AK Parti’de Büyükşehir Adayı Yok!

Bu haber 12 Kasım 2018 - 1:39 'de eklendi ve 3.031 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bizimle değişime var mısınız?

Slogan siyasilerden ve belediye başkanı adaylarından birine ait değil…

CHP‘nin Büyükşehir Belediye Başkanı aday adaylarından Oral Karakaya adaylık başvurusu yapabilmek için geçen hafta cuma günü Tekirdağ Belediyesi‘ndeki Genel Sekreterlik görevinden istifa etti.

Bodrum‘da yayınlanan gazetelerimizden biri “MUĞLA İÇİN GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ…” başlığı attı. Muğla için neden istifa etsin ki? Biz belediye başkanı olmak, bu nedenle de başvuru yapabilmek için istifa etti biliyoruz…

Nitekim Karakaya da sosyal medya hesabından, “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığına müracaat için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevimden istifa ettim.” diye paylaşımda bulundu.

Slogan O‘na aitte değil…

xx           xx           xx

Yazımın başlığındaki slogan sanki bir adayın kampanya ana sloganı gibi. Şu ana kadar aday adaylarından bu kalitede, “davetkar” bir slogan da duymadık. Slogan önemli…

Muğla Merkez İMKB Ortaokulu en yeni okullarımızdan. Muğla S.K. Üniversitesi Turizm Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar hocanın sevgili eşi Hesna Bahar bu okulumuzun başarılı müdürü… Okulda velilerle işbirliğinde değişik bir iklim yaratmışlar…

O iklim CHP’de bile yok…

Nejat Altınsoy‘un “Köyceğiz CHP’de Kriz” başlıklı yazısının altına Sinema Ustası Yusuf Niş Nejat, ‘Köyceğiz’de CHP yönetimi yok’ diye yazmış. Vilayette var mı? Tabanın İl ve İlçe yönetimindeki Muğla Delege Ağası Osman Aga ve göbekten bağlı askerlerine güveni var mı? Muğla’yı Tekirdağ ile karıştıran Kılıçdaroğlu’na güveni var mı? Beceriksiz yöneticilere hala ‘Kifayetsiz ama nideyim?’ diye tıpış tıpış oy atacak parti fanatiği kalmış mıdır?” diye döktürmüş.

CHP‘de “Osman Gürün gafı” külleniyor gibi görünüyor. Aklıma geldi, CNN TÜRK‘te o “talihsiz” programın yapıldığı gün, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün telefonla programı arayıp Kılıçdaroğlu‘nun danışmanlarına, “Genel başkanımızın anlattığı hizmetleri ben yapmadım” diye uyarsa ne olurdu?

Çoktan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak adı açıklanmış olabilirdi!

xx           xx           xx

Muğla Merkez İMKB Ortaokulu‘nda geçen cuma günü yapılan Okul Aile Birliği seçiminde iki liste yarıştı. CHP‘nin Muğla‘daki son il kongresinde tek liste çıkmıştı. Başkan Gürün‘ün isteği ve 12 ilçe başkanının imzasıyla aday olan Mürsel Alban il başkanı olmuştu. Aynı Mürsel Alban yine Başkan Gürün‘ün önerisiyle 24 Haziran‘da liste başı milletvekili adayı gösterilmişti.

CHP‘de olmayan parti içi demokrasi okul aile birliklerinde var… Okul Müdürü Hesna Bahar divan başkanı bile olmamış. Sadece demokratik ortamı hazırlamış. Yine velilerden Ahmet Gazi Aydoğan‘ın divan başkanlığında seçime gidilmiş.

Çocuklarımızın İyi Bir Eğitim Alması İçin Çalışıyoruz” sloganıyla ortaya çıkan ve Sema Polat, Ayşe Müge Akdal, Melek Boz, Özlem Muslu, Alaattin Balcı ve Arzu Senem Duymaz‘dan oluşan yönetim, afişlerinde şu ifadelere yer vermiş:

Okulumuza kazandırdıklarımız; kütüphane yenilenmesi, spor salonu yenilenmesi, yemekhane, Atatürk köşesi ve bayrak, kupa köşesi, kodlama sınıfı, bahçe çeşmesi, bahçe ağaçlandırma

Buna karşılık Şerif Aslan, Hümeyra Topsakal, Olcay Kıcıoğlu, Belgin Dabakan ve Serdar Sargın‘dan oluşan karşı liste, afişlerinde şu ifadelere yer vermiş:

Yeni başlangıçlar yeni tohumlar; dünya değişiyor, sadece isteyen değil, üreten ve katkı veren veliler

olmak için birlikte yola çıktık. Bizimle değişime var mısınız?

Sizce seçimi kim kazanmıştır?

Veliler “değişime varız” demişler…

xx           xx           xx

CHP Muğla’da değişime var mı?

Muğla değişime var mı?

Bana sanki Muğla büyük bir değişime var gibi geliyor…

Ya CHP değişime “evet” diyecek veya Muğla değişime hazır olduğunu gösterecek…

Statüko” bir yere kadar.

Yarından sonra; 14 Kasım‘da CHP Parti Meclisi toplanıyor.

Bir anlamda dananın kuyruğu kopuyor. CHP’de Çarşamba günü 30 Büyükşehir adayı açıklanacak.

AK Parti‘de de 18 Kasım Pazar günü Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için temayül yoklaması yapılacak.

CHP adayını ilan ettikten sonra, AK Parti adayını belirleyecek gibi görünüyor.

Ancak AK Parti adayını ilan edemeyecek. Çünkü AK Parti‘de öteden beri oylar kullanılır, sonuç parti genel merkezi tarafından açıklanır.

