Ak Parti’de Kadın Kolları ve Gençlik Kolları kongresi

Bu haber 12 Ocak 2015 - 0:38 'de eklendi ve 970 kez görüntülendi.

kadinkolariAk Parti Menteşe teşkilatı Öğretmen Evi’nde Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarını seçti. Tek listeler ile gidilen kongrelerde Menteşe İlçe Kadın Kolları başkanlığına Ayşe Nur Özel, Gençlik Kolları Başkanlığına ise Hali Talha Ülkü seçildi.
İlkay Yıldız
29 Mart Yerel seçimleri öncesi Menteşe İlçesinin kurulması ile Ak Parti Genel Merkezi tarafından Menteşe Kadın Kolları ve Gençlik kollarına atanan başkanlar Cumartesi günü yapılan kongre ile başkanlığa bu kez seçilerek geldiler.
Öğretmen evinde yapılan kongreye Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Melih Özyardımcı, İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal, İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.
Menteşe İlçe Kadın Kolları Başkan adayı Ayşe Nur Özel kongrede yaptığı konuşmada “25 Aralık 2013 tarihinde bu görevin bana tebliğ edilmesiyle ilk siyasi çalışmama başladım. Şimdiye kadar birçok aşamayı öğrenerek yaşadım ve bundan sonrada yaşayarak Cumhurbaşkanımızın izinde en iyi şekilde zirveye taşıyacağım. Ayrıca bundan sonraki siyasi yolculuğumuzda bize güç verecek olan bizim sesimizi hep beraber yankılandıracak olan Muğla için güzel bir gelecek ve davamız için Ak Parti için durmak yok yola devam” dedi.
Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk yaptığı konuşmada, “Yaşanan bu süreç inşallah hepimize hayırlar getirir. Sizlere bu davaya verdiğiniz destekler için, bu zamana kadar Kadın Kollarımızdan emeği geçmiş arkadaşlarımızı saygıyla anıyorum. Zor şartlarda siyaset yapmaya başladık. Ama biz ne kadar zorlandıysak Kadın Kollarımız ve emeği geçen annelerimiz, bacılarımız bizim göstermiş olduğumuz gayretin kat kat üstünde gayret gösterdiler” dedi.
Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden ise, “En başından beri Türkiye’ye ve dünya literatürüne sadece Türkiye’deki geri kalmışlığın tarihimiz, kaderimiz olmadığı düşüncesini yıkmakla kalmayan dünyadaki tüm mazlumlara örnek olan bir hareketin başından itibaren bugüne kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra Yapılan seçimlerde Ayşe Nur Özel Menteşe İlçe Kadın Kolları Başkanlığına seçildi. Ayşe Nur Özel’in Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu:
“Saniye Demir, Necla Günoğlu, Gülen Erçelik, Gülen Tekoğlu, Füsun Kanal, Hülya Kara, Kamile Kamer Şakirt, Fatma Karga, Sultan Aldemir Tahta, Nezaket Çağlar, Sema Dere, Feriştah Özdemir, Aysel Mutluluk, Arzu Dik, Senay Direk, Gülcan Köksal, Muradiye Kapız, Nermin Ayaz, Emine Karadağ, Çiğdem Şentürk, Zeynep İlhan, Selma Karakoç, Nilüfer Ölmez ve Makbule Gümüş.
Gençlik Kolları seçimi
Kadın Kolları seçiminin ardından başlayan Menteşe Gençlik Kolları seçiminde konuşan Başkan Adayı Hali Talha Ülkü, “Muğla hak ettiği gibi yönetilmiyor ve hak ettiği hizmeti alamıyor. Muğla ve Muğla insanlarının da kaliteli bir hayat sürmesi gerektiğine inanıyoruz. Ak Parti hükümetinden sonra ülkemizde esen büyüme rüzgarını Muğlalılara anlatarak bilgilendirmeye çalışıyoruz” dedi.
Tek liste ile gidilen seçimlerde Başkan seçilen Hali Talha Ülkü’nün yönetim kurulu listesi ise şu isimlerden oluştu:
“Lokman Saka, Mert Kara, Hamza Demirel, Serengil Koçabıçak, Fatih Tepe, Fatih Top, Savaç Çam, Mahmut Demir, Salih Görmez, Hasan Dere, Kübra Eryılmaz, Feriştah Kurt, Merve Demircioğlu, Muhammet Ülgen, Anıl Hız, Melek Aydın, Osman Karaçam, Aslıhan Durgut, Serkan Abaş, Burcu Çekiç, Musa Yılmaz, Hakan Bayır ve Selin Ölmez.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.