Ak Parti Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Toksöz: “Yatağan’da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” « Hamle Gazetesi

Ak Parti Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Toksöz: “Yatağan’da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”

Bu haber 09 Kasım 2013 - 8:47 'de eklendi ve 2.808 kez görüntülendi.

yataganakpartimustafa123135464321312Ak Parti Yatağan İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Toksöz, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde partisinden Yatağan Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Ak Parti Yatağan Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Toksöz, “Yatağan’da artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.
Ak Parti Yatağan İlçe Başkanlığı önünde gerçekleşen adaylık açıklamasına İl Başkanı Nihat Öztürk, Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları Mustafa Kurtulmuşlu, Mestan Yayman, aday adaylığı konusunda Muğla’da istişarelerde bulunan Atatürk Orman Çiftliği Müdürü Ömer Bülent Arslan, Menteşe Belediye Başkan Aday Adayı Vildan Şahan, Ula Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Tavas, Yatağan Belediye Başkan Adayı Salih Özen ile çok sayıda partili katıldı. Mustafa Toksöz’ü aday adaylığı açıklamasında eşi Ümmühan ve kızı Türkan Toksöz yalnız bırakmadı.
Ak Parti Yatağan İlçe Başkanlığı görevini 5 yıldan bu yana sürdürdüğünü kaydeden Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Toksöz, görev yaptığı süre boyunca kapısının herkese açık olduğunu söyledi. Belediye başkanı seçilmesi durumunda kapısının herkese açık olduğunu kaydeden Toksöz, “İnsanlarımızın sevincinde hüznünde hep yanında olduk. Bundan sonrada olacağız. Görev yaptığım sürede hep olumlu ve yapıcı olmaya özen ve gayret gösterdik. İlk göreve geldiğimde Kafaca yolunda trafik kazası olmuş 5 kişi hakkın rahmetine kavuşmuştu. Yatağan-Muğla yolunun tamamlaması ile yüzlerce ölümlü kazanın yaşandığı köprülü kavşağın yapılması ilk çalışmalarımız oldu. Türkiye’nin üçüncü büyük okulu olan eski adıyla Endüstri Meslek, yeni adıyla METEM’i başladık, bitirdik. Hacıyakasın’da ki Fatih Okulu’nu başladık, bitirdik. Şu an Sağlık Meslek Lisesi’ni 2014 programına aldırdık, inşallah oda tamamlanacak. Yeşilbağcılar ve Bozarmut’ta TOKİ konutlarını yaptık. Türkiye’nin 2012 yılında programa alınan 5 barajdan biri olan Girme Barajı’nı ihalesini yapıp yer teslimini yaptık. İnşallah seçim sürecinde inşaatı yükselerek bizim yüz akımız olacaktır” dedi.
Yatağan hizmet alacak
Yatağan’ın yıllarca hizmet alamadığını ve sürekli geriye gittiğini anlatan Toksöz konuşmasına şöyle devam etti:
“Çöp sorunundan kurtulan, insanlarımızın huzurla gezebileceği, doğalgazla ısınabileceği, çeşmesinden kana kana su içebileceği bir Yatağan yaratacağız. 1 yıl içerisinde üniversiteyi bitireceğiz. Öğrenci sayısını 10 binlere taşıyacağız. Üniversitenin bölümlerinden Turgut’a Bozarmut’a, Bencik’e bölümler açacağız. Yatağan’da Mermer Organize Sanayisi’ni oluşturup buralarda fuar alanları ve uluslararası mermer fuarları yapacağız. İnönü Bulvarı üzerini düzenleyip esnafın mağduriyetini ortadan kaldırmak hedeflerimiz olacak. Yaptığımız TOKİ’ler yapacağımız TOKİ’lerin teminatı olacaktır.”
Yatağan’a en iyi hizmeti getirmek için aday olduğunu anlatan Toksöz, “Bu yola çıktığımızda kendimize iki slogan belirledik. Bunlardan biri ‘artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ ikincisi ise ‘hizmet için hayallerinizi sınırlamayın’ idi. İkinci sloganımızı çok iddialı buldular. Şuna inanın Yatağan için çok şey değişecek. Yatağan’a kapalı bir hayvan pazarı yapacağız. Bayır, Çine ve Milas’ta olan hayvan pazarlarından köylülerimiz için daha modern ve güzelini Yatağan’a kazandıracağız. Burayı köylülerimizin hizmetine sunup ekonomik girdiyi sağlayacağız. Çiftçilerimizin ürünlerini daha rahat ve kendi insanımızla buluşturmak için muhakkak yerli pazarı oluşturacağız. 2004 yılında başlatılan köylerimizde kanalizasyon çalışmalarımız Kadıköy’de yapılmış 2009 yerel seçimlerinin kaybedilmesi ile durmuştur. Biz tekrar tüm köylerimizin kanalizasyonunu yapacağız. Modern dünyada ne varsa tüm köylerimizde de onları getirmek bizim görevimizdir” dedi.
Konuşmasının ardından Toksöz’e, ilçe binası önünde bulunan partililer tarafından büyük sevgi gösterileri yapıldı. Toksöz, kendisini desteklemeye gelenler ile tek tek tokalaşarak bir süre sohbet etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.