Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi: “Bir 40 yıl daha yok”

Bu haber 19 Eylül 2013 - 21:01 'de eklendi ve 1.825 kez görüntülendi.

akpmentese123135461316132131613131Ak Parti Menteşe İlçe Danışma Kurulu toplantısı Özel İdare Salonunda yapıldı. Toplantıda konuşan Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi CHP’ye yüklenerek, “CHP 41 yıldır yerelde Muğla’da iktidar. Ne verdiler ki Muğla’ya bir 40 yıl daha istiyorlar. Bir 40 yıl daha yok” dedi.
Kadir Tamer
Ak Parti Menteşe İlçe Danışma Kurulu toplantısı Özel İdare Salonunda yapıldı. Toplantıda yeni kurulan Menteşe İlçe yönetimi partililere tanıtıldı. Özel İdare Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, önceki dönem Ak Parti Muğla Milletvekili adayı Hayati Nizamoğlu, eski İl Başkanı Gültekin Akça, eski ilçe Başkanı İlyas Yolcu, Kavaklıdere Belediye Başkanı Nuray Bozyer, belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Toplantıda konuşan Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, CHP’ye yüklendi. Konuşmasında CHP’nin Muğla’da yerelde 41 yıldır iktidar olduğunu söyleyen Çelebi, “Menteşe ismi bu yöreyi fetheden kumandan Menteşe beyinden almıştır. 1300’lü yıllarda biz bu topraklara geldik ve yurt edindik. 2013 yılında Muğla tekrar tarihiyle buluşmuş durumdadır. CHP 41 yıldır yerelde Muğla’da iktidar. Ne verdiler ki bir 40 yıl daha istiyorlar. Muğla’yı kanalizasyonu olmayan tek il olarak bırakmadılar mı? Meydanı olmayan bir şehir yapmadılar mı? Eski garaj alanını yabani ot tarlası yapmadılar mı? Memlekete hal kasası gibi estetik yoksunu şehircilik ilkelerine aykırı bir otopark yapmadılar mı? Muğla’nın her yerini kırmızı dubalarla doldurmadılar mı?” dedi.
Muğla’da CHP’nin 50 yıllık su ihtiyacımız yok diyerek tamirat adı altında zorunlu kesintilerle su kesintisi yapıldığını hatırlatan Çelebi konuşmasına şöyle devam etti:
“Bozüyük’de su kuyusu açmaya çalışıp halkı ayaklandırdılar. Yolları delik deşik, yazın tozlu, kışın çamurlu bir kent bıraktılar. Her yere AVM açma izni verip esnafı bitirdiler. Muğla’yı geri kalmış, yıkık dökük bir köy görüntüsü haline getirdiler. Koca bir genç işsizler ordusu oluşturdular. Bizler Muğla sevdalısıyız. Şimdi kalkmışlar bir 40 yıl daha diyorlar. Bunu nasıl diyebilirler. Ak Parti olarak bizde Muğla’da CHP’ye bir 40 yıl daha yok diypouz.”
Konuşmasında Muğla’da yaşanan gezi olaylarına da değinen İlçe Başkanı Mustafa Çelebi, CHP’li Muğla Belediyesi’ni devletin yaptığı yatırımları kendi yatırımı gibi göstermekle suçladı.
Gezi olaylarında çevreci olarak gösterilen tepkilerin Muğla’da da CHP tarafından provoke edildiğine dikkati çeken Çelebi, “Kendi açıklamalarıyla gösteri yapanların içtiklerini ve yediklerini kendileri maddi kaynak sağladılar. Ayran ikram ettik dediler. Ne verdiklerini hepimiz biliyoruz. Eskişehir Belediye Başkanı şiddete ve ülke malına zarar verilmesi gibi yerinde açıklamalar yaparken buradakiler adeta ateşi teşvik etmediler mi? TOKİ kurumunca yapılan ve Muğla’ya hediye edilen Amfi Tiyatro açılışını parti mitingine dönüştürüp başbakan ve hükümet aleyhine slogan attırmadılar mı? Bunlar trajedisi komik durumlar. 41 yıldır DP, MHP, ANAP, DYP ve şimdi Ak Parti’ye gerici, faşist diye saldırmadılar mı? Bu partilere oy veren insanlarımızı küçük görüp aşağıladılar. Menderes’i asıp 27 Mayıs’ı bayram ilan ettiler. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Gazi Mustafa Kemal ve dava arkadaşlarının arkasına sığınarak politika yapılmaz. Bu ülkede demokrasinin, laikliğin en büyük güvencesi Ak parti’dir. Bir 40 yıl daha mı? Asla Muğla 40 yıldır yetti gari hadi gari diyor” dedi.
Konuşmaların ardından yeni kurulan Menteşe İlçe Yönetimi tek tek sahneye çağırılarak partililere tanıtıldı. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
BURAK ZEYBEK 20 Eylül 2013 / 09:25

Muğlalı 40 yıldır CHP den memnun bir 40 yıl daha memnun olacaktır.Sayın Osman Gürün ile Muğlamız gelişti ve hızla gelişmeye devam ediyor onun içi kusura bakmayın beyler MUĞLA bir 40 yıl daha CHP diyor.Saygılar.