AK Parti’de Ankara “Küreci” dedi

Bu haber 15 Ocak 2015 - 0:31 'de eklendi ve 1.508 kez görüntülendi.

akpkkureciAK Parti’nin 17 Ocak Cumartesi günü Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla yapılacak olan Muğla İl Kongresi’nin İl Başkanı seçimi Ankara’da yapıldı. Neredeyse 2 hafta süren değerlendirme sonunda Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu “İhsan Küreci” dedi.

Haber Merkezi

AK Parti’nin 17 Ocak Cumartesi günü Başbakan Davutoğlu’nun katılımıyla yapılacak olan Muğla İl Kongresi’nin İl Başkanı seçimi Ankara’da yapıldı. Neredeyse 2 hafta süren değerlendirme sonunda Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu “İhsan Küreci” dedi.

Partinin adayı Küreci

AK Parti Genel Merkezi partinin kuruluşundan beri adayların istişare ile belirlenmesi ve kongrelere tek liste ile gidilmesi teamülünü geliştirmiş bulunuyor. Bu anlamda parti genel merkezi 17 Ocak Cumartesi günü yapılacak kongre için tek liste çıkarılması talimatını verdi. Bu talimat çerçevesinde il başkanı aday adayları geçtiğimiz günlerde adeta Ankara’ya taşındılar. Burada adaylar partinin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu başkanlığındaki heyet tarafından mülakata alındılar. Yapılan mülakat ve istişareler sonunda Başbakan Davutoğlu’nun da onayı ile halen MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan İhsan Küleci’nin il başkanı adaylığına karar verildi.

Şadi Pirci de aday

İl Başkanlığı için Ankara’ya giden aday adayları içinde yer alan AK Parti’nin Muğla’daki kurucularından ve şu anda Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkanı Yardımcısı olan Şadi Pirci’nin Cumartesi günü saat 14.00’te Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak kongrede liste çıkarması bekleniyor.

Çeşitli kereler milletvekili adayı olmanın yanında il başkanı adayı da olan ve her seferinde Ankara tarafından il yönetim kurulu üyesi olması istenen Pirci’nin bu defa il başkanlında kararlı olduğu ve liste çıkarması halinde parti tabanında gücünün olduğu belirtiliyor.

“Siyaset vefa işidir”

Bu arada AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk yaptığı açıklamada, “AK Partimizde bugün onurla taşıdığım bu görevimi çok değerli kardeşim İhsan Küreci’ye devredeceğim. Siyaset uzun bir maratondur. Burada çok güzel çalışmalara imza attık. Kimi zaman üzüldük. Kimi zaman da sevindik. Siyaset vefa işidir. Bu süreçte vefasızlıklarla da karşılaştık. Hiçbir arkadaşımızın da yaşamasını istemem. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı şimdi İhsan Küreci’ye devrediyorum. Yeni yönetimimizde aramıza katılacak arkadaşlarımız olacaktır onları da şimdiden tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Yeni katılan arkadaşlarımızla uyum içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Görev sürem boyunca bana destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.