Ak Parti Ula Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Tavas: “Koltuktan güç alan değil, koltuğa güç vermek istiyorum” « Hamle Gazetesi

Ak Parti Ula Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Tavas: “Koltuktan güç alan değil, koltuğa güç vermek istiyorum”

Bu haber 08 Kasım 2013 - 8:58 'de eklendi ve 2.396 kez görüntülendi.

bekirtavas12131654123131Ak Parti’den Ula Belediye Başkanlığı için aday adalığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Akademisyen/Emniyet Müdürü Bekir Tavas, Ula’ya en iyi hizmeti vermek istediğini söyledi.
Kadir Tamer
AK Parti Ula Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Tavas, Ula’ya hizmet için aday olduğunu belirterek, “Koltuktan güç alan değil koltuğa güç vermek istiyorum” dedi.
22 yıllık bürokrasi ve yöneticilik geçmişi olduğunu ve bunu ‘Ula İlçesi’nin gelişmesi için değerlendirmek istediğini kaydeden Bekir Tavas, eğitim, turizm, kültür, sağlık, tarım, sosyal, ticari, ekonomi ve teknik alanlarda önemli projelere sahip olduğunu söyledi.
Ula için bir aidiyet borcu bulunduğuna dikkati çeken Tavas, “Tüm ailem ve akrabalarım Ula’da. Eşim Ulalı ve Ula‘ya aidiyet hissediyor ve vefa borcum olduğunu düşünüyorum. Tecrübe ve birikimlerimi Ula’ya hizmet için, Ula halkının aydınlık geleceği için kullanmak istiyorum. Hizmet aşkıyla Bütün Ula’yı kucaklayacağım. Ula’yı Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizin 100. yılında yani 2023′ yılında çağdaş uygarlık seviyesine çıkarabilecek vizyona sahibim. Belediyeciliği yakından tanıyor ve biliyorum. Yaptığım hizmetlerle kendini kabul ettirmiş biriyim, Ula’nın sorunlarını ve çözüm yollarını en iyi bilenlerdenim. Ula için eğitim, turizm, kültür, sağlık, tarım, sosyal, ticari, ekonomi ve teknik alanlarda önemli projelere sahibim. Bilgili, tecrübeli, dürüst, başarılı ve çalışkan bir ekibim var. Fon ve yatırımların önemli bir kısmını Ula’ya aktarabilecek, Ankara’da bürokrasi çevrem ve Avrupa Birliği Finans Merkezi gibi kurumlarla çok iyi ilişkilerim var” dedi.
Ulalın sorunlarını yakından bildiğini ve bu sorunları giderebilecek güce sahip olduğunu anlatan Tavas, “Halkın sorunlarını önemseyen, onların sorunlarıyla birebir ilgilenen insanlar, siyasetçiler elbette sorunların çözümü için yazılması gereken reçeteyi de bilirler. Ama doğru kadro ve anlayışla hareket etmek gerekir. Biz çözülmeyecek hiçbir sorun olmadığına inanıyoruz. Yeter ki insanlarımızla, vatandaşlarımızla bir ve birlik halinde olalım. Bu amaçla Ula’yı yeni dönemde iktidar ile tanıştırmak ve yatırımların önünü açmak istiyorum. Maalesef ilçemiz Marmaris Bodrum gibi ekonomik anlamda güçlü değil. Ayrıca Muğla’nın Büyükşehir olması ile birlikte köylere daha fazla hizmet gitme imkanı bulacak. Büyükşehir’in bu imkanları ve iktidarımızın gücü yanında hayata geçirmek istediğim projelerim ile Ula’yı kalkındırmaya talibim” dedi.
Siyaseti hizmet aracı olarak gördüğünü kaydeden Bekir Tavas, bu amaçla 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Ula Belediye Başkanlığı’na talip olmaya karar verdiğini söyledi.
Kişisel kariyerlerin bir yere kadar olduğuna inandığını kaydeden Tavas, şunları söyledi:
“Ben aldığım eğitim ve üstlendiğim misyon gereği sorumluluklarımı bilen ve bu duyguyu yaşayan bir insanım. Şehrime ve şehrimin insanlarına ulvi değerler adına hizmet etmek, sorunlarını çözmede çözümün bir parçası olmak için siyasete girdim. Bu bağlamda ömrümün sonuna kadar şehrime ve şehrimin insanlarına hizmette çözümün bir parçası olmaya devam edeceğim. Ayrıca Muğla’nın bir evladı olarak; kişisel kariyerin bir yere kadar olduğuna inanıyorum. Bu bağlamda birikimimi, kariyerimi kendi şehrimin hizmetinde kullanma gereğini duymamın en doğru vefa olduğuna inanıyorum. Şehrimin şuan içinde bulunduğu durum hepimizin malumudur. Hemşerilerimin beklenti ve ihtiyaçlarına cevap olma sorumluluğu benim bu kararı almamda etkili oldu. Kamu görevlerinde edindiğim tecrübe ve birikimlerimi aziz hemşerilerimin hizmetine sunmak için bir platforma ihtiyaç duydum. Hizmet içinde en iyi platformun siyaset arenası olduğunu düşündüğümden dolayı siyasete atıldım. 22 yıllık memuriyet hayatıma bakarsınız siyasete güç vereceğime inanıyorum. ‘Koltuktan güç alan değil koltuğa güç vermek istiyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.