AK Parti İstiklâl Marşı’nın kabulünü kutladı

Bu haber 14 Mart 2015 - 0:16 'de eklendi ve 673 kez görüntülendi.

akpartiiiiiiAK Parti Muğla İl Başkanlığı ve Gençlik ve Kadın Kolları İstiklâl Marşı’nın kabulünün 94. Yıldönümü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği Sınırsızlık Meydanı’nda gerçekleştirdi.

Hafize Ataseven

AK Parti Muğla İl Başkanlığı ve Gençlik ve Kadın Kolları İstiklâl Marşı’nın kabulünün 94. Yıldönümü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliği Sınırsızlık Meydanı’nda gerçekleştirdi.

Sınırsızlık Meydanı’nda gerçekleştirilen anma programına AK Parti İl Teşkilat Başkanı Osman Arslan, Sosyal İşler Başkanı Suzan Harmandar, İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, İl Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Kurt, parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, partililer katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve bir dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan anma programında konuşan AK Parti Muğla Sosyal İşler Başkanı Suzan Harmandar , “Bayrağımız ve onun hürriyetini ebedileştiren İstiklal Marşı’mız, milletin ruhunu, tarihini ve ideallerini anlatan ölmez değerlerimizdir” dedi.

İstiklal Marşı’nı anlayabilmek için Mehmet Akif’i iyi bilmek gerektiğini belirten Harmandar , “Mehmet Akif’in bütün yönleriyle şahsında topladığı milli mücadele ruhunu yakından tanımak bu ruhu hakkı ile hissetmek gerekir. İstiklal Savaşı, Türk Milleti’nin ölüm kalım savaşıdır. Böyle dönemlerde milletler kendilerini yaşatan temel kıymetlerin farkına varırlar. Geçmişte yaşamış şanlı atalarımız, şehit dedelerimiz bize bu güzel vatanı miras bıraktı. Bizlerde gelecek nesillere bu kutsal emaneti en güzel şekilde taşımalıyız. Vatan ve millet sevgisinin en güzel ifadesi olan İstiklal Marşı’mızı bize armağan eden milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bu güzel şiirini, istiklal Marşı olarak oy birliği ile kabul eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere birinci TBMM üyelerini saygıyla anıyorum. Şanlı bayrak göklerden, İstiklal Marşı’mız dillerden, vatan sevgisi iman dolu göğsümüzden ebediyen silinmesin. Büyük şair ruhun şad, mekânın cennet olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Anma programı İstiklal Marşı’nın şiir olarak okunmasıyla sona erdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.