AK Parti Kadın Kolları 8 Mart’ı kutladı

Bu haber 09 Mart 2015 - 0:50 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

akplikadinlarAk Parti Muğla Kadın Kolları teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Muğla Öğretmen Evi’nde dayanışma kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıya, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, Kadın Kolları üyeleri, AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci’nin eşi Ebru Küreci ve zihinsel engelli çocuklar ile anneleri katıldı.

Hafize Ataseven

Ak Parti Muğla Kadın Kolları teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Muğla Öğretmen Evi’nde dayanışma kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıya, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, Kadın Kolları üyeleri, AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci’nin eşi Ebru Küreci ve zihinsel engelli çocuklar ile anneleri katıldı.

Kahvaltı konuşan Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, şiddet ve istismar mağduru kadınların gölgeleri düşse de dünya genelinde kutlanmaya devam etmektedir. Amerika’da çalışan işçi kadınların, iş koşullarını protesto etmek amacıyla yaptığı eylem sırasında, 129 kadının katletmesi nedeniyle 8 Mart 1857 yılından bu yana ‘Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaktadır. Birleşmiş Millet tarafından kabul edilen bu günün asıl kutlanma amacı kadın haklarını anımsatmak ve kadınların yaşadığı problemlerin dile getirilerek çözüme kavuşturulmasıdır. Bugün dünyanın çeşitli noktalarında farklı etkinliklerle kutlanarak, kadınların sorunları dile getirilmekte olup, Türkiye’de ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başlanmıştır” dedi.

Kadınlar toplumu ileri götüren sosyal dinamiğin temel kaynağıdır diyen Erol, “Kadın annelik rolüyle bu dinamizme yani yeni nesillere şekil verendir, yani kadına yapılan yatırım geleceğe yapılmaktadır. Geçmişi iyi okuyup ders alarak aynı zamanda bu geçmişe takılıp kalmadan daha iyi güzelliklerle anılacak bir dönem inşa etme kararlılığımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu kararlılığa verdiğiniz destek için tüm kadınlarımıza teşekkür ediyor, hepimizin anlamlı gününü kutluyorum” dedi.

Konuşmasını parti üyesi bir kadının şiiriyle sonlandıran Erol, tüm davetlilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.