Ak Parti İl Danışma Kurulu yapıldı

Bu haber 28 Eylül 2014 - 22:41 'de eklendi ve 1.064 kez görüntülendi.

akpartiiAk Parti Muğla İl teşkilatı aylık Eylül ayı il danışma kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Danışma kurulunda konuşan Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk Büyükşehir Belediyesi’nin festival yapmaya gelince parasının olduğunu ancak hizmete gelince parası olmadığını söyledi.

İlkay Yıldız

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi B salonunda gerçekleşen toplantıya Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Ak Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, 23. Dönem Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır, İl Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol, İl-ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Eylül Ayı İl Danışma Kurulu toplantısında konuşan İl Başkanı Nihat Öztürk, “ Perşembe ve Cuma günü il başkanları toplantımız vardı. Yeni Türkiye’nin yeni lideri ilk il başkanları toplantısını yaptı. Ondan önceki toplantımız 14 Ağustos’ta gerçekleşmişti. Anlamlı bir gündü, kuruluşumuzun 13. yıldönümüydü. Şimdiki Cumhurbaşkanımız o zaman bir ilki gerçekleştiriyordu. Ve bizim seçilmiş Cumhurbaşkanımız ile ilk il başkanları toplantımızdı. Ben huzurlarınızda Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni genel başkanımızı seçtik, kriz bekleyenler avuçlarını yaladılar. Akabinde yeni MYK ve bakanlar kurulumuzu oluşturduk. Yine kriz bekleyenler beklentilerinin karşılığını alamadılar. Ama inşallah bizler için olumsuz düşünenlerin hayallerini yıkmaya devam edeceğiz ”dedi.

İl Başkanı Öztürk konuşmasına şöyle devam etti:

“Menteşe İlçe Başkanımız ile beraber Gazeller Mahallesi’ne gittik, orada muhtarlarımız ile birlikte olduk.  Oradan da Göktepe’ye geçtik. Oradan bir Muğla’ya gelişimiz var, emin olun ne bu yüzyıla yakışan yol, ne hizmet kervanı hiçbir şekilde bizim köylerimize uğramamış. Ben gördüğümü söylüyorum. Öyle bir yoldan geldim ki 15-16 köyü ilgilendiren bağlantı yolları emin olun delik deşik. Bu millet, bu Muğlalı ne bu yolları nede bu şekil yönetilmeyi hak ediyor.  Biz bunu birçok kez söyledik. Büyükşehir yasası için hala bir takım senaryolar ortaya koyuyorlar yok Fethiye il olacakmış, Muğla Büyükşehir’den eski saltanatlarına geri dönecekmiş gibi hava yaratıyorlar. Şu anda 30 adet büyük şehrimiz var. Muğla’yı, Bodrum’u, Menteşe’yi en iyi ben yönetirim diyenler mazeret üzerine mazeret üretiyorlar. Bu beceriksizlik yasanın değil tam aksine yasayı bilmeyen, tamamen hazırlıksız yakalanan belediye başkanlarının beceriksizliğidir. Büyükşehir belediyesinin festivale gelince parası var ama hizmete gelince parası yok mazereti çok. Biz mazeret üretmeyen millete hizmet kar olan belediye başkanlarını çok özledik. İnşallah bu kadrolara belediye başkanları da Muğla’ya getirecek” dedi.

Daha sonra konuşan Ak Parti Muğla milletvekili Ali Boğa ise, “ Karayolları ile ilgili bizim iki bölgemiz bakıyor Muğla’ya Dalaman Çayı’na kadar İzmir, sonrasına Antalya Bölge Müdürlüğü bakıyor. Biz vatandaşımızdan bize gelen şikayetleri hayali olarak, falanca kilometrede, filanca yer demek yerine Muğla’ya davet ettik. Henüz İzmir Bölge Müdürlüğümüz le gerçekleştiremedik ama bayramdan sonra olacağını düşünüyorum. Cuma günü Antalya Bölge Müdürü ile Antalya sınırından girdik, köy köy, kavşak kavşak Dalaman Çayı’na kadar geldik ve yeni güzergahlar belirledik. Seydikemer Söğüt, aynı zamanda Ankara yolu olduğu içinde Karaman Burdur yolu tek ihaleyle verilecek bu noktaya gelmiş bulunmaktayız. Yine Devlet Su işleri ile Derince Barajı Milas, Yatağan Girme Barajı bunlar büyük yatırımlar. Boğalar Seki Barajında incelemelerini yaptılar. Fethiye’deki dereler denize çamur taşıyordu. Maalesef bunu vatandaşlar belediyenin yaptığını sanıyor. Buralarda da gezerek bu hizmetlerin Ak Partinin hizmetleri olduğunu anlattık” dedi.

Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.