AK Parti Yürütme Kurulu Şaşırttı

Bu haber 20 Şubat 2018 - 23:45 'de eklendi ve 2.387 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

AK Parti Muğla İl Yürütme Kurulu’nda eskilerden kimlerin kalacağı ve kimlerin gideceği merakla bekleniyordu.

10 Şubat’ta yapılan İl Kongresi’nin ardından önceki gün yapılan ilk toplantıda belirlenen Yürütme Kurulu Üyeleri önceki gece açıklandı.

İl Kongresi’ne kadar tepkilerin odağında olan isimlerden Şadi Pirci ve Mustafa Karataş Yürütme Kurulu’nda kalırken, İbrahim Uğurlu, Hamza Akercan ve Seyid Nur Gün Yürütme Kurulu dışında kaldı.

İl Yönetimi’ne yeni giren isimlerden Av. Mustafa Çelebi beklendiği gibi Yürütme Kurulu’nda yer alırken, Av. Çağrı Alper ve Ziya Ercan’ın da yer almaları sürpriz oldu.

Olumlu ve olumsuz eleştiriler alan yeni Yürütme Kurulu genel anlamda beğeni ile karşılandı. Ortaya ayakları Muğla’ya basan bir Yürütme Kurulu çıktı…

 

xx           xx           xx

Önceki gece AK Parti İl’in web sitesinde yayınlanan ve gece yarısı gibi de yürütmede yerini koruyan Tanıtım ve Medya Başkanı Can Çimen tarafından sosyal medyada paylaşılan Yürütme Kurulu’nda şu isimler yer aldı:

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Av. Çağrı AlperTeşkilat Başkanı Şadi PirciSeçim İşleri Başkanı Av. Mustafa ÇelebiTanıtım ve Medya Başkanı Can ÇimenDış İlişkiler Başkanı Ethem YiğitSivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Mustafa KarataşEkonomi İşler Başkanı Onur TurgutSosyal Politikalar Başkanı Müzeyyen Mine ArtunMali ve İdari İşler Başkanı Şenol AldağYerel Yönetimler Başkanı Ziya ErcanAR-GE Başkanı Mertcan Güngörİnsan Hakları Başkanı Fatih ÖlemezÇevre Şehir ve Kültür Başkanı Yurdanur Uzunİl Sekreteri Barış Eğilmez.

15 kişilik Yürütme Kurulu’nda bir kadın üyeye yer verilmiş.

15 kişi de iki kadın dünyanın sonu olmazdı herhalde… Av. Esin Özel Özmen veya Suzan Harmandar’a da yer verilebilirdi diyenler var…

 

xx           xx           xx

AK Parti Muğla İl Yürütme Kurulu listesi bugün gazetelerimizin çoğunda yer almamış olabilir.

Çünkü gazeteler genellikle daha önce yayınlanmış, paylaşılmış haberleri pek kullanmazlar.

Çünkü haber artık eskimiştir!

Günümüzde teknolojinin sunduğu imkanlarla haberler gerçekten halk değişiyle çok çabuk bayatlıyor.

Liste önceki gece açıklandı ve “internet gazeteciliği” ve “internet televizyonculuğu” yaptığını iddia edenler tarafından duyuruldu.

Dün bir açıklama yapılmış olsaydı da internet yayıncıları ve sosyal medya kullanıcıları bir adım önde olacaklardı, ama hiç değilse bugün bütün gazeteler “gazetecilik” yapmış olacaklardı.

Hamle 41 yıldır bunu yapıyor. Habercilik yani “gazetecilik” yapıyor. Gazetecilik yapıyor…

Bugün 21 Şubat… Hamle’nin 41’nci kuruluş yıldönümü…

Elbette internet ortamında da haber veriliyor, yorumlar yapılıyor, ama ben o ortama “gazete”, o işi yapanlara “gazeteci” tanımını yakıştıramıyorum. Bilemiyorum, başka bir tanım olmalı…

Biz yerli ve milli lokantadayız, onlar “fast food” talar!

 

xx           xx           xx

Ben de dün “AK Parti’de Teşkilat Başkanı Olmak” başlıklı yazımda dünün ve bugünün Teşkilat Başkanı Şadi Pirci’den söz etmiştim. Teşkilat Başkanlığını sorgulamadım, ama önemini anlattım.

Bunu yaparken, Vali Esengül Civelek ile İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve İlçe Kaymakamı Caner Yıldız’ın İl Sekreteri Seyitnur Gün’ün kırtasiyesine ziyarette bulunduklarını belirterek, bu ziyaret için “Seyitnur Gün’ün yerini korumasında etkili olur mu?” diye sormuştum.

