Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz: “Tüm hemşerilerimizi kongremize bekliyoruz”

Bu haber 01 Mart 2018 - 1:37 'de eklendi ve 791 kez görüntülendi.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Pazar günü gerçekleşecek olan kongreyle ilgili olarak, “Başta kadınlarımız olmak üzere tüm Muğlalı hemşerilerimizi kongremize davet ediyorum dedi.

Muhittin Direk

Ak Muğla İl Teşkilatı hafta sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katlımı ile gerçekleşecek olan İl Kadın Kolları Kongresine hazırlanıyor. Kongre ile ilgili olarak Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ve Ak Parti Muğla İnsan Hakları Başkanı Fatih Ölemez ile birlikte bir basın açıklaması yaptı.

İl Başkanlığı binasında gerçekleşen açıklamada ilk olarak sözü Ak Parti Muğla İnsan Hakları Başkanı Fatih Ölemez aldı.

Açıklamasında 28 Şubat 1997 yılında post modern darbe olarak adlandırılan girişin yıl dönümü nedeni ile ilgili açıklama yapan Fatih Ölemez şunları söyledi:

“1997 tarihinde Türkiye post modem bir darbeye muhatap oldu. Bugün 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Darbe bir insanlık suçudur. Zira darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. 28 Şubat döneminde bireysel özgürlükler bağlamında, insanların eğitim-öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını gördük. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı. Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tard edildi, partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına balans ayar(!)” yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu Kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi. Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere hükümetimiz ve milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz. Ak Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz. Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz. Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye’ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz.”

Daha sonra söz alan Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz ise, “4 Mart Pazar günü İl Kadın Kolları Kongresine Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan teşrif edeceklerdir. Bu Cumhurbaşkanımızın kadınlara verdiği değerin bir göstergesidir. Bende başta kadınlarımız olmak üzere tüm Muğlalı hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi.

Son olarak Konuşan Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ise, “15 Temmuz bir kez daha göstermiştir ki adeta 10 yılda bir rutin haline getirilen sahneye koyan demokrasiyi rafa kaldıran darbeci muamelelerin oluşmasına bu halk müsaade etmeyecektir. Canı kanı pahasına demokrasiye sahip çıkan vatandaşlarımız bu kara tabloya son vermiş ve inanıyoruz ki böyle bir şey bir daha gerçekleşmeyecektir. Pazar günü yapacağımız İl Kadın Kolları Kongresi ile ana kademe kongrelerini tamamlamış olacağız ve yenilemiş kadrolarımız ile 2019 hedeflerine ulaşmak için hep beraber çok çalışacağız” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.