Ak Parti Kadın Kollarından açıklama

Bu haber 26 Kasım 2018 - 1:09 'de eklendi ve 599 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü nedeni ile basın açıklaması yaptı.

Metin Karakoç

Ak Parti Muğla Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü nedeni ile basın açıklaması yaptı. Toksöz açıklamasında “Mensubu olduğumuz medeniyetimiz; hiçbir gerekçenin ardına sığınmaksızın şiddeti, ayrımcılığı, kötü muameleyi kabul etmemiş, insanca yaşamayı ve insana saygıyı her şeyin ötesinde bir değer olarak görmüştür” dedi.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz açıklamasına şöyle devam etti, “Çok üzücüdür ki alınan tüm önlemlere, yapılan tüm düzenlemelere rağmen bugün hala kadınlarımıza yönelik şiddetin önüne geçilememiş, bunun yanında cinsiyet ayrımı da bir başka sorun olarak karşımıza çıkmıştır. Ülkemizde kadınlarımızın yaşadığı sorunların ve bilhassa kadınlarımıza yönelik şiddetin önüne geçilebilmesi için, gerek ulusal düzeyde, gerekse de uluslararası düzeyde anlaşmalara imza atılmıştır. Kadınlarımızın başarısının, çalışma ve sosyal hayata katılımlarının önünde bulunan engeller çeşitli değişikliklerle ortadan kaldırılmıştır. Bizler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi “Kadınlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir “ anlayışıyla hareket ediyoruz. Kadınlarımıza yönelik şiddet sadece yapılan bir takım yasal düzenlemelerle son bulmayacaktır. Toplumsal farkındalık, eğitimle kazandırılan şuur, bu sorunun sıfırlanmasında etkili olacaktır. Çalışma hayatından siyasette, ekonomiden, bilim ve sanata çeşitli başarılara imza atan kadınlarımız için bugün yani 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü’nde toplumun tüm kesimlerini duyarlı olmaya davet ediyor, sağlıklı bir neslin ancak özellikle kadına karşı ve her türlü şiddetin yok edildiği bir toplumda mümkün olacağını ifade etmek istiyorum”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.