AK Parti İl Danışma toplantısını yaptı

Bu haber 12 Aralık 2016 - 0:14 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi.

img_9347Ak Pati Muğla İl Başkanlığı tarafından Aralık Ayı Danışma Toplantısı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Cumartesi gecesi gerçekleşen İstanbul’daki patlama ile ilgili üzüntü duyduğunu belirterek, “Ne zaman birleşip bir dik duruş sergilesek hemen arkamızdan bu faaliyeti sekteye uğratacak terör olaylarıyla karşılaşıyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Ak Pati Muğla İl Başkanlığı tarafından Aralık ayı Danışma Toplantısı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ziya Ercan, MKYK Üyesi Yelda Gökcan ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda Cumartesi gecesi İstanbul’da yaşanan patlamada şehit olan polis ve vatandaşlar için dua edildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, İstanbul’daki patlama ile ilgili üzüntü duyduğunu belirterek, “ Ne zaman birleşip bir dik duruş sergilesek hemen arkamızdan bu faaliyeti sekteye uğratacak terör olaylarıyla karşılaşıyoruz” dedi. Mete konuşmasında, “ 15 Temmuz’da başarılı olamadılar. Sonrasında insanları paniğe sürükleyecek şeyler yapıldı. Ekonomimize darbe vurmaya çalıştılar ama vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımızın da isteğiyle dövizlerini bozdurdu. Verilen kararla umut kırıntıları olurken bu durumu bozmak için bu terör olayı gerçekleşti. Fransa’da bomba patladığında hemen tepki veren Avrupa, olaydan saatler sonra birkaç kişi Türkiye’nin yanındayız tweetleri attı. Türkiye bunları görüyor” dedi.

Kadem Mete konuşması sırasında yoklama yapmak istediğini söyleyerek İstanbul patlamasında şehit olan polislerin ismini saydı. Sayılan isimler sırasında salonda “burada” sesleri yükseldi.

Mete yoklamanın ardından, “Birde Silivri Cezaevi’nde olanların isimlerini arayanlar var. Teröre destek veren kişilerin toplulukta ismini zikredenlere selam olsun” dedi.

Kadem Mete, geçtiğimiz günlerde Yatağan İlçe Danışma Toplantısında 15 Temmuz ile ilgili yaptığı konuşmanın yanlış anlaşılarak tepkiye maruz kaldığını kaydederek, “ Yatağan’da gerçekleştirdiğimiz İlçe Danışma Toplantısındaki konuşmamda cımbızla birkaç şeyi çekerek, sadece bir paragrafı alan insanların hakaretlerine en ağır küfürlerine maruz kaldım. Bu tarz insanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Bu davaya gönül verenler tanklara tüfeklere karşı duranlardır. Sizin kaleminizden akan nedir? Bir lafa bakarız laf mı diye birde söyleyene bakarız adam mı diye. Bu çirkin saldırı karşısında bana destek veren tüm teşkilat arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Kadem Mete konuşmasına, “8 ilçede yapmış olduğumuz ‘Üreten Muğla’ toplantıları neticesinde birlik ve oda başkanlarıyla bir çalışma gerçekleştirdik. Bunları toparlayıp bir dosya haline getireceğiz. İlgili Bakanlıklara vereceğiz. İnşallah oraya sorunları ve çözümleri götürüp çiftçilerimize merhem olacağız” şeklinde devam etti.

Mete İl Divan Toplantısında yaptığı konuşmayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Ebru Abaygil’e rahmet dileyerek ailesine Allah’tan sabır diledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.