Zaten yapılacak iş adı üzerinde temayül yoklaması, yani eğilim belirlemesi…

xx           xx           xx

AK Parti‘de temayül yoklamasının yapılacağı Cuma günü sandıktan çıkacak isim aday ilan edilecek olsa da bu mümkün değil. Çünkü AK Parti‘de 5 Kasım‘da başlayan adaylık başvuruları 12 Kasım‘da; yani bugün sona eriyor.

Bugün saat 17.00‘ye kadar başvuran olmazsa ve Ankara‘dan başvuru yapan da olmadıysa, AK Partililer 18 Kasım Pazar günü kimi oylayacaklar. Benim bildiğim kadarıyla henüz başvuran yok.

Neden?

Eğer bir ara CHP’de “önseçim olacakmış” gibi bir hava esmemiş olsaydı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon aylar önce “adayım” ve ardından Tekirdağ’dan Oral Karakaya ben de varım dememiş olsalardı, bugün Osman Gürün seçeneksiz adaydı!

AK Parti‘de temayül de yapılsa, sonucun Ankara‘da açıklanması adaylık için caydırıcı bir durum. “Sonra başkası açıklanır” diye kimse ortaya çıkıp, hüsrana uğramak istemiyor…

Bir de Muğla‘da “her ne olursa olsun seçimi CHP kazanır” kanaati de adaylar için “caydırıcı” oluyor!

xx           xx           xx

AK Parti‘de nihayet Serkan Yazıcı‘dan söz edilmez oldu.

Muhtemelen olmayacağının farkına varıldı.

Elde bizim bildiğimiz iki ciddi isim var; Hasan Özyer ve Dr. İskender Gencer

AK Parti yetkililerinin geçen hafta her ikisi ile de görüştükleri ve olumlu yanıt alamadıkları konuşuluyor.

Hasan Özyer seçimin kazanılamayacağı düşüncesiyle ipe un seriyor olabilir. İl Sağlık Müdürü İskender Gencer‘in ise “seçimi alabileceği” konusunda oldukça iddialı olduğunu biliyorum.

O zaman o neden yanaşmıyor?

Soruyu kendisine sordum. Bu ayın 22‘sinde Menteşe Devlet Hastanesi‘nin ihale edileceğini belirterek, “Tamamlanmayı bekleyen ilçe hastanelerimiz ve Eğitim Araştırma Hastanemizde eksikler var. Bunlara yoğunlaşmış durumdayım. Şu anda bakanlıktayım. Milletvekillerimiz ve il başkanımız sayesinde çok rahat ve verimli bir çalışma içindeyim. Muğla’ya bu da hizmet. Hizmet etmek için ille de bir yere seçilmeniz gerekmez.” dedi.

Bana kalırsa Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın bu “görevi tevdi etmesi” halinde “hayır” diyemezler…

xx           xx           xx

Buarada 16 Kasım Cuma günü AK Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da Muğla‘ya geliyor.

O gün Danışma Meclisi toplantısına katılacak olan Kurtulmuş sanki bu iş için geliyor. Belli mi olur, Cumhurbaşkanı ErdoğanGit bu işi çöz” demiş olabilir.

Neden olmasın?

Olmazsa AK Partililer 18 Kasım Pazar günü yapacakları temayül yoklamasında “aday adaylarını” oylamasalarda, pusulaya gönüllerinin başkanını yazarlar!

Bakalım neler olur…

Ama AK Parti bu sefer Muğla’yı sıkı tutuyor görünüyor…

—————————————-                                                                                         —————————————-

GÜNÜN SÖZÜ: Beni övme sözlerini bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz. (Kemal Atatürk)

ÇİVİ

Arkadaşım, “Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık şu son 2-3 ayda ürettiği hizmeti ilk 10 yılında gerçekleştirmiş olsaydı bugün Büyükşehir Belediye Başkanı olurdu” dedi

Beni Bi Gülmek Aldı:)))))

———————————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 12 Kasım 2018 / 09:00

Üstad günaydın,
zor bizim memlekette dürüst ve temiz siyaset,
Ecevit gibi bir efsane %1 ile gitti siyaset sahnemizden,
1994 ten beri bizi bu hale getiren CHP,SHP,DSP gibi kurumlardaki İskender’ler,Atilla’lar,Cengiz Han’lar,Timur’lar,millete verdikleri zararı görecek anlayacak utanacak kadar gelişemediler,,
ama YETER GARİ DİYOR MİLLET,
YETİVESİN GARİ DİYOR MUĞLA’lı…
millet ayarı verecek bunlara,
EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR’i ANCA ANLAMAYA BAŞLADIK,
KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR KAFAMIZI KURCALAMAKTAN ÇIKIP,
DOĞRU ANLAŞILMAYA BAŞLADI,
MİLLETİN DİŞİNİ SIKMAYI BIRAKTI,
TOKATI HAZIRLAYIP DURU,
NUSH İLE USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKLİ’ye VARIP GİDER…
MABADI KOLTUĞA YAPIŞANLAR ZOR DA OLSA,
GÜZEL GÜNLERE UFUKTA,
SELAM VE SAYGILARIMLA,

MEHMET KEZA KUNDAKÇI,
YENİ BAŞLANGIÇLAR,YENİ TOHUMLAR,DEĞİŞEN DÜNYADA SADECE İSTEYEN DEĞİL,ÜRETEN vE KATKI VEREN HALKIN ORTACA BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYI,

oktay ozel 12 Kasım 2018 / 11:00

ATATURK un acitig yolda yuruyen, CUMHURIYET RUHU tasiyan siyasetciler gelinceye kadar oy kullanmayacagim. benim tepkim de bu.