Ak Parti Kadın Kollarından kınama

Bu haber 06 Mayıs 2014 - 23:59 'de eklendi ve 998 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol yaptığı açıklamada geçtiğimiz hafta sonu Muğla’da yaşanan kadın cinayetini kınadı.

İlkay Yıldız

Ak Parti İl Başkanlığı önünde yapılan açıklamaya İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, İl Kadın Kolları ve partililer katıldı.

Açıklamayı yapan Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, çocuğa ve kadına karşı cinsel, fiziksel, ruhsal her türlü şiddet ve istismara hayır demek için bir araya geldiklerini belirterek, “Maalesef, sizin de bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde bu şiddet Muğla’da da yaşandı. Sevgi için çıkılan yollarda ne yazık ki kadınlar erkekler tarafından şiddete maruz bırakılıp sevginin bedelini çoğu zaman hayatlarıyla ödemektedirler. Dünyadaki hiç bir kadın ve çocuk hiç bir sebeple şiddeti hak etmez. Ak partili kadınlar olarak sadece kadınlara karşı yapılan şiddete değil çocuğa, yaşlıya, hayvanlara yönelik cinsel, fiziksel, ruhsal her türlü şiddete hayır diyoruz “ dedi.

Kadın Kolları Başkanı Erol konuşmasına şöyle devam etti:

“Çocuklar çok küçük yaşlardan itibaren şiddetle nasıl şekillenirlerse onunla ilişkileri nasıl olursa yetişkinliği de bu haliyle devam ediyor. Bu nedenle biz kadınlar aile içi eğitimin bu olayların önüne geçilebilmesi için temel alınması gerektiğine inanıyoruz. Kadına yönelik şiddet kim tarafından ve nerede gerçekleştirildiğine bağlı olunmaksızın suçtur. Hatta bazı durumlarda kadına yönelik şiddet savaş suçu ve insan hakları ihlali olarak tanımlanmaktadır. Bizlerde bu görüşlere katılmakta ve insan hakları ihlali olan kadına yönelik her türlü şiddeti büyük bir nefretle kınamaktayız. Ak Parti Hükümetinin, kadınlara yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye ilişkin Avrupa Konseyi sözleşmesini 24 Kasım 2011 tarihinde parlamentosunda onaylayan ilk ülke olmuştur diyen Erol, “Bu sözleşmeye istinaden tek yasal düzenleme yapan ülke biziz.6384 nolu yasa Başbakanımızın talimatıyla çıkarıldı. Şiddet önleme merkezleri açıldı. Buna rağmen görülüyor ki sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler, eğitimciler, siyasi partiler iş birliği içinde olmalıyız. Aile içi eğitimlere önem vermeliyiz. Şu an topyekün mücadele etme zamanıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.