Ak Parti temayül yoklamasını yaptı « Hamle Gazetesi

Ak Parti temayül yoklamasını yaptı

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 10:28 'de eklendi ve 1.057 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla İl Teşkilatı 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için aday belirleme çalışmasının ilk aşaması olan temayül yoklaması için sandık başına gitti.

Muhittin Direk

AK Parti Muğla İl Teşkilatı 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için aday belirleme çalışmasının ilk aşaması olan temayül yoklaması için sandık başına gitti.

Menteşe Atatürk Spor Salonu’nda 10 sandıkta gerçekleştirilen temayül yoklamasına 54 aday adayından 52 aday adayı katıldı. Mevcut Milletvekili Nihat Öztürk ve Ak Parti MKYK üyesi Bülent Karakuş temayül yoklamasına katılmadı.

Sabah saat 10.00’da başlayan oy kullanma işlemleri için il yönetimler ve her ilçe için ayrı sandık olarak 10 sandık kuruldu. Temayül yoklamasında İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik Kolları, İl Kadın Kolları, İlçe yönetim kurulu üyeleri, İlçe Gençlik Kolları ve Kadın Kolları üyeleri, İl Disiplin Kurulu üyeleri, İl Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeleri, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İlçe Meclis üyeleri, köy ve mahalle temsilcileri olmak üzere 1501 kişiden 878 oy kullandı.

Menteşe Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan temayül yoklamasına aday adaylarının yanı sıra Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaş, Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, İl Başkanı Kadem Mete, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Temayül Yoklamasının açılış konuşmasını yapan Ankara Milletvekili ve Divan Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun hedefinde ise CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem ince vardı. Milletvekili Gündoğdu Muharrem İnce ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu için “Benim yıllardır yendiğim adayın yıllardır yendiği adayı bize rakip olarak çıkardılar” dedi. Gündoğdu konuşmasına şöyle devam etti:

“Erken seçim açıklandığı güne kadar bize hodri meydan diyen ana muhalefet lideri ne yapacağını nerdeyse şaşırdı. 16 yıldır iktidar olan biz 16 yıldır ana muhalefet olan CHP, iktidara en hazırlıklı olması gereken parti. Seçimleri en çok isteyen parti olması lazımken CHP lideri Kılıçdaroğlu ne zaman hodri meydan dedi ise sonra kaçacak yer aradı. Hatırlayın milletvekili dokunulmazlığı kaldırılsın hodri meydan dedi. Buyurun hodri meydan dediğimizde anayasa komisyonunda evet demesine rağmen meclisteki oylamada hayır diyen yine ana muhalefet partisi oldu. Erken seçimin en büyük iki sebebi, bir uluslararası yatırımcının planlamalarını bir buçuk yıla göre değil 5 yıla göre yapması, iki parlamenter sistemin bitip cumhurbaşkanlığı sistemine geçemediğimiz için üst düzey bürokratın halimiz ne olacak endişesi ile işin ağırdan almasından kurtulacak olmamız.”

Gündemin birinci maddesinin Cumhurbaşkanı adayı belirleme olduğunu belirten Gündoğdu, “Karşımızda sözcülüğünü ana muhalefetin yaptığı seçtirmeme anlayışı üzerine bir kurgu var. Önce ikinci bir çatı adayı arayışına koyuldular. İçerden dışardan çok isim konuşuldu. En popüler isimleri de yine Ak Parti’nin eskileri idi. Ak Parti’nin eskilerinin vefa kavramı ile ilgili sınavına girmeyeceğim.  Arkasından genle başkan vekili Erdoğan2nı çıldırtacak aday açıklayacağım dedi. Açıklanan adaya bakınca CHP’lerin çıldıracağını, Kılıçdaroğlu’nun çıldıracağını Ak Parti için milattan mahalli olmayan aday olduğunu görüyoruz. Buradan Muğla teşkilatımızın önünde CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum Türkiye’yi kucaklayacak aday demiştin CHP’yi bile kucaklamasına izin vermediğin, yeterli görmediğin adam mı Türkiye’yi kucaklayacak? Başarı hikayesi olacak diye tanımladığınız adam sizi genel başkan olarak seni bize atıfta bulunarak Ak Parti, Recep Tayyip Erdoğan seni yendikçe yeniyor diyor. Bende soruyorum bizim yendikçe yendiğimiz adayın yendikçe yendiği adam mı Türkiye’yi kurtaracak? Yüzde 26 oyu olan bir partiyi emanet etmediğiniz adam mı Türkiye’yi yönetecek?” dedi.

Konuşmaların ardından temayül yoklamsına geçildi. Temayul yoklamasında oy kullanma işlemleri akşam saatlerine kadar sürdü. Oy kullanma süresinin tamamlanmasının ardından sandıklar Ankara’ya götürüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.