AK Parti’de Dananın Kuyruğu Yarın Kopacak

Bu haber 06 Nisan 2015 - 0:26 'de eklendi ve 1.106 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, yazımın başında da dediğim gibi AK Parti içinde dananın kuyruğu yarın kopacak. Bilindiği üzere parti içinde tahmin edilenden fazla AK Parti milletvekili aday adayı var. Adayların çoğunluğu seçmenlerle fikir alışverişinde oldukları gibi bir gözü de Ankara’dan gelecek olan milletvekili sıralamasında. 20’den fazla AK Parti milletvekili aday adayının hemen hemen hepsi de kendilerinin ön sıralarda yer alacağını tahmin etmekteler.

Ancak parti içindeki bazı kişiler bazı milletvekili aday adaylarının olumsuz fotoğraflarını internet sitelerine yükleyip büyük saygısızlık ettikleri görülüyor. Kimileri alkol alır, kimileri namaz kılar? Buna da kimse karışamaz. Ama bazı partililer ise alkol alanın günahkâr, namaz kılanın sevapkar olduklarını dile getirmeye çalışıyorlarmış. Ayıp beyler ayıp? Türkiye Cumhuriyeti’nde kimse kimsenin hiçbir şeyine karışamaz. O nedenle şimdi AK Parti içinde namaz kılanla içki içen milletvekili aday adaylarının yarıştıkları da kendi aralarında alenen söylenilmekte. Ayıp oluyor beyler ayıp? İnsanoğlu istediğini yapar kimse de karışamaz. Ama ilimiz genelinde AK Parti içinde olup bitenleri bazı ispiyoncular AK Parti Genel Merkezi’ne şikâyetlerini iletmektelermiş.

Sevgili okurlarım, Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da AK Parti adaylarının kaderi yarın belli olacak. Çünkü AK Parti Genel Merkezi yetkilileri şimdiden Muğla’da milletvekili sıralamasını yapmışlar bile. Bize bu konuda gelen dedikodular var ama biz yine de doğru bilgi alamadığımız için kimlerin sıralamada olduğunu bilemiyoruz?

Sevgili okurlarım, AK Parti milletvekili ada adayı olanların içinde 3-5 isim kendilerinin ilk sıralarda yer alacağını tahmin etmekteler. Bu isimlerde partinin kurmay milletvekili aday adaylarıdır işte. Muğla’nın kaderi pardon milletvekili aday adaylarının kaderi yarın belli olacak. Böylelikle de dananın kuyruğu yarın kopmuş olacak. Daha sonra ne olacak? AK Parti içinde bir nebze de olsun çatışmalar olacak. Ankara genel merkezinin sıralamaya koyacağı milletvekili aday adaylarının içinde bir hayli partiye karşı kırılmaların da olacağını da şimdiden söyleyebilirim.

Sevgili okurlarım, 4 yıl önceki yapılan genel seçimlerde CHP 3 milletvekili, AK Parti 2 milletvekili ve MHP 1 milletvekili çıkarmıştı. 7 Haziran’da ne olacak onu da parti içinde kırılan, üzülen ve sevinen partililer karar verecek. Böylelikle bu seçimlerde bir hayli değişikliler olacağı tahmin edilmekte sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.