AK PARTİ’DE ADAY ADAYI OLACAKLAR ŞAŞKINLIK İÇİNDE

Bu haber 19 Eylül 2013 - 9:21 'de eklendi ve 1.470 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Ak Partide belediye başkan aday adayları ekim ayında müracaatlarını yapıp Genel Merkez tarafından bilahare bilgilendirileceklermiş. Ak Parti Genel Merkezi bu konuda çok geç kaldı diyebiliriz. Çünkü bir ilçeye atayacağınız belediye başkan adayınız en azından 5-6 ay öncesinden belirlenecek ki vatandaşlarla iç içe olup oy isteyecek. Bu konuda Ak Parti içinde birçok huzursuz olan belediye başkan aday adayları var.
Ancak hiç biri de ben belediye başkan aday adayı olacağım diyemiyor. Çünkü bunun sonrası var. Yani bir anda harcanabiliriz? Bu konuda her kararı Ak Parti yetkili kurulları verecek. Olmaz arkadaş, böyle bir şey diyemiyorlar. Ben bu yazıyı yazmadan önceleri de birçok aday adayı korkusundan bir türlü aday adayı olacağım, bir açıklama yapacağım, ama yarınımı düşünmek mecburiyetimdeyim diye, isyan içinde olduklarını söyleyebilirim.
Yani parti tarafından harcanmak istemiyoruz diye konuştuklarına ben şahidim. Ak Parti içinde ilçelerde o kadar belediye başkan aday adayı var ki sormayın? Herhalde bir şeyler anlatabilmişimdir. Bunda anlamayacak ne var? Korku korku var. Evet, korku var. Ha şimdi bazı Ak Partili yöneticiler şöyle söyleyebilir, CHP içinde şimdiye kadar herhangi bir atama var mı? Elbette yok ama CHP içinde her ilçede başta Muğla olmak üzere onlarca belediye başkan aday adayı var.
Hepsi de şimdiden ben belediye başkan adayı olacağım düşüncesiyle harıl harıl çalışıyorlar. CHP içinde atama mı olur yoksa ön seçim mi onu da bilemiyoruz. Çünkü her partiliden ayrı ses geliyor. Onu da kısa bir süre daha bekleyip göreceğiz. Yani lafın kısası CHP içinde de Genel Merkez nezdinde de değişik görüşler var. Kimileri atama kimileri ise ön seçimden yana tavır alıyorlar.
CHP İl Başkanının söyleyişlerini ise hiç galeye alan yok. Çünkü vermiş olduğu demeçlerin hiçbiri birbirine uymuyor da onun için söylüyorum. Ama CHP aday adayları kıyasıya mücadele edip seçim startını çoktan verdiler bile. Ben de Ak Parti seçmenin isteğinin şöyle olduğunu söylemek istiyorum. Bırakın Ankara korkusunu da sizler de aday adayları olarak CHP’li başkan adayları gibi şirin görünün ki şimdiden adaylığınızı açıklayın diye konuşmaların çoğunlukta olduğunu dile getiriyorlar. Bende diyorum ki Ak Parti CHP’nin adaylarının bir an önce açıklanmasını bekliyor. Ve ben Genel Merkez olarak ne dersem o olur diyor. Ama bundan da Ak Parti seçmeni memnun olmuyor. Evet olmuyor. İsterseniz bir araştırın Ak Parti yöneticileri doğru mu eğri mi?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Faruk sal gut 20 Eylül 2013 / 15:24

kararı genel merkezin vermesi taraftarıyım,nedenine gelince ilçede aday adayı zengin olursa parasıyla parasıyla etkileyebilir kişileri