Ak Parti’de Yönetim İki Ay Sonra Açıklandı « Hamle Gazetesi

Ak Parti’de Yönetim İki Ay Sonra Açıklandı

Bu haber 12 Haziran 2016 - 23:34 'de eklendi ve 1.123 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Muğla Ak Parti İl Başkanlığı’na Ankara Ak Parti Genel Merkezi iki ay önce Kadem Mete’yi atama ile il başkanlığı’na getirmişti. Bu Ak Parti İl Başkanlığı ataması yapılmadan önce Muğla’dan çok sayıda partili Muğla İl Başkanı atanması için Ankara’ya gitmişler. Maalesef Muğla Merkez’den bir isim değil de Marmaris ilçesinden Kadem Mete’yi Ak Parti İl Başkanı olarak atamışlardı. Kadem Mete Başkan Ak Parti İl Başkanlığı’na getirilmeden önce de Marmaris Ak Parti İlçe Başkanlığı’nı başarı ile yürüten bir partili olarak bilinmekteydi. Ancak Muğla Merkez’de bulunan çok sayıda Ak Partili üyeler Muğla Ak Parti İl Başkanlığı’na Muğla Merkez’den birinin atanmasından yana beklentileri vardı.

Sevgili okurlarım, başta Muğla AKP’liler olmak üzere bütün ilçelerdeki partililerde böyle bir atamadan yana değil de bir kongre ile seçimler olsun istiyorlardı. Ama maalesef bu istekleri yerine getirilemiyor. Çünkü Ak Partili üyeler böyle bir istekte bulundukları takdirde kendilerinin kara listeye alınacağını rahatlıkla söyleyebiliyorlar. Muğla’da AKP’nin yetkililerinden biri şöyle konuştu: Görmüyor musunuz CHP ve MHP’de yöneticiler seçim yapıp seçimle gelip gidiyorlar. Maalesef bu seçim özlemini çok özlüyoruz. Fazla konuşulduğunda hemen partide sıfırlanıyorsun diye konuşan çok sayıda partilinin olduğunu da söyleyebilirim dedi.

Sevgili okurlarım, görmüyor musunuz Muğla Ak Parti İl Başkanlığı’na Marmaris AKP İlçe Başkanlığı yapmış olduğu dönemde başarılı çalışmaları ve partide sert çıkışları ile adını güzelliklerle andırmasını bilen bugünün Muğla Ak Parti İl Başkanı olarak atanan Kadem Mete’yi il yönetimi bir iki ay sonra Ankara Genel Merkezi tarafından netleşip Muğla AKP İl Başkanlığı’na bildirdi. Bu olay dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir olaydır. Çünkü iki ay sonra Muğla AKP il Yönetimi oluşturuluyor. Olmaz kardeşim böyle şey olmaz?

Sevgili okurlarım, Muğlalı Ak Partililer iki aydan bu yana acaba yönetime kim girecek düşüncesiyle birbirlerine soruyorlardı. Muğla ilçelerindeki AKP’lilerden de tek tük isimler il yönetimine alınıyor. Yarın buralarda sızıntılar olmasın diye?

Elbette yeni AKP il yönetiminde birçok başarılı particilerin yer alması da ayrı bir güzellik. Ama Muğla AKP’si gerçekleşen atamalardan dolayı huzursuz olduğunu bir kez daha söylememde fayda var diyorum. Seçim ve kongre istiyorlar? Lafın sonuna gelecek olursak Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete başta olmak üzere atama ile göreve gelen Ak Partili yöneticilere de yeni görevlerinde başarılar dileriz sevgili okurlarım. Atama ile gerçekleşen Ak Parti il yönetimin şu isimlerden oluşmakta: Ahmet Bilgin Şaşmaz, Ali Orhan, Ayşe Çınar, Bahattin Başpınar, Barış Eğilmez, Burhanettin Tuna, Bünyamin Kurt, Can Çimen, Çiğdem  Akbay, Emine Dal Kılıçarslan, Ercan Sarıoglu, Esin Özel Özmen, Ethem Yiğit, Fatih Ölemez, Ferruh Bahadır, Galip Turhan, Hakan Akgör, Hakan Fevzi İlhan, Hamza Akercan, Hasret Kaya, İbrahim Uğurlu, İsa Gün, İsmail Baykal, Macit Gündoğdu, Mehmet Tan, Mehmet Tokgöz, Melahat Akman, Mustafa Kılınçaslan, Mustafa Karataş, Mustafa Doğan, Muzaffer Türkcan, Nasuh Kanat, Nazlı Noyan Öksüz, Onur Turgut, Osman Koyuncu, Özay Türkler, Rafet Barutcu, Seyit Nur Gün, Sinan Acar, Suzan Harmandar, Şadi Pirci, Tamer Topal, Tamer Uzun, Uğur Vural, Yılmaz Ören, Yurdanur Uzun, Yusuf Demirci, Zehra Gökbel, Zeki Eren.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.