Ak Partili vekillerden TOKİ müjdesi “2016 Nisan’ında temeli atılacak”

Bu haber 10 Aralık 2015 - 23:31 'de eklendi ve 3.031 kez görüntülendi.

SAMSUNG CSCAk Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer ve Nihat Öztürk Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne yapılması planlanan ancak yılan hikayesine dönen TOKİ 2. etap konutlarının 2016 yılının Nisan ayında temelinin atılacağı müjdesini verdiler.
Kadir Tamer
Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, uzun bir süredir Menteşe İlçesi’ne yapılıp yapılmayacağı konusunda kamuoyunu meşgul eden TOKİ 2. konut evlerinin yapımı ile ilgili olarak bu kez net konuştu. Geçtiğimiz günlerde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret eden, Hasan Özyer ve Nihat Öztürk bu görüşmenin ardından yaptıkları ortak yazılı basın açıklamasında Menteşe İlçesi’ne yapılması planlanan 850 konutlu 2. etap TOKİ evlerinin temelinin 2016 yılının Nisan ayında atılacağı bilgisini kamuoyu ile paylaştılar.
TOKİ başkanı ile görüştüler
Hafta başında TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer, Muğla ve İlçelerinde yapılacak olan TOKİ konutları konusunda görüş alışverişinde bulundular. TOKİ Başkanı Turan’ı ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekilleri Öztürk ve Özyer’e TOKİ uzmanları tarafından Muğla ve ilçeleriyle ilgili sunum yapıldı.
Menteşeye 850 konut yapılacak
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, açıklamasında TOKİ Başkanı ile yaptıkları toplantıda önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, “Muğla’ya yapılacak ikinci etap 850 konutun temelinin en geç 2016 yılının Nisan ayında atılacağı müjdesini hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Projenin teknik ayrıntılarını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Muğla Menteşe’ye yapılacak olan ikinci etap konut alanına bir okul yapılması için de TOKİ Başkanımızla görüşmelerimiz sürüyor. Muğlalı hemşerilerimin yıllardır beklediği ikinci etap konutların müjdesini vermekten mutluluk duyuyorum. Konutlarla ilgili fiyat, büyüklük ve kimlerin başvurabileceğine dair bir basın toplantısını önümüzdeki aylarda yapacağız” ifadelerine yer verdi.
Muğla mimarisine uygun yapılacak
Menteşe İlçesi’nde bulunan 1. etap TOKİ evlerinin hemen altından başlayıp batı bölgesine kadar devam edecek 2.etap evlerinin yaklaşık 224 dönüm üzerinde olacak. Bu bölgeye 3+1 ve 2+1 olmak üzere 850 konutun zemin+ 4 kat üzerinden yapılacağı öğrenildi. 2016 yılının Nisan ayında temeli atılması beklenen 850 konutlu 2. etap TOKİ evlerinin projesinde sosyal alanlar, spor salonları, geniş çim alanlar ve havuzlar bulunuyor. Şehrin estetiğine uygun olması amacıyla evlerin görünümleri Muğla evlerine uygun bir şekilde hazırlandığı öğrenildi.
Milas, Bodrum, Fethiye ve Marmaris’te gündemde
Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk Menteşe İlçesi’nin yanı sıra Milas, Bodrum, Fethiye ve Marmaris’e de TOKİ evlerinin yapımının gündemde olduğunu belirterek, “Allah izin verirse üçüncü etap konutların yapılmasını da sağlayacağız. Ayrıca, Köyceğizli hemşerilerime de TOKİ müjdesini vermek istiyorum. Köyceğiz’le ilgili çalışmalar son aşamaya geldi. TOKİ Başkanımızla yaptığımız toplantıda Kavaklıdere’ye yapılacak ek konutlar, Milas, Bodrum, Fethiye ve Marmaris ilçelerimizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için TOKİ konutları yapılması da gündeme geldi. Bu konularda ayrıntılı bir çalışmayı en kısa besiktastayim.net sürede Muğlalı hemşerilerimizle paylaşacağız” dedi.
AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer ise “TOKİ’nin Menteşe ilçemize yapacağı konutların hayırlı olmasını diliyorum. Milletvekilimiz Nihat Öztürk’le birlikte Muğla’ya hizmet için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Muzaffer Kuzu 03 Mart 2016 / 12:35

Bu Toki Marmaris projesi için Allah bin kere razı olsun derim…