Allah’tan o yazım hafta sonunda yayınlanmadı.

Seyitnur Gün’ün yerini koruyamamasının faturası bize kesilirdi.

Ki bizim “filanca kalsın”, “filanca gitsin” diye bir telkinimiz, tasarrufumuz olamaz. Seyitnur Gün sevdiğimiz bir arkadaşımız. Yeni görevinde başarılar dileriz.

Dünkü yazımda da vurguladığım gibi biz yazılarımızla “ayna” tutuyoruz.

Tuttuğumuz ayna muhatapları tarafından dikkate alınmıyor veya kendilerine göre dikkate alınıyor. Ben yazılarımda Şadi Pirci’nin de AK Parti’nin başarısızlığında payı olduğunu yazdım, ama İl Başkanı Kadem Mete ve Ankara aynı kanaatte değilmiş…

 

xx           xx           xx

Tabi Şadi Pirci’nin bir Teşkilat Başkanı olarak delegenin önemli bölümüne hakim olduğunu unutmamak lazım.

AK Parti Muğla İl Yönetimi’nin önceki Yürütme Kurulu’nda çok ciddi tepki çeken isimlerden biri de, FETÖ sanığı Sami Çoban’ın da tutuksuz yargılanırken davet edildiği iftar ve sahur yemeklerini organize eden kişi olarak anılan Mustafa Karataş’tı.

Karataş yerini koruyamamış, ama Yürütme Kurulu’nda kalmayı başarmış.

Aynı zamanda MUTSO Meclis Üyesi olan Karataş ile ilgi MUTSO Başkanı ve AK Parti MKYK Üyesi Bülent Karakuş’un Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanlığı görevine devam etmesi yönünde telkinde bulunduğu siyasi kulislerde konuşuluyordu.

Bülent Karakuş böyle bir şey yapmamış veya yaptıysa İl Başkanı Mete dinlememiş olabilir. Belki de tesadüftür…

Öyleyse iyi bir tesadüf olmuş. Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığına bir hukukçu olarak Av. Çağrı Alper yakışıyor. Böyle bir görevde ilkokul veya ortaokul mezunu biri olacak değil ya…

50 kişilik İl Yönetim Kurulu’nda Kamu Yönetimi veya Basın Halkla İlişkiler mezunu biri de bulunamamış olmalı ki, Mustafa Karataş da Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevine getirilmiş…

 

xx           xx           xx

İl Kongresi’nin ardından İl Yönetimi’nde “Ensarcılar” ve “İlim Yaymacılar” kavgası yaşanacağını öne sürenler olmuştu. O zaman “Yerli-Yabancı kavgası” bitti, sıra “Ensarcılar” ve “İlim Yaymacılar” kavgasına geldi diye gülmüştüm.

İlim Yayma Cemiyeti üyelerini biliyoruz: Ziya Ercan, Mustafa Çelebi ve Çağrı Alper

Karşılarına da İbrahim Uğurlu, Hamza Akercan, Şadi Pirci ve Seyidnur Gün konmuş… Bunlar mı “Ensarcı?” diye de güldüm… Bu dedikoduların da AK Partililerden çıkması ilginç!

Gördüğümüz kadarıyla AK Parti’de böyle bir kavga görülmedi. 50 kişilik İl Yönetimi’nde 3 İlim Yayma Cemiyeti üyesi ile kim ve hem neden kavga etsinki…

Yerel Yönetimler Başkanlığı ile Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı hariç ortaya güzel bir Yürütme Kurulu çıkarılmış. Yerel Yönetimler Başkanlığına Ziya Ercan yerine Şadi Pirci getirilebilirdi. Çünkü Ercan Meclis Üyeliğinden, Pirci Belediye Başkanlığından gelme…

 

xx           xx           xx

Bu arada önceki gün “İlçe Koordinatörleri” de belirlendi. Buna göre, Bodrum İlçe Koordinatörlüğüne Hamza Akercan getirilirken, Dalaman İlçe Koordinatörlüğüne Sinan Acar, Datça Koordinatörlüğüne Tamer Uzun, Fethiye Koordinatörlüğüne Mehmet Tan, Köyceğiz Koordinatörlüğüne Nasuh Kanat, Kavaklıdere Koordinatörlüğüne Uğur Vural, Ula Koordinatörlüğüne Yusuf Demirci, Marmaris Koordinatörlüğüne Mehmet Ayhan, Menteşe koordinatörümüz Seyitnur Gün, Milas koordinatörümüz İsmail Baykal, Ortaca Koordinatörlüğüne Hasan Hüseyin Avcıoğlu, Seydikemer Koordinatörlüğüne Hüsrev San, Yatağan Koordinatörlüğüne İsa Gün getirildi.

