AK Parti İl Başkanı Küreci’nin Açıklaması

Bu haber 12 Ekim 2015 - 23:50 'de eklendi ve 1.514 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Geçen hafta cuma gününden beri kafayı yemek üzereyim…

Bugün Muğla Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde 2.haftayı geride bıraktım. Kafayı yemek üzere olmam bu yüzden değil. Şükürler olsun hastanede işler yolunda.

Hastanede ruh halimi bozan ise AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci’nin geçen perşembe günü yaptığı açıklama oldu.

Neymiş efendim, Muğla’ya Arena Stadyumu yaptıracakmış!

Mevcut stadyumun yerine ne yapacaksınız?

Sen hasta yatağında adam gibi yatıp iyileşmene baksana… diyeceğim ama olmuyor işte.

Hastanede yatarken meydan boş kaldı düşüncesi insanı kötü ediyor.

 

xx           xx           xx

AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci geçtiğimiz perşembe günü Muğla Öğretmen Evi’nde basın kahvaltısı gerçekleştirmiş. Meslektaşlarımdan edindiğim bilgiye göre kahvaltıda iki konu öne çıkmış.

Birincisi Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde ve öteki kurumlarda çalışmakta olan geçici işçilerin çalışma sürelerinin uzatıldığına dair müjdesi olmuş.

Oysa İl Başkanı Küreci yaklaşık bin100 kişiye çalışma sürelerinin uzatılması ile ilgili değil de kadroya alınmalarıyla ilgili bir açıklama yapmış olsaydı bu gerçekten güzel bir müjde olurdu.

 

xx           xx           xx

Kadın Kolları İl Başkanı Armağan Erol, Gençlik Kolları İl Başkanı Bünyamin Kurt ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı kahvaltıda geçici işçilere müjde veren İl Başkanı Küreci Muğlalılara da Menteşe Arena Stadyumu müjdesi vermiş.

Kahvaltıya katılan gazeteciler içinde olsaydım, yukarıdaki soruyu yüzüne sorardım:

“Mevcut stadyumun yerine ne yapacaksınız?”

Galiba soran arkadaşımda olmamış…

Orada olsaydım bir başka sorum daha olurdu:

Bu yeni stadyumun daha önce gündemde dedikodusu vardı. Muğla’dan Aydın’a kaptırdığımız dönemin Gençlik Spor İl Müdürü Bekir Çeker’e yeni bir stadyumun yapılıp yapılmayacağını sorduğumda, ‘Görmediniz herhalde Atatürk Stadyumu’nun gece aydınlatmasını da yaptık. Muğla’nın stadyuma ihtiyacı yok.’ Demişti. Yoksa Gençlik Spor İl Müdürü Bekir Çeker, bu yüzden mi Muğla’dan alınıp Aydın’a verildi?

 

xx           xx           xx

Birilerinin gözü galiba Atatürk Stadyumu’nun üzerinde… Kulağımıza gelen söylentilere göre, TOKİ tarafından Muğla İl Merkezi’ne şehir dışında bir stadyum yapılacak ve mevcut stadyumun yerine de yine TOKİ tarafından rezidans gerçekleştirilecekmiş.

Ki ben bu söylentileri daha önceki yazılarımda göndermelerde bulunup oraya ilgililerin dikkatini çekmeye de çalışmıştım.

Kimsenin de umurunda olmadığını da görmüştüm!

Belki de, bu kadarı da “Yuh artık!” dedirteceği için ciddiye alınmamıştı. Şimdi AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci basın kahvaltısında duyurduğuna göre bu iş ciddi…

 

xx           xx           xx

İhsan Küreci basın kahvaltısında yaptığı açıklamada “Muğla Arena Stadyumu çalışmalarına start veriyoruz. Muğla’ya yakışır stadyum için alt yapı çalışmaları başlamıştır. Bu anlamda yıllardır Muğlaspor maçlarında olsun, resmi bayramlarda olsun mevcut stadyuma gittiğimizde halini görüyorduk.” diyerek şöyle devam etmiş:

Herkes bu stadyumun Muğla’ya yakışmadığını söylüyordu. Vekillerimizle birlikte yaptığımız çalışmalar sonucunda yeni stadyumun kararını aldırdık. Muğla Arena Stadyumunun yapılması için Menteşe Ortaköy’de mülkiyeti hazineye ait İl Müdürlüğü tahsisli imar planında spor alanı olarak görülen yaklaşık 20 dönüm arazi tahsisi ile Dirgeme yolunda mülkiyeti Orman Bakanlığına ait yaklaşık 70 dönüm arazinin ön tahsisi İl Müdürlüğü’ne yapıldı. Mevcut alanın spor alanı olarak tescil edilmesi beklenmektedir. Muğla Arena’nın nereye yapılması noktasında mevcut yerler var ama bunu Muğla halkına sormayı ve stadyumu bu bölgeye yapmayı istiyoruz. Ama şu anda bu stadyum için en uygun alan Dirgeme yolu üzeri. Yine de son kararı anket yolu ile halkımız verecek.

