Ak Parti sessiz kalmadı

Bu haber 27 Ekim 2015 - 23:36 'de eklendi ve 1.089 kez görüntülendi.

AK PARTİ (4)Ak Parti İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde partileri Ak Parti adına broşür dağıtan Gençlik Kolları üyelerinin 2 kişi tarafından engellenmek istemesine tepki gösterdi. Olayın gerçekleştiği Kötekli Mahallesi Yoğurtçu Parkı önünde aralarında İl Başkanı İhsan Küreci, İlçe Başkanı Erdoğan Ünal, milletvekili adayları çok sayıda partili bir araya geldi. Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleşen eylemde sloganlar eşliğinde yürüyen grup yaşanılanları protesto etti.

Verda Kartal

Ak Parti İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde partileri Ak Parti adına broşür dağıtan Gençlik Kolları üyelerinin 2 kişi tarafından engellenmek istemesine tepki gösterdi. Olayın yaşandığı Kötekli Mahallesi Yoğurtçu Parkı önünde aralarında Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal, milletvekili adayları Nihat Öztürk, Elvan Göçer, Mehmet Tire, İl Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Kurt, İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol’un bulunduğu grup ve partililer bir araya geldi.

İlk olarak Kötekli’de yürüyen grup slogan atarak Yoğurtçu Parkı’na geldi. Yoğurtçu Parkı’nda açıklama yapan Muğla Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, “24 Ekim Cumartesi günü güzel Muğla’mızın güzel mahallesi Kötekli’de Muğla’da görmeye alışık olmadığımız, görmekte istemediğimiz bir olay olmuştur. Ak Parti Gençlik Kolları mensubu iki kız kardeşimize sırf broşür dağıttıkları için şiddet ve hakaret edilmiştir. Bu olay düpe düz ifade hürriyetine saldırı, hatta şiddetten beslenen bir yapının Muğla’da hortlamasıdır. Bunların sırtını nereye dayadığını Muğlalı hemşerilerimiz, vatandaşlarımız çok iyi biliyor” dedi.

Konuşmasında bu olayı gerçekleştirenlerin maskesinin düştüğünü kaydeden Küreci şunları söyledi:

“Bu olayla birlikte, sırtlarını şiddete dayayan, bu yapıların ne demek istedikleri, asıl niyetleri daha iyi anlaşılmıştır. Batıda şirin gibi gösterilip doğuda terörün zirvesini yapanların Muğla’daki şirinlik maskeleri düşmüştür. Bunların; Barış derken savaşa, Özgürlük derken esarete, kardeşlik derken düşmanlığa, zemin hazırladıkları anlaşılmıştır. Ama herkes bilsin ki! Ak Parti olarak bu şiddete boyun eğmeyeceğiz. Bu dakikadan itibaren ilçe ilçe, mahalle mahalle, köy köy, kapı kapı dolaşarak Muğla’mıza, milletimize karşı oynan bu oyunu daha iyi anlatmak boynumuzun borcudur. Bundan sonraki 4 gün bizim için seçim kampanyasının çok daha ötesinde bir anlam kazanmıştır. Teröre karşı, huzurumuza saldıranlara karşı, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere karşı, kadına şiddet uygulayanlara karşı daha büyük bir azimle mücadelemize devam edeceğiz. Bu vatan hepimizin! Siz kimin sokaklarından kimi kovuyorsunuz. Siz kimin çocuklarının etrafını çevirip şiddet uygulamaya kalkıyorsunuz. Ama bilin ki! Bu asil millet sizin gibilere, gereken cevabı, gereken yerde, gereken zamanda verecektir. Bu terbiyesizliğin bu şiddetin, bu baskıcı zihniyetin, bu saldırgan tutumun, Yasal olarak da bir karşılığı olacaktır. Bu vesile ile buradan tüm kamuoyu önünde bu saldırıyı gerçekleştirenler hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Açıklamadan sonra Adliyeye suç duyurunda bulunacaklarını söyleyen İhsan Küreci, “Muğla’mız rahat olsun! Bu devleti, bu milleti, bu Cumhuriyeti sahiplendiğini ifade eden partilerimiz yanımızda olduklarını ifade etmeseler bile, Muğla’mızın vicdanı bizim yanımızda olduktan sonra biz bu yapılanlara kayıtsız kalmayız, bunu yapanlara da pabuç bırakmayız.”

Açıklamanın ardından İl Başkanı İhsan Küreci ve beraberindekiler olayla ilgili olarak broşür dağıtımını engelleyen iki kişi hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmak üzere Muğla Adliyesi’ne gittiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.