İl Başkanı Kadem Mete yaptığı yazılı açıklamada “AK Partide görevler birer emanet bilinci ile ve vatandaşa hizmet edebilme gayesi ile verilir. Bizler de bu anlayış hareket edeceğiz. İnşallah tüm teşkilat mensuplarımızın çalışmaları ve Muğlalı hemşerilerimizin gayretleri ile  2019’da Muğla’mızı Ak Belediyecilik ile buluşturacağız. Bir ve beraber olacağız. Biz biliyoruz ki AK Parti Muğla’da başarıya ulaşırsa bu başarı tüm teşkilatımızın, dolayısıyla Muğla’mızın başarısı olacaktır.

 

xx           xx           xx

Dünkü “AK Parti’de Teşkilat Başkanı Olmak” başlıklı yazım yayınlanır yayınlanmaz bayatladı. Yazım önceki gece 00.01’de Hamle’nin veb sitesinde yer aldığında yeni Yürütme Kurulu ile ilgili haberler internet ortamında dolaşmaya başlamışlardı bile… Umarız Tanıtım ve Medya Başkanı Can Çimen bu konuda hassasiyet gösterir…

Yeni Yürütme Kurulu’na Muğla için başarılar diliyoruz. Gözümüz üzerlerinde… 

————————————                               ———————————

Günün Sözü: Bir insanı tanımak istiyorsanız onu büyük bir mevkiye geçiriniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
Çağrı Alper 21 Şubat 2018 / 14:11

Saygıdeğer Özcan bey, kuruluşundan beri değişik kademelerinde görev aldığım AK Parti’nin öncelikle bir üyesi olmaktan her zaman gurur ve mutluluk duydum. Değerlendirmelerinizi saygıyla karşılıyorum. Ancak, sizin de belirttiğiniz gibi parti il yönetiminde herhangi bir gruplaşma ve hizipleşme söz konusu değildir. Hepimiz doğal olarak zaman zaman değişik sivil toplum örgütlerinde görev alabiliyoruz. Bu durum, sosyal hayatın bir gereğidir. Hiç kimseye karşı bir ön yargımız olmadığı gibi, kimseyi de ötekileştirmeden bu görevi layıkıyla yapabilmek tek amacımızdır. Bir bütün olarak arkadaşlarımızla samimi, dürüst, şeffaf ve her türlü spekülasyondan uzak bir şekilde çalışacağız. İl yönetiminde yapılan görevlendirmeler tamamen il başkanımızın takdiridir. Bize düşen kendisinin ve partimizin bize gösterdiği güvene layık olacak şekilde çalışmaktır.

Çağrı Alper 21 Şubat 2018 / 14:21

Bir hususu daha eklemek istiyorum. Parti il yürütme kurulunda bir değil iki hanım arkadaşımız var. Sosyal Politikalar Başkanı Müzeyyen Mine Artun ve Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Yurdanur Uzun hanımefendi. Müzeyyen Mine hanım avukat olarak Marmaris’te, Yurdanur hanım da Peyzaj mimarı olarak Bodrum’da görev yapıyorlar. Belki isimleri çok iyi tanımadığınız için bir eksiklik oldu zannediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dileğiyle.

salihdemir 21 Şubat 2018 / 16:51

8 Şubat 2018 tarihli yorumumda 12 ton su bedeli 62,55.-TL tonu 5,21.-TL bunun neresinde adalet var. Bu kadar pahalı su fiyatımı olur. Yazık değil mi bu vatandaşa diye yorum yapmıştım. Özcan Bey su ücretleri konusunu da yazarsanız memnun oluruz. Ayrıca CHP İl Başkanlığının genel merkezce görevden alınacağı halk arasında konuşuluyor. İnşallah genel merkez gereğini yaparak, Marmaris İlçe yönetimi hariç olmak üzere İl Yönetimi ve 12 İlçe yönetimi yeniden oluşturularak partinin birlik ve beraberlik içinde 2019 seçimlerine hazırlanır. Biatçı yönetimlerle partinin 2019 seçimlerinde başarı göstermesi imkansızdır.