 

xx           xx           xx

Açıklamaya bakılırsa, İhsan Küreci kardeşimizin de kafası bir hayli karışık. Açıklamayı okuyunca benim kafam da karıştı. Ama yine de İhsan kardeşime bu konuyla ilgili anket çalışması yapılacağını belirterek “Yine de son kararı anket yolu ile halkımız verecek” dediği için teşekkür etmek, şükranlarımı sunmak isterim…

Keşke sözünü ettiği anketi bu konuda bunca yol almadan önce yapmış olsalardı!

Açıklamadan anladığım kadarıyla Menteşe Ortaköy’de Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tahsisli 20 dönüm kadar arazi bulunmakta imiş… Bir de Dirgeme (Akkaya) yolu üzerinde mülkiyeti Orman Bakanlığına ait 70 dönüm arazinin İl Müdürlüğüne stadyum amaçlı ön tahsisi yapılabilecekmiş… Bu iki alandan birine de İl Başkanı Küreci’ye göre anket yoluyla Muğlalılar karar verecekmiş.

Demokrasinin bu kadar gelişmişi olsa olsa Amerika’da vardır. Avrupa ülkelerinin çoğunda olduğunu da sanmıyorum. Gözlerim yaşardı!

 

xx           xx           xx

Şimdi soruyorum: Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne, İhsan Küreci’ye veya bir başkasına Muğlalılar imza toplayıp giderek “Bu stadyum bize yetmiyor. Hatta Muğla’ya hiç yakışmıyor. Biz de Arena Stadyumu istiyoruz.” mu demişler?

Gerçekten merak ediyorum, İl Başkanı Küreci ne zamandan beri Muğlaspor karşılaşmalarına gidiyor? Gittiği zaman saymış mı, maçta kaç taraftar toplanabiliyor?

Ayrıca Atatürk Stadyumunda kutlanan kaç Ulusal Bayram kaldı ki?

Hem Atatürk Stadyumu’nun Muğla’ya yakışmadığını kim söylüyor ki? Senelerce biz bu stadyumun ölçüleriyle, çimleriyle övündük… Bir eksiği gece aydınlatmasıydı, şimdi o da var…

Sanki Muğlaspor 1.Lig de top koşturuyor da stadyum seyirciye yetmiyor…

 

xx           xx           xx

AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci bu konuda kamuoyuna kafaları karıştırmadan net bir açıklama yapmalıdır. İl Merkezinde yeni bir stadyum yapılması halinde mevcut stadyuma hangi işlevin yükleneceği de açıklanmalıdır.

Eğer Muğlalıya anket ile sorulacaksa, ikinci stadyumun nereye yapılacağı değil, mevcut stadyumun yerine ne yapılabileceği sorulmalıdır.

Benim anlayamadığım, ormandan yer tahsisi bu kadar kolaydı da İkinci Etap TOKİ Evlerine neden hala start verilemiyor? Kışla’ya yapılan Gençlik Merkezi ile Kapalı Yüzme Havuzu ve Kapalı Spor Salonu neden şehrin orta yerinde kalan Orman Fidanlığına yapılamadı?

Atatürk Stadyumunu şehir merkezi dışına çıkarmak Orman Fidanlığını çıkarmaktan daha mı kolay?

Yeni stadyum için, ille de yapacaksanız işte size üçüncü seçenek: Orman Fidanlığı…

 

xx           xx           xx

Muğla İl Merkezi’nin gerçekten şu anda yeni bir stadyuma ihtiyacı yok. Eğer AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci’nin derdi Muğla’ya hizmet kazandırılması ise Ortaköy’de Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tahsisli 20 dönüm arazi üzerine bir Hipodrom kurulabilir. Üstelik Muğla buradan çok ciddi paralar kazanır.

Yani kardeşim bizim daha ayranımız yok içmeye…

Gelin Dirgeme (Akkaya) yolu üzerine de “Muğla Bölge Arkeoloji Müzesi” kuruluşunu sağlatın… Ki yer gösterilmesi halinde Kültür Turizm Bakanlığı Muğla İl Merkezinde bir Bölge Müzesi kurmaya çoktan hazır. İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne bir ara soruverin.

Gelin Allah aşkına Muğla’ya hizmet üreteceğim derken, Muğla’ya zarar vermeyin. O Atatürk Stadyumu’nun sadece bir stadyum değil, aynı zamanda yeşil alan olduğunu gözden uzak tutmayın.

Herhangi bir nedenle Atatürk Stadyumu oradan kaldırıldığında yerine eski garaj alanı ile birlikte Amerika’nın Central Park örneğinde (ölçeğinde değil) olduğu gibi bir rekreatif düzenleme yapılmalıdır.

Hem Arena Stadyumu vaadinin oy getirisi olmaz!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.