşlerimiz için hayırlı olsun diyorum. Gerçekten yoğun bir dönem geçirdik. Sandıktan evet çıkması yalnızca evet diyenlerin değil, hayır diyenlerinde bayramı olarak kabul etmelerini istiyorum. Çünkü görecekler ki yeni cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tüm Türkiye için hayırlı olacak. Yatırımlar, gelişmeler daha hızlı bir şeklide ilerleyecektir, bundan bütün Türkiye kazanacaktır. Bu gecenin kazananı Türkiye Cumhuriyetidir, kaybedeni yoktur. Ben hayır diyen kardeşlerime seslenmek istiyorum, lütfen ortak değerlerimiz olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizin kurucusu olmak üzere ay yıldızın bayrağımız vatanımız hepimizin. Bu değerler hepimizin, marşlar hepimizin, İzmir Marşı’da bizim, 10. Yıl Marşı da hepimizin. Hepsinin üstünde taç olan İstiklal Marşı’da hepimizindir. Budan sonra hep birlikte daha güçlü bir Türkiye için çalışacağız, o arkadaşlarımız ile birlikte çalışacağız. Biz birlikte Türkiye’yiz ayrımız gayrımız yok. İnşallah bu birliğimiz kardeşliğimiz yüzde 90’a yakın katılım ile gerçekleşti bu referandum, Avrupa’ya dünyaya ders verdik. Türkiye’nin demokrasiyi, Cumhuriyeti ne kadar içselleştirdiğini ve ne kadar koruduğunu ve özümsediğini gösterdik” dedi.

Konuşmaların ardından kutlamalar olaysız bir şekilde sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.