Ak Parti’den Özlüer’e ziyaret

Bu haber 05 Şubat 2019 - 1:14 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.

Sinemanın keşfinin  115. yılı olması sebebiyle Marmaris AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Elmas Bozkır ve yönetimi Marmaris’te yaşayan aileden sinemacı Umur Özlüer’i ziyaret etti.

Nazife Taşdelen

Sinemanın keşfinin  115. yılı olması sebebiyle Marmaris AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Elmas Bozkır ve yönetimi Marmaris’te yaşayan aileden sinemacı Umur Özlüer’i ziyaret etti.

Türkiye’nin önemli senaristlerinden olan, TURVAK müzesinde 130 senaryosu bulunan  “Beklenen Şarkı”, “Leyla ile Mecnun” gibi filmlerinde senaristi  bulunan Ali Fuat Özlüer’in oğlu olan 5 yaşında sinema dünyasına   adım atan Umur Özlüer  yaklaşık 30 filmde de kamera arkasında çalışmıştır. “Vurun Kahpeye” gibi Türk sinemasının önemli filmlerinde kamera arkasında bulunan Umur Özlüer’i ziyaret sırasında sanatın her dalı ve problemleri konuşuldu.

Özellikle Marmaris’de senelerdir sanat için çaba sarf ettiğini belirten Özlüer “14.düzenlenen Sanat ve Kadın festivali  maalesef bu sene İstanbul’da gerçekleşecek, kırgınlıklarımız var ve o yüzden İstanbul’a taşıdık bu festivali. Senelerdir Marmaris için bir şeyler yapma çabasındayız. Zamanında Başkan Zeki Eren’in destekleriyle İçmeler’de şu an bilim parkı olan parkta eşim Selma Sonat, oğlum Selçun Sonat ve arkadaşlarıyla tiyatrolar oynadık, önemli sanatçıları  misafir ettik. Festivaller düzenledik, sanat ve sporu birleştirdik. 1998 yılında bisiklet yarışları yaptık, sürekli projelerle belediyelerin mülki amirlerin kapısını aşındırdık ama maalesef önemsenmedik, sesimizi duyuramaz hale geldik” dedi.

Şu an Kalimerhaba adını verdiği derneğinin lokalinde çeşitli kursları barındıran sanat severlerin buluşup sohbet ettiği bir mekana ev sahipliği yapan Umur Özlüer ile hem sanat hem siyasetle ilgili konuşuldu. Kadın Kolları Başkanı Elmas Bozkır, “Sinema, beklentileri, toplumda yaşanan değişmeleri,  çalışmaları,  yani toplumsal dinamiği, sanatsal gerçekliği içinde temsil eder. Ve sinemanın keşfinin 115.yılında sinema emekçisi olan hayatı ve yaşam tarzı sanat olan Sayın Umur Özlüer’i ziyaret etmeyi görev bildik. Kendisinden bilgiler aldık biz siyasilerin sanata sahip çıkması gerçeğini göz ardı edemeyeceğiz ve Umur Bey’le daha sık dirsek temasında bulunacağız” diyerek  Kadın ve Sanat Festivalinin ardından Marmaris’e dönecek olan Umur Özlüer ile tekrar görüşmek için söz aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.