Ak Parti İl Başkanı Mete’den açıklama

Bu haber 15 Kasım 2017 - 1:47 'de eklendi ve 999 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ilçe teşkilatlarının kongre sürecine ilişkin basın açıklamasında bulundu. Ayrıca İl Başkanı Mete Menteşe İlçesinde eski devlet hastanesinin deprem dayanıksız kısmının yıkılıp yerine yeni butik bir hastane yapılacağını belirtti.

Metin Karakoç

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ilçe teşkilatlarının kongre sürecine ilişkin basın açıklamasında bulundu. Ayrıca İl Başkanı Mete Menteşe İlçesinde eski devlet hastanesinin deprem dayanıksız kısmının yıkılıp yerine yeni butik bir hastane yapılacağını belirtti.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete açıklamasına şöyle devam etti:

“Daha önce Dalaman, Kavaklıdere, Seydikemer, Yatağan ve Marmaris ilçelerimizde mevcut ilçe başkanlarımızla devam kararı alıp kongrelerini gerçekleştirmiştik. Geriye kalan 8 ilçemizden de 3 tanesiyle daha devam etmeye karar verdik. Bu ilçelerimizden Ula’da İsmail Akkaya ile Datça’da Mehmet Cennet ile Fethiye’de Kadir Sarıhan ile devam edeceğiz. Yani mevcut ilçe başkanlığı görevini yürütmekte olan arkadaşlarımızla kongrelerimizi gerçekleştireceğiz.  Geri kalan dört ilçemizde ise genel merkezimizde yapılan mülakatlar sonucunda yeni adaylar belirlendi. Adaylarımız Ortaca ilçemizde şu anda il yönetim kurulu üyeliği yapmakta olan Hakan Fevzi İlhan,  Köyceğiz’de ilçemizde daha önce ilçe başkanlığımızı yapmış olan Şahan Şahan, Milas ilçemizde il yönetim kurulu üyeliği yapmış arkadaşlarımızdan Abdullah Kıbrıslı,  Bodrum’ ilçemizde ise hali hazırda  ilçe siyasi ve hukuki işler başkanlığı görevini yürütmekte olan  Ömer Özmen’ oldu. Menteşe ilçemiz ile ilgili ise önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacağız.”

Kongreler Aralık sonunda tamamlanıyor

İl Başkanı Mete, “Kongre takvimi de buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. Aralık ayı içerisinde bütün kongrelerimizi tamamlamış olacağız. 8 Aralıkta Ortaca ve Köyceğiz ilçelerimizde kongrelerimizi yapacağız. 9 Aralık Cumartesi günü Ula ilçemizde 10 Aralık Pazar günü Milas ve Bodrum ilçelerimizde, 23 Aralık Cumartesi günü Datça, 24 Aralık Pazar günü Fethiye ilçelerimizde kongrelerimizi yapacağız. Yine Menteşe ilçemizin kongresi de mutlaka Aralık ayı içerisinde yapılacaktır. Böylelikle 2017 yılı içerisinde İl kongresi hariç bütün kongrelerimizi tamamlamış olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni açılan Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında bilgi veren İl Başkanı Kadem Mete, “ 29 Ekimde hizmete başlayan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Muğla’ya büyük değer katmıştır. Şu anda görev başında bulunan milletvekilimizin yanı sıra, önceden milletvekilliği görevinde bulunan ve o dönemde de yer tespiti konusunda çalışmalar yürüten ve bu yatırımın yapılmasında ciddi manada katkı sağlayan önceki milletvekillerimize, rektörümüze, valilerimize, emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.  Muğla’mıza gerçekten çok büyük bir hizmet kazandırılmıştır. Tabii Muğla merkezde bulunan eski devlet hastanemiz de bu vesileyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesiyle anlaşma yapılarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak üniversite bölgesinde yani Kötekli Mahallesinde hizmete girmiştir.  Eski hastanenin ne olacağı hakkında kamuoyunda çeşitli söylentiler çıkmaya başladı ve bu konuyla alakalı bilgilendirme yapılması ihtiyacı hâsıl oldu. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki başka bir kurumun o alanda başka bir bina yapması söz konusu değildir. TOKİ’ye verilip alışveriş merkezi yapılacağı gibi söylentilerin aslı yoktur. Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan alan yine Sağlık Bakanlığımızın bünyesinde kalmaya devam edecektir. Zaten hali hazırda bazı poliklinikler hizmete devam ediyor. Bu polikliniklerde 12 değişik branşta 20 uzman hekimimiz hizmet vermeye devam ediyor. Yapılan incelemeler sonucu yataklı servislerin bulunduğu bölüm binalarının depreme dayanıklı olmaması sebebiyle bu binalar yıkılacaktır. Yıkımdan sonra yine Sağlık Bakanlığımız vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda neye ihtiyaç duyuluyorsa, mesela poliklinik hizmetinin yanı sıra acil servis hizmeti de sağlayabilecek daha küçük bir hastane yapılabilir. Sayın Bakanımız bu konuyla alakalı butik hastane terimini kullandı. Tabii ki bizim önceliğimiz yeni yapılan hastanede mevcut eksiklerin giderilmesidir. Bu konuda bakanlığımızla sürekli irtibat halindeyiz ve eksiklikleri tam manasıyla giderebilmiş değiliz.  J blok olarak sonradan projeye ilave edilen bir kısım da var. Orasının da ihalesi ve inşaatı bittikten sonra hizmete girecektir” dedi.

Fikir ayrılığımız söz konusu olamaz

İl Başkanı Mete açıklamasını şöyle tamamladı:

“Yine Ortaca da hastane inşaatı devam ediyor. Yatağanda ve Marmaris’te yeni hastaneler söz konusu. Bölgede yeni yapılan tam teşekküllü bir hastane tam olarak hizmete girmeden yeni bir hastaneden söz etmek öyle sanıyorum ki çok doğru değil. Fakat kesinlikle burası boş kalmayacak, ilerleyen süreçte Muğla halkımıza hizmet verecek olan gerekli bir ünite hizmete girecektir. Bu konuda kamuoyunda milletvekillerimiz ile il yönetimi arasında fikir ayrılığı varmış gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor.  Öncelikle belirtmek isterim ki her iki milletvekilimiz ve MKYK üyemiz ile istişarelerimizi yapıp ortak kararlar alıyoruz ve bakanlarımızın yanına hep birlikte daha güçlü bir şekilde Muğla’mıza hizmet edebilmek için gidiyoruz. Dolayısıyla aramızda bir fikir ayrılığı yoktur ve bu hizmetlerin bir an önce Muğla’mıza kazandırılması için çalışıyoruz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.