AK Parti ve Doku Uyuşmazlığı… « Hamle Gazetesi

AK Parti ve Doku Uyuşmazlığı…

Bu haber 08 Kasım 2015 - 23:31 'de eklendi ve 1.270 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bugün 44 günü geride bıraktım. Geçen hafta Perşembe günü 40. günümdü.

Alçıdan çıktım. Aranıza karışmaya hazırlanıyorum. Yakında “tay taya” başlarız. Ne de olsa kırkımız çıktı…

Aklıma bizim “Vatandaş Ahmet” geldi. Tabi şimdi Ahmet Tan Karaosmanoğlu ne alaka?

Bilmeyenler olabilir. Hamle’nin “Yılın En’leri” ödüllendirmesinde Ahmet Tan Karaosmanoğlu “Yılın Vatandaşı” seçilirken, Genç Bakış programının yapımcı ve sunucusu Abbas Güçlü’de “Yılın Programcısı” ödülü almıştı. Abbas Güçlü daha sonra geri döndüğünde gazetesinin köşesinde Hamle’nin töreninden söz ederken Karaosmanoğlu için, “Vatandaş Ahmet” demişti…

 

xx           xx           xx

  1. günümde AK Parti Antalya Milletvekili (Muğla’nın 8.Milletvekili) İbrahim Aydın aradı. Tüm Muğla’ya selam etti.

Alanya’nın Yörük Beyi Aydın telefonda kendisi de söyledi. “Antalya’nın yanında Muğla’nın da milletvekiliyim. Muğlalılara Ankara’da kapım her zaman açık” dedi.

Muğla bu dönem şanslı…

Ne tesadüf, aynı gün (Muğla’nın 7. Milletvekili) AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ’da aradı. Sohbet ettik. Bir isteğimin olup olmadığını sordu, ben de hakkımı ileride Muğla için kullanabileceğimizi söyledim. “Muğla için her zaman” dedi ve O da herkese selam etti…

 

xx           xx           xx

İbrahim Aydın Muğla’nın Orman Bölge Müdürlerindendi. Dört yıl önce adaylığı nedeniyle ayrıldı. O zaman seçilemedi.

Anası O’nu Mestan Yayman’ın doğduğu günde dünyaya getirmemiş! Seçimden sonra biz Muğla’daki görevine iade edilmesini beklerken kendisine İzmir Bölge Müdürü görevi verildi.

Ama Muğla’da hiç unutulmadı…

Mestan Yayman memleketi Aydın’dan aday olsa seçilir miydi bilemem, ama İbrahim Aydın ısrarla memleketi Antalya’da aday oldu. Şeytanın bacağını ise bu seçimde kırdı.

 

xx           xx           xx

Mestan Yayman Muğla’da aday olmadık yer de bırakmadı!

En son geçen yerel seçimde Menteşe Belediye Başkan Adayı oldu. Tabi aday olarak kaldı!

AK Parti Muğla’da nasıl beceriyorsa Muğla’nın dokusuna uymayan adayları bulup çıkarmakta oldukça mahir!

Anımsanacağı gibi 2004 Yerel Seçimi’nde, Menteşe’de (Muğla) Dr. İskender Gencer tek aday adayı idi. 22. Dönem Milletvekili Dr. Seyfi Terzibaşıoğlu hiç hesapta yokken “Bende varım” deyince eski İl Sağlık Müdürü Dr. Gencer aday olamadı.

Dr. İskender Gencer için 2014’te aday yapılır artık demiştim, yapmadılar…

Mestan Yayman’ın boyunun ölçüsünü orada da aldırdılar!

Doku uyuşmazlığı…

 

xx           xx           xx

Her yerel seçimde bizim Vatandaş Ahmet; Ahmet Tan Karaosmanolu’nu düşünmüşümdür…

Muğla O’nun elinde çok daha farklı gelişebilirdi…

Sevgili Karaosmanoğlu’nun Muğla ile herhangi bir doku uyuşmazlığı yoktur. Hatta duayen Ünal Türkeş’in “eşraf, seçkin, elit” şablonlarına da rahatlıkla girebilir ama atamaya takılır… Atama değil, ön seçim yapılsa Osman Gürün’ün delegelerine takılır… (!)

 

xx           xx           xx

Hal böyle olunca “Vatandaş Ahmet” için “AK Parti’den aday olsa nasıl olur?” diye de sorgulamadım değil!

Kapısını çalmayı akıl eden bir AK Partili de çıkmadı…

Çıksa ne olur?

Vatandaş Ahmet’in Muğla ile bir doku sorunu yok ama kendisi “AK Parti ile doku sorunum var” der miydi onu bilemiyorum.

İlginçtir MHP ile doku sorunu olmayabilirdi. Onlar da kendisine geçen yerel seçimde başkanlık değil, meclis üyeliği teklifi ile geldiler.

