Ak Parti Milas’ta Niçin Hezimete Uğradı

Bu haber 30 Nisan 2014 - 20:37 'de eklendi ve 1.490 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

HÜSEYİN KOCABIYIK

Milas İlçesinin Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Demir, yapmış olduğu bir basın açıklamasında meydanlardaki kalabalık topluluğun sandığa yansımadığını dile getirmiş. Yani Sayın Demir Milas halkının Ak Parti’ye oy vermediğini dile getirmiş. Söylemi de doğru yani. Milas seçmeni tercihini AKP adayından yana değil de CHP adayı Muhammed Tokat’tan yana oy kullanmış. Milas Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Demir söylemlerinde doğru da icraatlarında yanlış olduğu dile getiriliyor.

Yani 30 Mart yerel seçimlerinde AKP İlçe Teşkilatı’nın fazla bir varlık göstermediği de konuşulan konular arasında. AKP’nin birçok üst düzey partili her nedense partiye mi kırgın yoksa Ak Parti yöneticilerine mi kırgın seçim süreci içinde hiçbir çalışma yapmadıkları anlatılıyor. Her ilçede olduğu gibi Milas AKP’sinde de bir hayli hizipleşmelerin olduğu dile getirilmekte.

Öylede olduğu için Milas Ak Parti İlçe teşkilatı CHP İlçe teşkilatına karşı yapılan 30 Mart yerel seçimlerinde büyük bir yara aldığı görülmekte. Öyle olmasa başkan Muhammed Tokat tekrar CHP’den belediye başkanı olur mu? Hele yüzde 50 gibi büyük bir oy alarak. Anlaşılan Milas’ta yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası çok sayıda Ak Partili mevcut yönetime karşı oldukları için CHP ve AKP arasında bu nedenle büyük bir fark olmuş. Milas İlçesindeki mevcut yönetime kırgın ve kızgın olan bazı dostlarımız Ak Partinin Milas’ta güçlenmesi gerekiyorsa başta Ak Parti İlçe Başkanı Bülent Demir olmak üzere İlçe yönetiminin acilen değişmesi gerekiyor diye rahatlıkla konuşabiliyorlar.

Hatta isminin şimdilik vermek istemediğim bir Ak Partili bu seçim mağlubiyeti Milas halkına çıkarılmasın. Yapılan 30 Mart yerel seçimlerindeki mağlubiyetin tek sorumlusu mevcut AKP yönetimidir. Görmüyor musunuz Muğla’nın diğer İlçelerinde Ak parti ne kadar oylarını fazlalaştırmış. Kıl payı İlçe belediye başkanlıklarını kaybetmiş. Bu da ilçe yöneticilerinin başarısız çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Milas’ta Ak Partinin büyümesi isteniliyorsa yetkililer bir gelsin. Milas’taki ayrımcılığı bir görsünler. Tek alternatif Milas Ak Parti İlçe yönetimin acilen yenilenmesi olmalıdır diye konuştular bazı yönetime kırgın olan Ak Partililerde. Bizde ne söyleyelim. Ak Partinin İl Başkanı sevgili dostum Nihat Öztürk şöyle bir Milas teşkilatını gözden geçiriver. Tabi takdir senindir sevgili başkan.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.