Ak Parti’den 5 bin kişilik iftar

Bu haber 29 Temmuz 2013 - 9:58 'de eklendi ve 941 kez görüntülendi.

akpartiiftar12365465123AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından her yıl Ramazan ayında gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeği bu yıl biraz daha genişletilerek Salıpazarı meydanında düzenlendi. 5 bin kişilik dev iftar organizasyonunda, AK Partili milletvekilleri ile vatandaşlar bir araya geldi.
Haber Merkezi
AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı tarafından her yıl Ramazan ayında gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeği bu yıl biraz daha genişletilerek Salıpazarı meydanında düzenlendi. 5 bin kişilik dev iftar organizasyonunda, AK Partili milletvekilleri ile vatandaşlar bir araya geldi. AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatının geleneksel olarak düzenlediği iftar programına ilgi beklenenin üzerinde oldu. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı dev iftar organizasyonunda vatandaşlar AK Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden ile birlikte oruçlarını açarak sohbet edip dertlerini anlatma fırsatı da buldular. AK parti Fethiye İlçe Başkanlığı tarafından Salı pazarı meydanında halka açık olarak düzenlenen İftar programına Ak Parti Muğla Milletvekilleri Prof. Dr. Yüksel Özden ve Ali Boğa’nın yanı sıra Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Partili İl Genel Meclis Üyeleri, Belde Belediye Başkanları Yusuf Çaylı, Halil Doğan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ferzan Çakal, Gençlik Kolları Başkanı Emrullah Tuna, Bazı Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, bazı Köy ve Mahalle Muhtarları ve 5 bine yakın kişi katıldı.
İftar programında 5 nokta da kazanlardan yemek dağıtımı yapılırken uzun kuyruklar oluştu. Kazanların başına ellerine kepçeyi alarak geçen Milletvekilleri Prof. Dr. Yüksel Özden, Ali Boğa ve İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan tek tek vatandaşlara yemek dağıttılar.
Daha sonra kendileri de sıraya giren milletvekilleri ve partililer yemeklerini aldıktan sonra her biri ayrı ayrı vatandaşların yanına oturarak birlikte oruçlarını açtılar. İftar programında Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan.
AK Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden birer konuşma da yaptılar.
İftar programında konuşan Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan “Fethiye’nin 15 mahallesinden, 72 köyünden ve 12 beldesinden gelen vatandaşlarımız ile birlikte iftar yapmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bu mübarek ramazan akşamında bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çorbanın tadını tuzunu getiren bu dostlarımızın varlığıydı. Biz bu organizasyonu her yıl gerçekleştiriyorduk ancak bu yıl biraz daha genişletmek istedik” dedi.
AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ise “Ramazan ayında Sahurdan Akşam ezanına kadar yemiyoruz ve içmiyoruz ve Allaha yakın olmaya çalışıyoruz. Ama onun yanında da bir takım ramazan ayının sembolleri ve bazı alışkanlıkları var. Bunlarında en başında toplu iftarlar geliyor. Toplu iftarların önemi ise; toplum artık yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle ve çocuklarla birlikte olduğu anlar çok fazla değil. Böylesine bir mübarek akşamda oruç tutan ve tutmayan insanların hep birlikte bir araya gelip iftar yapması çok önemli. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum ve Allah Onlardan razı olsun. Ama bu akşamı asıl güzel yapan davetimizi kırmayarak bu organizasyona katılan dostlarımızdır. Buraya gelerek ve birlikte oruç açarak Salıpazarı meydanını şenlendiren dostlarımızla iftar ayrı bir güzel oluyor. Allah Sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde, birlik, dirlik içerisinde orucumuzu tamamlamayı, Kadir gecesine ulaşmayı ve Bayrama erişmeyi nasip eylesin. Birliğimize, dirliğimize kastedenlere de fırsat vermesin” dedi.
Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ise “Fethiye’de bu Ramazan ayında görüyoruz ki insanlar Ramazan’ın feyzinden istifade ederek bir birini sevmişler kucaklaşmışlar. Bugün orucumuzu Fethiye’de vatandaşlarımız ile birlikte açmaktan dolayı son derece mutluyum. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Ayını tebrik ediyorum ve Allah inşallah Sağlık ve huzur içerisinde Ramazan bayramına erişmeyi nasip eder” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.