 

xx           xx           xx

Vatandaş Ahmet’i keşfeden tek siyasetçi ise Musa Gökbel oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Aday Adayı olduğunda Gökbel’in yönetim kadrosu üç aşağı beş yukarı belirlenmişti. Genel Sekreterlik için üç seçeneğe sahipti…

Hayır, üç seçenekten bir Ahmet Karaosmanoğlu değildi. Gökbel, seçilmesi halinde Karaosmanoğlu’nu inşaatlardan ve ihalelerden sorumlu olarak danışmanlarından biri görüyordu.

Bugün sanıyorum Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin halen bir Genel Sekreteri yok. Yoksa oldu da haberimiz mi olmadı?!

 

xx           xx           xx

Vatandaş Ahmet’i keşfeden bir kişi daha oldu. Netlog Lojistik sahibi Şahap Çak

Şirketin Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgelerine hizmet eden Bayır Lojistik Merkezi’ni; depo ve dağıtım noktasını kuran Karaosmanoğlu bugünlerde İzmir Serbest Bölgesi’nde şirketin yeni inşaatlarını yürütüyor. Bir ayağı da Bayır’da…

Yokluğundan rahatsız olan olduğunu sanmıyorum. Herkes rahat nefes almış olmalı!

Tabi Vatandaş Ahmet bu… Her an çıkabilir. Geliyorum demez… (!)

 

xx           xx           xx

Ben kolu bacağı kırıp hastaneye yattığımda, sevgili Ahmet’in sevgili eşi Av. Canan Karaosmanoğlu hamileliğinin son günlerini yaşıyordu. 9 Ekim günü “Doğa” dünyaya geldi.

Sevgili Ahmet ve sevgili eşi Canan, oğulları Onat Can’dan sonra bir de kız evlat sahibi oldular.

Hem Onat’ın, hem Doğa’nın Karaosmanoğlu Ailesine hayırlı evlat olmalarını ve Muğla’mıza, ülkemize hayırlı “vatandaş” olmalarını, sağlıklı ve uzun ömür dilerim. Allah herkesin çocuğunu analı babalı sağlıklı büyütsün…

Ahmet seçim akşamı ziyaretime geldi. Seçim sonuçlarının kendisini şaşırtmadığını söyledi. “Muğla’da sol seçmen hakimiyeti var. Türkiye’ye Muğla’dan bakınca yanılıyoruz” dedi. Ardından ekledi:

“Siyaset adamı olamadım, ama Netlog sayesinde iş adamı oldum. Gerçi ben hiç siyaset adamı olmaya da soyunmadım. Vatandaş Ahmet olmak çok daha önemli… Bir iş adamı olarak, iş dünyasını daha yakından tanımaya başladım. Çevremde kimle görüştüysem istikrar istiyordu. Sonuç kaçınılmazdı.”

 

xx           xx           xx

Ahmet o akşam eşi Canan’ın da selamını getirmişti. Gülerek “Hadi davran artık. Bir an evvel eve çık.” diyerek şöyle devam etmişti:

“Canan’ın kırkı çıkmaya az kaldı. Çıkınca Doğa’yı sizin eve getirecek. Yumurtaları da hazırla.”

Muğla’nın geleneğidir. Giderek unutuluyor. Yani doğan kırk gün geçmeden evden çıkarılmaz. Evden çıkarıldığında da, yani kırkı çıktığında ziyarete gidilen evlerde yeni doğanın kundağına ‘Evimiz kemelenmesin’ denilerek yumurta konulur. “Ne alaka?” diyebilirsiniz. Vardır bir hikmet, gelenek işte. Muhtemelen yeni doğan nazardan, kem gözlerden saklanıyor. Kem gözle kemenin bir ilişkisi var mıdır bilmiyorum.

Doğa bebeğin kırkının çıkmasına daha 8 gün var. Sakın bebeği hastaneye getirmeye kalkmayın. Nasıl olsa bende çıkacağım, inşallah…

 

xx           xx           xx

Yazılarımı bilgisayarda temize kızım Delfin çekiyor. Yazıma noktayı koyarken “Baba öteki partileri yazmayacak mısın?” diye sordu.

“Elbette yazacağım” dedim, yarın CHP’ye geçebiliriz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Ahmet Tan Karaosmanoğlu 10 Kasım 2015 / 09:33

Özcan abi,
İltifatların , yorumun ve ailemle ilgili iyi dileklerin için teşekkür ederim.Muğla benim kaderim.Biliyorsun Muğlaya yaralı olabilmek için siyasetci olmaya gerek yok.Tek yapılması gereken bireysel yaşamamak ve düşünmemek.Şu an için Muğla da kısıtlı zamanlarda bulunabilsem de inan Muğla için çok uzakta değilim.
Acil olarak sağlığına kavuşmanı diliyorum.Seninle daha yapacak çok şeylerimiz var.Yumurtalarıda hazırla:))