Ak Parti İl Başkanı Mete’den açıklama « Hamle Gazetesi

Ak Parti İl Başkanı Mete’den açıklama

Bu haber 21 Aralık 2018 - 0:22 'de eklendi ve 674 kez görüntülendi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu’nun yaptığı basın açıklamasına cevap verdi. İl Başkanı Mete “Muğla’da siyaset yaptığınızı unutmayın. Malum partinin il başkanı tek adam rejimi görmek istiyorsa partisini gözden geçirsin ” dedi.

Muhittin Direk

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu’nun yaptığı basın açıklamasına cevap verdi. İl Başkanı Mete “Muğla’da siyaset yaptığınızı unutmayın. Malum partinin il başkanı tek adam rejimi görmek istiyorsa partisini gözden geçirsin ” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, “Televizyon ekranlarından milleti sokağa çağıranların hayali malumdur. Demokratik yollarla kazanamadıkları mücadeleyi gezi ve benzeri olaylarla başaracaklarını düşünmektedirler. Yasaklarla, yokluklarla ve antidemokratik birçok fikir ve eylemlerle anılan CHP’nin il başkanına da bu durumu savunmak kalıyor. Üstelik hak ve özgürlük ihlallerini tarihe gömen, yapılan onca çalışma ve yatırım ile vatandaşımızın refah seviyesini yükselten, 15 Temmuz gecesi “Biz ölümüne” diyerek halkıyla birlikte sokaklarda olan, demokrasiye müdahaleyi canı pahasına önleyen, girdiği her seçimi milletimizin takdiri ile zaferle neticelendiren bir lidere tek adam rejimi benzetmesi gafletinde bulunuyor. Malum partinin il başkanı tek adam rejimi görmek istiyorsa kendi partisini gözden geçirmelidir. Hatta kaybettiği onca seçime rağmen, tabanın sesine kulak tıkayan, istifa diyeni ihraç eden genel başkanları kendilerine bu konuda çok güzel bir örnek teşkil etmektedir” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Mete açıklamasını şöyle sürdürdü:

Aslında çok açık ortadadır ki CHP İl Başkanının çabası, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak kendi parti merkezleri ve il teşkilatlarındaki tek adamlığı gölgelemektir. Fikir ve eylemlerindeki sığlığı “sadece şu gazeteleri okuyacağız, şu televizyon kanalını seyredeceğiz” diyerek itiraf eden il başkanına tavsiyemiz şudur ki; aziz milletimiz hangi gazeteyi okuyacağını, hangi televizyon kanalını izleyeceğini, ne zaman sokağa çıkacağını, çok iyi bilir. Türk milletinin ferasetini asla küçümsemeyiniz. Türkiye’yi başka ülkelerle karıştırmayınız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği sözleri bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Burası Fransa değil. Burası Hollanda da değil. Gezi hayalinizin gerçekleşmesine milletimiz asla izin vermeyecektir. Size, toprağında şehit kanı olan ve en çok şehit veren illerden biri olan Muğla’da siyaset yaptığınızı hatırlatmak isterim. Sahip çıkacaksanız eğer bölücü terör örgütlerine teşekkür edenlere değil, canını vatan uğruna feda edenlere sahip çıkın”.

Mete açıklamasında son olarak, “Yerel yönetimine sahip olduğunuz ilimizde; öncelikle ülkede en pahalı içme suyunu kullandırarak mağdur ettiğiniz vatandaşımızı, esnafımızı, ulaşım zamlarınızı protesto eden öğrenci kardeşlerimizi, alt yapı sorunu yüzünden her yağmurda yaşam mücadelesi veren Muğlalı hemşerilerimizi savunmayı kendinize şiar edinmelisiniz. Bizler milletimizin ferasetine güveniyoruz. Terör örgütlerinin siyasi uzantıları ile kol, kola seçim çalışmaları yürütmek sizi rahatsız etmeyebilir ama bu durum Muğlalı vatandaşlarımızı derinden yaralamaktadır. Ekonomik saldırılar, Fırat’ın doğusunda kurulmak istenen terör devleti ve ülkemizin maruz kaldığı onca saldırıya karşı birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde televizyon ekranlarından ayrımcılık çıkarmaya çalışmak ne kadar talihsizlikse, bu durumu savunmak da o kadar talihsizliktir. Bu açıklamaları yapanları milletimizin takdirine bırakıyorum” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
metin kalay 21 Aralık 2018 / 10:39

Ak Parti Muğla’da aday çıkarmayacak herhalde. Dün Özcan Özgür’ün ÖZGÜRCE köşesindeki başlık “AK PARTİNİN ADAYI OSMAN GÜRÜN” dü bu başlık gerçek galiba. Çünkü ak parti il başkanlığı demeçlerinde yerel seçime ve adaylarına dair tek satır değinmemiş.